EU4 - İmparatorluklarınız
(03-11-2018, 01:38)Onur34 :
(03-11-2018, 01:22)Alduin : İngiltereye nasıl çıktın bi anlatır mısın benim gibi bir noob eu4 oyuncusuna.

İlk olarak Castil ile ittifak oldum. Normalde Maine Eventini beklemeni önersem de, iki devler toprak karşılığında savaşa katılınca ve İngiltere sadece Portekiz ile ittifak olunca ve bir de İngilizler'in İsveç'in bağımsızlık savaşı na girdiğini fark edince  beklemeden savaşımı açtım. İngilizler Donanmayı Danimarka'ya gönderdiği ve Danimarka bir sürü küçük ama bol gemili Alman Pirensliği ile ittifak olduğu için ana kara bittikten sonra İngiliz karasına rahatlıkla çıktım. Tabi sonra donanmaları gelince Castilya-Fransız birleşik armadasını yendi ama ordularım karaya çıktığı için fazla sorun yaşanmadı. Anlaşmada Calais dahil bütün ana kara topraklarını ve Kent'i aldım. Ondan sonrası da malum. Ama sana önerim event ile savaşacaksan -benim de önerim bu yönde- İskoçya'yı -kara ve deniz savaşlarında oyalaması için-, Castilya'yı -donanması için- ve birkaç tane daha iyi donanmalı -belki Danimarka- ülke ile ittifak olman. Ana karaya çıkınca zaten rahatlıkla bitirebilirsin işini.

Sen ilk baş baya şanslıymışsın o zaman. Hazır ingiltere iskandinavlarla uğraşırken sende fırsat bulup girmişsin savaşa. Bende ne yazıkki öyle bi şans olmadığı için (oyun bana karşı oynuyor kısaca) Eventi beklicez iskoçları müt alcaz kastilyayı fln öyle öyle alcaz ingiltereyide.
Ara
1660'da doygunluk seviyesine ulaştığım için devam etmeyeceğim artık her şeyi elde edebilecek seviyeye geldiğim için sıkıcı olmaya başladı 1820 ye kadar zorlasak belki rekor bir gelir görebilirdik.
4j2RRq.jpgEmnEEB.jpgZXg1No.jpg
[+] 9 üye Emekli Tüccar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Nick - paylaşım uyumunun böylesine de pes.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 4 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(08-11-2018, 20:55)Emekli Tüccar : 4j2RRq.jpg
Endülüs mü o
Ara
@Emekli Tüccar haha geç bile kalmışsın :D
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
Ara
@Emekli Tüccar Hakikaten o kim kurdu o Endülüsü?
Ara
Evet Fas reformladı Castilenin içinden geçtil
Ara
(09-11-2018, 21:15)Kvothe :
(08-11-2018, 20:55)Emekli Tüccar : 4j2RRq.jpg
Endülüs mü o

(09-11-2018, 21:31)fff7 : @Emekli Tüccar Hakikaten o kim kurdu o Endülüsü?

İlk defa mı görüyorsunuz?Ben kaç kere Fas'ın Endülüs'ü kurduğunu gördüm.Hatta Tlemcen'in bile endülüs kurduğunu gördüm
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
01E2B0E4193BBB928DDF385E75BA0BD58C9BBF4536E1CBEA87011F007A5F8833C292038589D1F1BF2D47F7A1E223D0285B67FBC444B449F3D0BC2F3A
[+] 5 üye Barbarossa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
200 yılda osmanlı

V95zJR.png
Ara
+55 corruption yaparken aklından ne geçiyordu dostum sorması ayıp..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-11-2018, 11:48)jax61 : +55 corruption yaparken aklından ne geçiyordu dostum sorması ayıp..

ona bende şaşkınım, +0.80 state altında olmayan topraklardan geliyor, state yapma sayıyı sınırlı olunca bu duruma geldi.

r5BNAM.png
Ara
Corruption azaltma -0,10 mu? Onu niye artırmadın ki? Ülke çöp olmuş nerdeyse. 1900lerin Osmanlı'sı gibi. Hasta adam.
Sic Parvis Magna
Ara
Adam baya tarihsel oynamış :D
[+] 3 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
51 state 120 territory olan oyunum var şu an oynuyorum halen. corruption asla 4-5 seviyesinin üstüne çıkmadı. çünkü zaten o kadar genişleyince çok zenginleştigim için corruption azaltma masrafını hep en yükseğe çekiyorum.
Ara
Daha çok zaman var bence devam et.
Ara
(11-11-2018, 11:39)adanalı : 200 yılda osmanlı

V95zJR.png

Babacım yolsuzluk tavan yapmış o ne öyle.. Toprak büyütmeyle ülken gelişmez, ülken battı batacak belirtiyim. Hatta batmış.
Ara
(11-11-2018, 20:33)Vickz : Babacım yolsuzluk tavan yapmış o ne öyle..

21.yy'e kadar dolar 6,5'u bulur, enflasyon tavan yapar. Gidişat bunu gösteriyor.
Sic Parvis Magna
[+] 5 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20181111211911_1.jpg

Geçen sürede hem Osmanlı hem de Papa ile ittifakım bozuldu -ikisi de kendileri bozdu-, aforoz edildim ve Bohemya yüzünden protestan olamadım daha. İtalya'da diplomatik hamlelerle genişlerken, İspanya'ya yayıldım ve şimdi Müslüman Dünyası'na yayılmayı planlıyorum. Bunun yanında Batı ve İngiltere'ye yayılmalı, hala ittifakım olan İskoçya'yı vassal alacağım daha. Sonra da Portekizi savaşla vassal yapıp, İberya oyunlarım için kullanacağım. 

20181111211924_1.jpg

Bu da benim hiç dağılmayan biricik koalisyonum. 
Not: Bu iletiden iki saniye sonra Burgonya aforoz edildi. Artık papalık oyunlarında biz de varız. 
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-11-2018, 20:35)altnkurt :
(11-11-2018, 20:33)Vickz : Babacım yolsuzluk tavan yapmış o ne öyle..

21.yy'e kadar dolar 6,5'u bulur, enflasyon tavan yapar. Gidişat bunu gösteriyor.

Bunlar hep abd oyunu yok öyle birşey yolsuzluk felan yok spekülasyon yapmayın büyük oyunu görün :joy:
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.