EU4 - İmparatorluklarınız
Normal zorluk ve hayranı olduğum BT modu ile ilk defa bir oyunu sonlandırma noktasına geldim..

eu4_20.png
[+] 9 üye De Gaulle nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Almanya: https://www.youtube.com/watch?v=fEGynZf0DzE
[+] 1 üye SU4PRE4M4E nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Nasıl bu kadar iyi oynayabiliyorsunuz ya
[+] 1 üye qiyanax1 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sınırlar muhteşem gözüküyor @Strategos
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(08-01-2019, 18:41)Strategos : Normal zorluk ve hayranı olduğum BT modu ile ilk defa bir oyunu sonlandırma noktasına geldim..

1-BT modu nedir ?
2-Roma'yı almadan Roman Empire nasıl kurdun ?
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
(09-01-2019, 17:06)KARTAL :
(08-01-2019, 18:41)Strategos : Normal zorluk ve hayranı olduğum BT modu ile ilk defa bir oyunu sonlandırma noktasına geldim..

1-BT modu nedir ?
2-Roma'yı almadan Roman Empire nasıl kurdun ?

Merhaba Kartal, BT yani Beyond Typus modu bir harita overhaulu, vanillanın 2 katı şehir ekliyor kısa tanım olarak.
https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...=631545981 buradan göz atabilirsin.Buna ek olarak BT-Byzantium Addon kullandım, Aleksios Komnenos'un tarihte çıkardığı Pronoia sistemi gibi mekanikler getiriyor.

Dikkatli bakarsanız Roma'yı görebilirsiniz, Roma bana ait.
Ara

eu4_20.png
Moldovya mısınız :D
Ara
Sonuna kadar oynadığım ilk oyun iyi oynayabilmiş miyim 
Arabistan'ı 1527 yılında kurmuştum

NnEyLg.jpg

JZ25V5.jpg

k9v20J.jpg
[+] 3 üye qiyanax1 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
sonunda bizans ile büyüyebildim 

P1QVo7.jpg
[+] 2 üye qiyanax1 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk Defa Aragon oynuyorum. En büyük sıkıntım Castilya'nın 52 tane provincesi olması ve benim ispanya'yı diplomatic olarak kuramamıyor olmam.Başka bir yolunu bulamadım. Bulabilen varsa söylerse çok sevinirim. Çünkü bu şekilde Castilya'yı normal olarak annexlersem, 70 yıl sürücek ve ayda 5 dip. puanı gidicek. Bu çok büyük zarardan nasıl kurtulabilirim?[img=1148x1080]nQE4Qa.jpg[/img]
[+] 2 üye Bot Alperen nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Low Countries'tan çıkartmaya çalış kastilyayı. O bölgede claimi olan ülkelere karşı barış yaparak toprakları teslim et. 52 bölgenin altına düşünce annexlersin. Bu esnada koloni bölgeleri de sayılıyor olabilir. Elini çabuk tutmanı öneririm.
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eski oyundan kalma Fransız İmparatorluğum. O kadar fazla orduyu kontrol edememek yüzünden canım sıkılmıştı.dvXY2V.png
5aYW8q.png
[+] 5 üye KorkusuzTürk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-01-2019, 04:10)altnkurt : Low Countries'tan çıkartmaya çalış kastilyayı. O bölgede claimi olan ülkelere karşı barış yaparak toprakları teslim et. 52 bölgenin altına düşünce annexlersin. Bu esnada koloni bölgeleri de sayılıyor olabilir. Elini çabuk tutmanı öneririm.
 Yapmak istedim. Fakat ordaki claimi olan ülkelerin çoğu olmadıkları için toprakları veremiyorum. Serbestte bırakamıyorum.Koloni bölgelerine zaten karışamıyorum. Şu an sanırım askeri yoldan ispanyayı kurmam lazım.Merak ettiğim kendimi 32 toprak altına düşürerek İspanya'yı kurabilir miyim?
Ara
(13-01-2019, 19:02)Bot Alperen : Yapmak istedim. Fakat ordaki claimi olan ülkelerin çoğu olmadıkları için toprakları veremiyorum. Serbestte bırakamıyorum.Koloni bölgelerine zaten karışamıyorum. Şu an sanırım askeri yoldan ispanyayı kurmam lazım.Merak ettiğim kendimi 32 toprak altına düşürerek İspanya'yı kurabilir miyim?

Aragonun 32 toprak kuralı eğer sen Kastilya ile oynuyorsan geçerli. Yani sen Aragon olduğun için senin toprak sayın önemli değil, Kastilyanın önemli o da 40tan az olmalı.
[+] 1 üye mmmutlu93 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hollanda İmparatorluğu. İsveç ve Norveç vassallarım.

lq37nB.jpg
[+] 5 üye burkia nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
nasıl olmuş iyi gidiyorum

OvVBNz.jpg
Ara
(14-01-2019, 15:57)burkia : Hollanda İmparatorluğu. İsveç ve Norveç vassallarım.

lq37nB.jpg

çok değişik oyun olmuş daha önce kara koyunlunun yıkılmadığı oyun görmedim veya rusyanın yıkıldığı bir oyun
[+] 2 üye qiyanax1 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İskoçya'daki ülke hangisi tanıyamadım da?

(14-01-2019, 15:57)burkia : Hollanda İmparatorluğu. İsveç ve Norveç vassallarım.

lq37nB.jpg
Ara
(15-01-2019, 02:01)Anzavur : İskoçya'daki ülke hangisi tanıyamadım da?

İskandinavya diyor yanlış görmediysem. Kuzey Avrupada da birkaç toprağı var.
Ara
ingiltere çok kolay bölündü sanki
clanricarde vasalım 
oX06oo.jpg
[+] 1 üye qiyanax1 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.