EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
İnfluence. Hem daha az agresiflik yersin hem de vassal feed yaparsın. Maritime gereksiz bence.
Ara
(25-03-2018, 12:26)ragnarl7 : İnfluence. Hem daha az agresiflik yersin hem de vassal feed yaparsın. Maritime gereksiz bence.

Çok teşekkürler
Ara
teknoloi hilesi yap
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(25-03-2018, 13:11)kralılgaz : teknoloi hilesi yap

İronman da oynuyorum
Ara
Bu güncellemeden sonra bana karşı koalisyona katılma çok arttı. Sizde de aynı mı, yoksa ben mi çok agresif oynuyorum. Hiç alışamadım ya. Bu kadar zor değildi bu oyun.  :tired:
Ara
Bence olmazsa olmaz 3 idea var tabi ulke ulke değişir ama agresif ilerleme icin admin influence diplomatik askeri icin ise def ve ofansif ve quality tabi yine diyorum ulke ulke değişir ama genelde bunlar harici idea almam her oyunda yardirdigim icin yoksa koalisyon coming ☺
[+] 1 üye Magistratus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Aaronkeller Bozuk görev ağacına dair bir görsel atabilir misin?

@Consul of Time

Fransa'nın bağımsızlık savaşında Fransa'yı yenmen onun bağımsızlık isteğini (liberty desire) bir süre belli bir derece düşürecektir, ancak Fransa'nın Napoli'ye oranla daha geniş ve daha güçlü bir ülke olması PU olarak altında olduğu her zaman problem, bunu ancak Napoli'yi genişleterek çözebilirsin, sen zayıf kaldıkça evet Fransa 10 senede bir isyan edecek.

Devasa subjectlerin varken Influence daha isabetli olabilir, Influence alırsan ilerideki genişlemelerinde vassal feed de kullanmanı öneririm.
İnfluence aldım. Fransa savaşında gücü dengelensin diye 5 toprak aldım, ordu sayımı arttırdım %100 den %43e indirebildim. Oyun absürtlüklerle geçiyor. Tek topraklı protestan devlette protestan isyancı çıkıyor :) Orduda sadece quality aldım ama öyle bir dövüyorum ki kastil +aragon + kuzey italyayı ele geçirmiş venedik karşısında çok rahat yok ettim. Aslında becerebilirsem bir ara AAR yazmayı da düşünüyorum. Oyun efsane geçiyor
Ara
Fransa'dan toprak almasaydın keşke. Core'u var diye aranız daha da bozulmuştur. Özgürlük isteğini de artırmış olur.
Sic Parvis Magna
Ara
@altnkurt 

O coreları fransanın gücü azalsın diye aldım. İlişkide de sadece komşu sapkın olduğu için -40 aldım ama şuan sadık gözüküyor. Bide vassal sayfasında belli bir ücret vererek liberty desire ı %20 azaltabiliyorsun. Ben bu şekilde %43 e kadar indirebildim.
Ara
Timur ile Çin imparatoru nasıl olunuyor? Din falan mı değiştireceğiz Take Mandate of Heaven savaş nedeni için anlamadım, çözemedim yardım.
Ara
(25-03-2018, 18:41)Diaboluss : Timur ile Çin imparatoru nasıl olunuyor? Din falan mı değiştireceğiz Take Mandate of Heaven savaş nedeni için anlamadım, çözemedim yardım.

Pagan veya Vajrayana, Mahayana gibi Doğu dinlerinden birinde olmalısın. Aynı zamanda mevcut imparatora komşu olmalısın.
Sic Parvis Magna
Ara
Arkadaşlar multiplayerde arkadaşlar ile problem yaşıyoruz 5-4 kişiyiz oyuna ne zaman girsek ya birinde çok lag oluyo hızı ikinin üstüne çıkartamıyoruz ortalama internetlerimiz aynı benim internet hız testlerinde ping 2 ms download 6mpbs uplod 1.50mpbs yardım edebilecek varmı
A man's greatest joy is crushing his enemies
Ara
İlla internetle alakalı olmak zorunda değil, oyunculardan birinin bilgisayarı kasıyorsa da lag olur. Eğer herkeste lag görünüyorsa bu genelde hostun internetinin upload itibariyle kaldıramadığı anlamına gelir.
(25-03-2018, 22:44)Duman : İlla internetle alakalı olmak zorunda değil, oyunculardan birinin bilgisayarı kasıyorsa da lag olur. Eğer herkeste lag görünüyorsa bu genelde hostun internetinin upload itibariyle kaldıramadığı anlamına gelir.

peki lagı genel olarak düşürmek için ne yapmamız gerek bir program veya yapabilecek birşey varmı
A man's greatest joy is crushing his enemies
Ara
Eğer internetten kaynaklanıyorsa basit çözüm interneti harcayabilecek diğer şeyleri (Youtube videosu, Twitch yayını, torrent vb.) kapatmak. Eğer bilgisayardan kaynaklanıyorsa performansı arttırdığını iddia eden bazı modlar var diye biliyorum, denenebilir.
Arkadaslar şu age of absolotuism çağında absolotuism i nasil artirabilirim ustalara selam olsun ☺
Ara
(26-03-2018, 16:35)Magistratus : Arkadaslar şu age of absolotuism çağında absolotuism i nasil artirabilirim ustalara selam olsun ☺

Ve aleyküm selam.
Çağ bonuslarından +1 absolutism vereni alabilirsin.
Legitimacy düşükse mil puanı vererek onu artırabilirsin.
İsyan oranı yüksekse harsh treatment vererek onu düşürebilirsin.
Otonomisi yüksek şehirlerinden otonomi alabilirsin.
Stability basabilirsin. Bunlar absolutism'i artıracaktır.
Bunların aksini yaptığında da Absolutism düşecektir.
Ayrıca savaş yorgunluğunu düşürürsen, devaluasyon yaparsan, isyancıların tekliflerini kabul edersen ve parlementoya koltuk verirsen absolutism kaybedersin.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
En kolay ve sağlıklı arttırma yolu vassal annexlendikten sonra o bölgeyi state yaparak otonomisini düşürmek. Onun dışında mil teknolojisinde geri değilsen harsh treatment bonusunu alarak yapmakta uygun bir seçenek olacaktır. Maks Abso değerini arttırmak istiyorsanda court and country disaster'ını geçirmen gerek. İstiyorsan disaster hakkındada bilgi verebilirim.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cok tesekkurler arkadaslar cevaplar icin max mutlakiyetim 95 ti enson tesekkurler aeschyli ve altinkurt ☺
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.