EU4 - İmparatorluklarınız
(25-05-2019, 15:38)Böri Şad : Hindistandaki rajputana, punjab, deccan ve nepal gibi ülkeler kurulmaya başladığı andan itibaren Rum'un idealarının popülaritesi bitti benim için. Rum' un idea seti bence Osmanlıdan değiştirme. Es kaza %10 moral vermişler fakat combat abilityden yada ordu geleneğinden yoksun bir idea setini genel olarak sevmiyorum. Bu yüzden rumdan hoşlanmıyorum. Genel olarak oyuncular Core masraflarını düştüğü gördüğü an o ülkenin ideaları op oluyor. Bu durumu anlamış değilim.

Son kayıtlarımda ofansif - defansif idealarını hep alıyorum. Ordu geleneği sorunu kalmıyor. Biraz daha erken kurulabilse ki ben yapamadım 1600 civarı kurdum. Dünya fethi için gerçekten güzel bir sete sahip. YZ ordularını yenmek sorun değil de, o core indirimi absolutism çağından sonra inanılmaz farkediyor. National idealarını övmemin sebebi en iyi askeri idea olması değil, her ideanın ayrı ayrı işime yaraması sanırım. Bir de insana güven geliyor. Osmanlı neyse Selçuklu da o bizim gözümüzde  :smile:
                                                                                                                   76561198251634340.png
Ara
"The Pheasant Strut" Başarımı
20190527201558_1.jpg

Totonları vassal aldım.Bina yardımı para yardımı vs vs yaparak besledim.Bu arada Prussia kurdu.Asker sayısını artırınca saldırıp 100k askerlerini öldürdüm.
Ara
(27-05-2019, 20:23)BeRDuSH : "The Pheasant Strut" Başarımı
20190527201558_1.jpg

Totonları vassal aldım.Bina yardımı para yardımı  vs vs yaparak besledim.Bu arada Prussia kurdu.Asker sayısını artırınca saldırıp 100k askerlerini öldürdüm.

:sob: :sob: :sob:  gözlerim kanadı bu nedir allah aşkına
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(27-05-2019, 20:23)BeRDuSH : "The Pheasant Strut" Başarımı
20190527201558_1.jpg

Totonları vassal aldım.Bina yardımı para yardımı  vs vs yaparak besledim.Bu arada Prussia kurdu.Asker sayısını artırınca saldırıp 100k askerlerini öldürdüm.

Güzel otoban  :grinn:
Ara
P731PO.jpg

Buda benden, Emperor of Hindustan başarımından. Gidişatım bu şekilde

Afganistan marchım, gujerat vasalım. İdealar hümanist - offensive - defansive - admin ve influence
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
[+] 1 üye Türk Şad nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
z718861x8sdw.jpg

İspanyada bizim Pinzon hanedanı var, senelerdir bekliyorum casus belli gelmedi. :unamused: Bu arada biz Rusya ile rivaldik, evlilik falan da yoktu birden pu savaş sebebi geldi savaşa girdim anlamadım nasıl oldu. Perm ile pu kurmuştu bunlar.

Roma decision'ı çıkmıyor neden olabilir? Anglikan Roma kurulmuyor mu? Bir de kültür değiştirip Fransa formlayabilir miyim?
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
romayı alırsan decision çıkar
Ara
Decision için Rome'un sende olması lazım.
Sic Parvis Magna
Ara
1670 gibi İspanya da pu düştü. Portekizde de bizim hanedan var. Puları annexlemeden Roma formlanıyor mu peki?
Ara
Hayır, istenen toprakların senin elinde olması gerek.
Sic Parvis Magna
Ara
Azıcık bordergore. İspanya entegrasyonu 1819 yılında tamamlandı, bir an ödüp koptu yetişmeyecek diye. Roma idealarını benimseyince gelir ciddi miktarda düştü, Great Britain idealarında Production Effiency hatırı sayılır katkı sağlıyormuş meğer. Ha unutmadan, siz siz olun, gerekmediği takdirde vadiye 8. seviye kale dikmiş olan Perslerle kolay kolay dalaşmayın.

hw19436xpfn6.jpg

je19437c8qp2.jpgmh19439idms3.jpg

Ha ne diyecektim. Anglikan dini sizce de aşırı op değil mi? Oyun boyunca ne heir sıkıntısı, ne para, ne stability sıkıntısı çektim.
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eline sağlık fakat Rusya'nın pu düştüğü ssten sonra en azından Europe Conquest beklemiştim ne yalan söyliyim. Sanırım hedefin sadece Roma kurmaktı,dahası için uğraşmadan bitirmişsin.
[+] 1 üye tahr1bad nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Anglikan ekonomi açısından op.multiplayerlerde de tercih edilebilir .zira alınan dof ile aradaki bonus farklılıkları ortadan kaldirilabiliyor.son multide iberkay in yerinde olsam ben anglikan tercih edecektim.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aynen bak defender of faith bonusu da cabası.

