EU4 - İmparatorluklarınız
Fransa
Yeni patch öncesi son oyun. Başarım odaklıydı, sakin ilerledim. Hiçbir ek çaba göstermeden Palatinlik PU düşünce HRE'de seçmen odum. Devrimci olana kadar da imparatordum. Admin puan biriktirip Fransız Devrimi felaketini tetikledim. Hızlıca felaketi sona erdirdim. 
Osmanlı müttefikti, bir yerden sonra vassalımın topraklarını istediği için ilişki arttıramadım, müttefikliği bozdu.
Amerika kıtasında bolca koloni. Afrika kıyıları ve Hindistan'da topraklar.
İspanya ve Bohemya PU. Sırbistan ve Lehistan-Litvanya Birliği vassal. Subjugation cb ile savaş sonrası LLB'nin bağımsızlık isteğini düşüremem sanıyordum ama Rusya'dan toprak alınca epey bir düştü.
36dz8g5.jpg
4sm80am.jpg
[+] 1 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false
Ara
(28-08-2022, 18:36)baywatch06 : ?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false
Hangi başarıları kazandın? Bir atsana merak ettim...  :innocent:
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Başarımlarımı? @korkusalan
Ara
21 tane başarımım var @korkusalan
Ara
(28-08-2022, 19:06)Takeda Akane : Başarımlarımı? @korkusalan

Aynen...
(28-08-2022, 19:10)baywatch06 : 21 tane başarımım var @korkusalan

Hangileri olduğunu merak ettim... Kaç tane olduğunu değil @baywatch ...
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false
Ara
?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false

iskandinavyayı kurmak için gerçekten değecek ödülleri var
Ara
Ara
Ara
Ara
o yılda nasıl o kadar paran oluyor
Ara
Hile kullanıyor bunu anlamak için sadece paraya bakmaya gerek yok zaten
[+] 1 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yapay Zeka baya agresif olmus,sürekli savaşıyor.
finland.png
[+] 2 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(18-09-2022, 05:27)BeRDuSH : Yapay Zeka baya agresif olmus,sürekli savaşıyor.

Başarım mı vardı bununla alakalı? Sınırlar tuhaf geldi çünkü dikine inmişsin.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Töton-Alman-Moğol İmparatorluğu

Gayet zevkli bir oyun oldu. Özlediğim stackwipelardan bol bol attım.
P-Russian kültürü tüm Kuzey Asya´ya hükmediyor. Belki tüm Altay kültür grubunu kendime katabilirdim ama kötü gözükür diye düşündüm.
Tüm manpower binalarını diksem daha yeşil bir görüntü olabilirdi.
Holy Mongol Empire.
Osmanlı´dan Çerkezya ve Karpatya´yı almayı düşünüyordum ama Avrupa´da garip şeyler denediğimden Osmanlı´yı es geçtim. Belki devam edersem alabilirim. Tabi aynı şekilde Fransa´dan da tüm Alman bölgesini de alabilirim.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 2 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun ciddi akıcılaşmış ve oynama şevki veriyor. Dlc malum epey bir bufflamış İskandinavları. Klasiktir bu, Third Rome ile Rusya op olmuştu mesela hatırlarsınız. Tahminimce ufak ufak nerflenir çaktırmadan. Altı saat oynadım aralıksız özlemişim zaten bir aydır oynayamıyordum monitörüm bozulmuştu.

20220921010240_1.jpg20220921010237_1.jpg
[+] 2 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
The Iron Price başarımı için bekledim. İngiltere'den istenen on iki şehrin kültürünü çevirmeniz gerekiyor. Şehirlerden birinin development değeri elli civarıydı ve çevirmek kırk yıl sürdü. Bu arada İspanya Avusturya'ya claim throne savaşı açtı, kaybettik, benden bayağı bir toprak verdi Lübeck falan. Sonra Germany formladılar derken müttefikler beni sattı, bir savaşta da Litvanya bölgesinden güzel topraklarımı aldı. Sonra da geri alamadım verdiklerimi zaten. Başarımın gelmesi için bekledim geri kalan kırk elli yılda, öyle bina falan bastım. Keyif aldım ama. 

20220921152430_1.jpg
[+] 2 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ara
@Zebercet birader doğru söyle oyun başındaki İngiliz Fransız savaşına yardım mı ettin Fransa pup düşmüş sonra annexlenmiş gibi
Ara

Konuyu Okuyanlar: 7 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.