EU4 - İmparatorluklarınız
(26-03-2017, 07:02)kralılgaz : 699MEW.jpg

İyi oynamışsın gerçekten , profosyonellerin taktikleri bizede paylaşması güzel olur
[+] 1 üye AntiSmoke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Benim bildiğim müttefik bile olsan ae alıyordu.

Portekizde afrikada ülke alsam bile -2 ar yiyordu au meseka dostum olduğu halde
Ara
25PQBT.jpg

a5w4Nj.jpg

TabM4N.jpg

LwKzex.jpg

(ıronman)

1461e kadar para biriktirip 14k lık ordumun yanında 24k lık paralı asker aldım ve danimarkaya bagımsızlık savası acıp kazandım sonra erken kurulan commonwealth ile allied oldum ve 1570 te PU düştü. sonra muscowye art arda saldırılar düzenliyerek onlarıda bitirdim. sonra great britain falan derken sonuç böyle oldu.içimden hiç iskandinavyayı kurmak gelmedi böyle daha iyi bence :D
[+] 6 üye Cayenne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bravo
Ara
Mother Sweden güzel oyun tebrikler
[+] 1 üye Hammurabi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
zGz5nn.jpg

arkadaslar fransanın tamamını ele geçirmeme ragmen X dediğinden dolayı romayı kuramyıorum neden?
Ara
Yanlış hatırlamıyorsam Irak´ta gerekliydi
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
yukarda kırım toprakları var .. oralar da şart. eu4 wiki de olması lazım roman empire toprakları. ordan bakıver.

ve evet. ırak da var.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Roma için Irak'ın istenmesi abartı ve saçma olmuş. Aslında olması gereken İtalya toprakları alındıktan sonra Roma Cumhuriyeti'ne dönüşmek ve Romalı ideaları ve biraz da tarihi RPsel eventler ile tekrar imparatorluğu canlandırmak. Fakat Johan'da bu zeka yok ki Roma için bir de Irak istiyor. Tüm Akdeniz'i aldıktan sonra Roma'yı kursan nolur kurmasan nolur. Roma'yı kurup Hindistan'ı ele geçirmenin neresi zevkli Johan'a sormak lazım.

Neyse sakinim.
G0kMNN.png
[+] 3 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ortalama bir oyunumda bitirdigin zaman 18 - 22 bin gibi bir skorla bitiriyorum, lakin hic bir zaman avrupanin icene yukarida gordugum kadar ilerlemiyorum ama benim puanin digerlerine gore daha yuksek seviyede :/

Irkin, Dinin ne olursa olsun kardesim, Ne mutlu Turkum diyen herkes TURKtur. aksini soyleyenin kaynanasina atlayayim.

ordu-turkey-2.jpg
Ara
4xT0Mg.jpg

şimdi bu aksam nasıl uyayım :( :(
Ara
GaulTurk tamamen haklı söylemlerde bulunmuş, Roma için Irak istenmesi tamamen bir saçmalık. Ve aşamalı bir Roma kurmak daha eğlenceli olabilirdi, bilhakis çoğu oyuncu Roma kurmak için oynamıyor, Roma düzeyine gelince oyunun sonunda kuruyorlar, Roma olarak devam etmek bir + olarak gözükmüyor çünkü gözlerinde.

Ayrıca sanırsam Fransa'da problem var senin :

800px-EU4_Roman_Empire.png
[+] 2 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
aynen fransanın dogusundan 4-5 sehir eksikmiş
Ara
m32NpV.png

bayadır oynamıyordum bir osmanlı gireyim dedim devam ediyoruz bakalım
[+] 4 üye ragnarl7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
962FBEC0D416D17DA9514928315DBC47FC30FB83
Gelir mi dersiniz ? O hayvan gibi Fransa'yı İber den atması tabi daha önemlisi de Otto-Fransa dostken atması baya zorlayacak.
[+] 3 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(05-04-2017, 02:49)iberkay : 962FBEC0D416D17DA9514928315DBC47FC30FB83
Gelir mi dersiniz ? O hayvan gibi Fransa'yı İber den atması tabi daha önemlisi de Otto-Fransa dostken atması baya zorlayacak.
[+] 3 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Üzdü :/
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 2 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gelmez diyecektim ama moralini bozmak istemedim :rofl:
G0kMNN.png
[+] 5 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben hızlı kale kuşatma işine bayıldım hızlı hızlı kastilya aragon ikilisni alt ettim  ve bu hale geldi topraklar ve makro inşaat süper   hızlı diplomasiye alışamadım  ve sevemedim
37O202.jpg
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hızlı inşaat beklediğimden çok daha iyi fakat hızlı diplomasiye bende alışamadım. Pencereye girmek uzun sürüyor. Bi kısayolu falan var mı?

Ben de Portekiz oynadım ve aşırı kolaydı.
1600'e geldiğimde tüm güney amerika karayipler meksika fildişi ümit burnu filipinler ve avustralya ticareti bendeydi. Hiç para sıkıntısı çekmedim.
Paralı askerlerim hep limitindeydi. Hatta force limit üstünde ordum vardı. Savaşcağım yerde hemen paralı basıp öyle giriyordum.
Global Trade ve Colonialism enstitüleri bende çıktı. Diğerlerini de eyalet genelgeleriyle yayılmasını sağladım. Fas topraklarını yine eyalet genelgelelerindeki misyoner gücüyle çevirdim. Otonomilerini eyalet genelgelerindeki centralism ile düşürdüm.
İlk çağda nerdeyse tüm şartlarını kolaylıkla yerine getirebildim. İkinci çağda da 3 tane şartı yerine getirmeme rağmen çağ bitesiye kadar bütün özellikleri açacak kadar splendor topladım.
Koloni devletlerim beklediğimin aksine çok güçsüzdü ve yerlilere kolaylıkla yeniliyorlardı. Tek topraklı yerlinin Brezilya'yı yemesine şahit oldum.
Ek olarak İspanya, Fransa ve Papalıkla oyun boyunca müttefiktim. Fransa ile İspanya da oyun boyunca müttefik kaldı. Çok şaşırtıcı bir mevzu bence. Hatta bu da yetmedi Fransa İspanya'ya PU oldu. İngiltere'yle PU savaşı yaptılar. Osmanlı Macar ve Polonları yemeye başladı.
Çin tüm agresifliğiyle devam ediyor. 1600 yılında tüm reformlarını yapmış. 30 küsür tane devletten haraç kesiyordu. Aylık mandate 0,19 falandı.

O0rdvZ.jpg
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.