EU4 - İmparatorluklarınız
(11-10-2018, 20:44)Aytaç : @Carpathia Persia'dan ticaret nereye akıyor? Senin olmayan bir yere akıyor gibi geldi bana. Ticaret merkezini Persia'ya alıp orda toplamak daha mantıklı olabilir.

oyun başından beri hiç bakmadım ticarete ya. bir oturuşta geldim bu yıla 1444 ten. kafa patates oldu. bi dahaki girişimde bi bakar ayar çekerim  :grinn:
[+] 1 üye Carpathia nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(İronman oyun) Macaristanla Ecdadı ezme çalışması :D
Ecdad yıkmak ne kadar kolaymış xd Tek gereken oyunu 200 saat oynamak LUL

Ama cidden macarla başladığımdan beri osmanlıya ters gidecek öyle şeyler yaptımki Osmanlıyı oynayan bir oyuncu olsaydı net çıldırırdı :D
Memlüğü iyi kullandım yalnız memlük toprak istiyodu toprakda vermedim memlüğe

Tek gereken osmanlının ilk baş saldıracakları devletleri müt almak, bizans, arnavutluk ve sonralardan memlük
Genişleyemiyor istanbul bizansta kalıyor ve osmana savaş açacağımız zaman gemiler geliboluyu kapattığı için çok sıkıntı çekmiyoruz :D
Başkentleride edirnede :D

MDnl1N.png
vP1oNv.png
PDLE25.png
[+] 1 üye Alduin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-10-2018, 21:23)Alduin : Macaristanla Ecdadı ezme çalışması :D

Ama cidden macarla başladığımdan beri osmanlıya ters gidecek öyle şeyler yaptımki Osmanlıyı oynayan bir oyuncu olsaydı net çıldırırdı :D

Tek gereken osmanlının ilk baş saldıracakları devletleri müt almak, bizans, arnavutluk ve sonralardan memlük
Genişleyemiyor istanbul bizansta kalıyor ve osmana savaş açacağımız zaman gemiler geliboluyu kapattığı için çok sıkıntı çekmiyoruz :D
Başkentleride edirnede 

Ecdad'ı dövmekte ne var :P Biz Bizans'la Moldovya'yla ecdad dövüyok :P

Taktik:Ecdad Arnavutluğa savaş açınca sende ona savaş aç nokta.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-10-2018, 21:28)Filsuk :
(12-10-2018, 21:23)Alduin : Macaristanla Ecdadı ezme çalışması :D

Başkentleride edirnede 

Ecdad'ı dövmekte ne var :P Biz Bizans'la Moldovya'yla ecdad dövüyok :P

Taktik:Ecdad Arnavutluğa savaş açınca sende ona savaş aç nokta.

Bizansı hiç denemedim :D ama arnavutlukla osmanlıyı yenebilir misin :D
Ara
(12-10-2018, 21:30)Alduin : Bizansı hiç denemedim :D ama arnavutlukla osmanlıyı yenebilir misin :D
Çok iyi soru zekisin :D

Denemediğimden bir şey diyemiyeceğim.Ama ben bi yol bulup gene kurtulucağıma eminim;kendime güveniyoum :D
Ara
Moğol İmparatorluğum. An itibariyle 415 developmentım var. Az önce fazla zor olmayan bir Çağatay savaşından çıktım.  28 Force limitim var. Ming'in haraçgüzarlığından çıkmak istiyorum fakat 76.000 askeri var. Defansif fikir açtım. Olmadı ilk kalan kore kısmını yiyeceğim sonra Özbek-Çağatay taraflarını ondan sonra Allah ne verdiyse quantity ideası açıp Mingin Haraçgüzarlığından çıkmayı planlıyorum.
nl8bzM.png
[+] 1 üye KorkusuzTürk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(14-10-2018, 17:19)KorkusuzTürk : Moğol İmparatorluğum. An itibariyle 415 developmentım var. Az önce fazla zor olmayan bir Çağatay savaşından çıktım.  28 Force limitim var. Ming'in haraçgüzarlığından çıkmak istiyorum fakat 76.000 askeri var. Defansif fikir açtım. Olmadı ilk kalan kore kısmını yiyeceğim sonra Özbek-Çağatay taraflarını ondan sonra Allah ne verdiyse quantity ideası açıp Mingin Haraçgüzarlığından çıkmayı planlıyorum.
nl8bzM.png

Japonyaya çık ülke şahlansın :D
Ara
42C72130CA6574F0C9AFA46A5DFDE7810D4DC7DBİtalya kurulmasaydı herşey daha farklı olabilirdi.
[+] 7 üye Barbarossa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-10-2018, 15:24)Barbarossa : İtalya kurulmasaydı herşey daha farklı olabilirdi.