Evet başından beri Roma hedefiyle oynadığım için uğraşmak istemedim. Hre erken dönemde dismantle edilse yapılırdı aslında rahat bir biçimde. Bir süre sonra bütün Avrupa ile koalisyon savaşı yapmak çekici gelmedi. Oyun deli kasıyor çünkü. Hem alacağım şehirleri pulara yedirmek zorunda kalacağım için integrate yetişmez Roma da kuramazdim.
Ara
Reformed dururken anglicanı tercih etmem ben şahsen. Anglican olunca kafadan stabity basıyor olabilirsin fakat bence en güçlü özelliği merkantarizm. Onuda yükseltince koloni atmak aşırı sıkıntı oluyor. Multide İngiltere oynayan bir oyuncu Britanya adası dışında varlık sağlamak ve diğer bölgelere çıkarma yapmak istiyorsa reformed olmak zorunda. Bunun denemesini defalarca yaptık arkadaşlarla multi oynarken. Ha diyeceksinki Britanya kurunca benim anakaraya çıkarma yapamıyorlar onunda çözümünü Hollanda rahatlıkla sunuyor. Def + Reformed + Flagshiple İngiliz donanmasını kağıt gibi katlıyorsun. Bunun sağlamasını paradox ekibinin multi oyunundada gördüm.
Millet, Kan Demektir.
Ara
Koloni gitmedim hümanist ve trade tamamladım ilk iki idea olarak. Pular düşünce de influence ve diplo gittim. Kolonist İngiltere için dediğin doğru olabilir pek hakim değilim.
Ara
(29-05-2019, 12:22)Böri Şad : Reformed dururken anglicanı tercih etmem ben şahsen. Anglican olunca kafadan stabity basıyor olabilirsin fakat bence en güçlü özelliği merkantarizm. Onuda yükseltince koloni atmak aşırı sıkıntı oluyor. Multide İngiltere oynayan bir oyuncu Britanya adası dışında varlık sağlamak ve diğer bölgelere çıkarma yapmak istiyorsa reformed olmak zorunda. Bunun denemesini defalarca yaptık arkadaşlarla multi oynarken. Ha diyeceksinki Britanya kurunca benim anakaraya çıkarma yapamıyorlar onunda çözümünü Hollanda rahatlıkla sunuyor. Def + Reformed + Flagshiple İngiliz donanmasını kağıt gibi katlıyorsun. Bunun sağlamasını paradox ekibinin multi oyunundada gördüm.

Senin gibi gençleri multiplayerimizde görmek isteriz.

(18-02-2019, 01:56)Sezar : 5crFtt.png

VWZf7l.png
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(29-05-2019, 15:10)jax61 :
(29-05-2019, 12:22)Böri Şad : Reformed dururken anglicanı tercih etmem ben şahsen. Anglican olunca kafadan stabity basıyor olabilirsin fakat bence en güçlü özelliği merkantarizm. Onuda yükseltince koloni atmak aşırı sıkıntı oluyor. Multide İngiltere oynayan bir oyuncu Britanya adası dışında varlık sağlamak ve diğer bölgelere çıkarma yapmak istiyorsa reformed olmak zorunda. Bunun denemesini defalarca yaptık arkadaşlarla multi oynarken. Ha diyeceksinki Britanya kurunca benim anakaraya çıkarma yapamıyorlar onunda çözümünü Hollanda rahatlıkla sunuyor. Def + Reformed + Flagshiple İngiliz donanmasını kağıt gibi katlıyorsun. Bunun sağlamasını paradox ekibinin multi oyunundada gördüm.

Senin gibi gençleri multiplayerimizde görmek isteriz.

(18-02-2019, 01:56)Sezar : 5crFtt.png

VWZf7l.png

28 yaş pek genç sayılmaz bence :) Şahsen kendimi genç gibi hissetmiyorum bu aralar. Yaşadığım ekonomik sıkıntılardan dolayı masaüstü pc mi satmak zorunda kaldım. Elimde sadece bir laptop kaldı oda bu oyunu 150-200 yıl zar zor oynatır durumda. Isınmaya bağlı res atmak gibi problemleri bulunmakta. Bunun yanında kpss ve atama gibi Türk gençliğinin yaşadığı genel problemleri yaşamaktayım. Yani Kısaca serinize katılmam için elimde mevcut bir şart bulunmuyor ne yazıkki. Önümüzdeki yıl mevcut şartlarımda bir düzelme yaşarsam kozlarımızı paylaşırız :) Paylaştığın resimlerede yorum getirecek olursam. Gameplay anlamında çok iddialı olmasamda gözlem ve analizlerime genel olarak güveniyorum. Wooden Wall doctirini sayesinde İngiltere kendi sahillerinde savaş kaybetmez gibi görünüyor. fakat hollanda korsan cumhuriyeti bu işin üstesinden rahatlıkla gelebilir.
Millet, Kan Demektir.
[+] 1 üye Türk Şad nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Malesef canlı şahidi olarak naval engagement yetenekleri ve İngiliz donanma doktrini ile beraber Hollanda dahil o donanmayı sahilde yenecek güç yok. attığım savaştaki gemilerin 100 adedi Hollanda gemisiydi.en son yapılan mpde de 300 e yakın heavy shipli japon -malacca birleşik donanmasini 100 heavy Ile indirdim .tek gemi kaybetmedim. is güç ayarlayinca gel ?
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şu anda oynadıgim litvanya ile bu hale geldim
ZbYTc7.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.