EU4 - İmparatorluklarınız
Absolutizm çağında gelen bonuslar ile sıfırlamak mümkün özgürlük isteklerini. Zaten pular pek de sıkıntı çıkarmıyor en azından benim oyunumda öyleydi. Britanyanın dinini değiştirdiğim halde yüzde 30 olmuştu. Ama vassallar power of all vassalls penaltısı aldığı için hep yüzde yüzde kalıyor.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
artık elimizi kolumuzu sallaya sallaya WC yapamayacağız galiba hatta yeni toprak almak insanı korkutuyor r5gVo7.jpglqky6J.jpg
Ara
Hindistana açılıp ticaret şirketleri kur ordan gelen tüccarları kullanınca paraya para demiyorsun zaten :)
Ara
Too many territoriesin bir limiti var.O limitte zaten 0.8, sen o sınıra gelmişsin.Biraz parayla halledilebilecek bir şey.Bence "WC" yapmak eskisine göre daha kolay, sadece yapılması gereken şeyleri yapman lazım.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
(07-12-2018, 18:05)menars : Too many territoriesin bir limiti var.O limitte zaten 0.8, sen o sınıra gelmişsin.Biraz parayla halledilebilecek bir şey.Bence "WC" yapmak eskisine göre daha kolay, sadece yapılması gereken şeyleri yapman lazım.

Too many territories limitinin amacı tam olarak nedir daha dünyanın 10da 1 ini bile almadan sınıra geldik sınır çoğaltılabilir mi yoksa sürekli -0.80 curreption mu yiyeceğim
Ara
(07-12-2018, 20:05)Emekli Tüccar :
(07-12-2018, 18:05)menars : Too many territoriesin bir limiti var.O limitte zaten 0.8, sen o sınıra gelmişsin.Biraz parayla halledilebilecek bir şey.Bence "WC" yapmak eskisine göre daha kolay, sadece yapılması gereken şeyleri yapman lazım.

Too many territories limitinin amacı tam olarak nedir daha dünyanın 10da 1 ini bile almadan sınıra geldik sınır çoğaltılabilir mi yoksa sürekli -0.80 curreption mu yiyeceğim

Amacı oyunucunun fazla hızlı bloblaşmasını kısıtlamak. Durdurmak için bir şekilde daha fazla state yapmanız lazım.
Ara
(07-12-2018, 20:18)Voidian :

Amacı oyunucunun fazla hızlı bloblaşmasını kısıtlamak. Durdurmak için bir şekilde daha fazla state yapmanız lazım.
limiti doldurdum zaten onun haricinde başka birşey varmı yapılabilecek
Ara
(07-12-2018, 20:39)Emekli Tüccar :
(07-12-2018, 20:18)Voidian :

limiti doldurdum zaten onun haricinde başka birşey varmı yapılabilecek

Limiti arttırmak için çabalamak lazım. Admin ideas, government reformu vs.
Ara
Ng4pv.jpg

Horde böyle mi oynanıyor beyler. :anguished:
Ara
(09-12-2018, 20:06)Zebercet : Ng4pv.jpg

Horde böyle mi oynanıyor beyler. :anguished:

Moğolistanla Ming'i yenmeyi nasıl başardın? Anlat bize yiğit savaşçı :)
Ara
40k suvari ağırlıklı ordu +300 dev minge yeter..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Yenmek mesele değil jaxın dediği gibi 40 birim yetiyor da nasıl toparlayacağım ülkeyi? Corruption bu işin özünde mi var yoksa? Geniş alanlara yayılmış bir orda devletiyiz ya hani.
Ara
Overextension varken corruption'a çok para ödersin. Core yapma işlemini bitir bütçen rahatlar.
Ara
Innovativeness ve Absolutism başarımlarına odaklandım. Absolutizm 120 şu an. Nationalism cbsi ile Kastilyayı tek seferde yutmak enteresandı. Niyetim İspanya da kurmaktı ama hem oyun kasıyor hem de Aragon gitmiş Mingle dost olmuş. Diğer müttefiki de Britanya. Uğraşmak istemedim o yüzden. İspanya ile alınacak bir iki başarım var onları da başka bir oyunda alırım Kastilya ile oynayarak. Ya da yarın devam ederim belki bu kayda bilmiyorum. 

OhPTG.jpg

Oho6b.jpg

OhkvS.jpg
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sevillayı en değerli ticaret noktası yaptık. İspanyanın yüzde 15 moral ve 5 disiplin bonusunun yanında topçu ateş bonusundan haberdar olsam beklemezdim bu kadar. İki başarım daha açıldı İspanya formlayınca. Gemi limitim olsa her noktaya yüzer tane light ship göndermek isterdim ama kısmet. Oyun da insanlıktan çıktı zaten böyle bırakıyorum.

OwmPv.jpg
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
SPAİN, AUSTRİA, BOHEMİA?? bu nasıl oldu?
Ara
Yukarıdaki Kastilya'yı da unutma :D
[+] 1 üye Consul of Time nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20181214085330_1.jpg

Son dlc ile Kastilya baya güçlü durumda.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aes abime laf soyleyen Kaiser i karsisina alir.
Ara
(14-12-2018, 10:55)Aeschyli : Son dlc ile Kastilya baya güçlü durumda.

Güzel border gore
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 10 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.