Helal olsun hocam.Eu4'te toplam kaç saat oynamanız var?
Ara
merhabalar herkese, ne zamandır foruma girmiyordum. 5 gündür eu4 e döndüm stratejimi hazırladım şuan gerçek bir başlangıcı ayarladım . dünya fethi için 2 ci ülkem austria olacak. inşallah başarabiliriz şuan oyun başından kareler

https://cdn.discordapp.com/attachments/3...nknown.png

https://cdn.discordapp.com/attachments/3...nknown.png

nl8qm0.jpg

zMPzrj.jpg
[+] 2 üye zeduser5 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Filsuk 1763 saat
[+] 1 üye Barbarossa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-10-2018, 20:03)Barbarossa : @Filsuk 1763 saat
Teşekkür ederim.
Ara
Brandenburg > Prussia. 150 yılda bu kadar genişleyebildim. Buradaki oyunları görünce bir şeyleri yanlış yapıyorum gibi geliyor. Ne herhangi birini pu alabiliyorum, ne genişleyebiliyorum, ne ekonomiyi doğrultabiliyorum. Oyuna halihazırda avantajlı başlayan ülkelerle oynarken sorun yok fakat potansiyeli yüksek ufak ülkelerde bile sorun yaşıyorum. Tavsiyeniz varsa dinlerim.

dByRmQ.png
[+] 1 üye Anzavur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ak Koyunlu 1811 / 1000. saat özel oyunum.

Ak Koyunlu ile önce reform yapip yönetim biçimini horda olarak değiştirdim. Sonra tüm Asya'yı yakıp yağmaladım ve oyun sonunda maksat Rum kurulsun diye tekrar monarşiye geçtim. Greece vassalım. 

Oyun sonlarına doğru yağmalar sayesinde o kadar çok monark puanı birikiyordu ki anlatamam. Bunun rahatlığıyla çine karşı 3-4 kere truce bozdum. admin puanı sıkıntım olmadıgı için -5 stability penaltysi hiç koymadı desek yeridir. Osmanlıya karşı da 2-3 kere truce bozdum. neyse tatavayı kesip fotoları bırakayım; 

6A1402CEB200F005EA85987A1553F857C3D9FD24

A3F02944E46ACB7F0DF666CDB403CF0EF862149A

6EA6D4CE876D188BF27F1F8CBEBB370F55BC0192

17FB40D707EDCD59FA096CEF04215CE092F6FEF0

2E8F3EBD84C2FDFC7712B58EDD8B80473618893D
[+] 4 üye Carpathia nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-10-2018, 22:36)Anzavur : Brandenburg > Prussia. 150 yılda bu kadar genişleyebildim. Buradaki oyunları görünce bir şeyleri yanlış yapıyorum gibi geliyor. Ne herhangi birini pu alabiliyorum, ne genişleyebiliyorum, ne ekonomiyi doğrultabiliyorum. Oyuna halihazırda avantajlı başlayan ülkelerle oynarken sorun yok fakat potansiyeli yüksek ufak ülkelerde bile sorun yaşıyorum. Tavsiyeniz varsa dinlerim.

dByRmQ.png
Benim bir sorum olacak ama Hangi harita modunu kullanıyorsunuz?
Ara
(15-10-2018, 22:36)Anzavur : Brandenburg > Prussia. 150 yılda bu kadar genişleyebildim. Buradaki oyunları görünce bir şeyleri yanlış yapıyorum gibi geliyor. Ne herhangi birini pu alabiliyorum, ne genişleyebiliyorum, ne ekonomiyi doğrultabiliyorum. Oyuna halihazırda avantajlı başlayan ülkelerle oynarken sorun yok fakat potansiyeli yüksek ufak ülkelerde bile sorun yaşıyorum. Tavsiyeniz varsa dinlerim.

dByRmQ.png

etrafına saldırmak yerine bohemia nın oyun başında rival olmadığı. poland ın felen bir oyuna başlarsan. hemen bohemia ile evlenip. poland ı ittifak alırsan . pu savaşı açabilirsin bohemia ya. ve sonrasında denmarka savaşıp swedeni vasal yapabilirsin. pu olan bir ülke vasal score olarak daha az istiyor rahatça yapabilirsin bazı ülkeleri. . bohemia savaşında polandı ittifaklıktan kaybediceğin için. rusyaya yönel direk. polandan toprakları alman için lazım . osmanlıda olabilir. böyle bir olayı deniyebilirsin. bu sayede hre de olan yerlere saldırmayıp bohemia haric . fazla milleti sinirlendirmezsin. hre nin de başına geçersen easy
[+] 1 üye zeduser5 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(16-10-2018, 12:47)RawWrath :

dByRmQ.png
Benim bir sorum olacak ama Hangi harita modunu kullanıyorsunuz?

Graphical map improvements olması gerek.
[+] 1 üye Anzavur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk amerika oyunum

dBYbA7.jpg
Ara
@Anzavur

Bana sorarsan oyunun en eğlenceli dönemlerini yaşıyorsun, buradaki imparatorlukları göz önünde bulundurarak yanlış bir şeyler yaptığını düşünmen hata, burada pek çok kişi oyunu 1000 saat ve üzeri oynamış artık işin piri olmuş kişiler, oyunun açıkları nasıl kullanılır, hangi seviyede ülkenle ne kadar agresif davranabilirsin gibi küçük ayrıntıları zamanla öğreniyorsun, ancak bu ayrıntılar aynı zamanda oyunu fazlasıyla kolaylaştırıyor ve oyunu harita boyama simülasyonuna çeviriyor.
[+] 5 üye Awake nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Normalde buraya atmayacaktım fakat gelen istekleri kıramadım

v1.27.2 Poland Kırım > Polonya > Commonwealth Horde

Bonus:

[+] 3 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.