EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Ben de bişey sormak istiyorum. Şehirlerin boyutları standart mı? Yani yürürken geniş bir provinceden geçmekle ufacık bir provinceden geçmek aynı süre mi tutuyor?
Sic Parvis Magna
Ara
bence aynı süre değil ya asya da ya da kuzeydeki vilayetler arası geçişler daha uzun sürüyor sanki
Ara
(31-03-2018, 02:30)altnkurt : Ben de bişey sormak istiyorum. Şehirlerin boyutları standart mı? Yani yürürken geniş bir provinceden geçmekle ufacık bir provinceden geçmek aynı süre mi tutuyor?

Aynen şehirlerin arasındaki mesafeye göre süre uzuyor. Ordunun varış tarihi yazar zaten. Etraftaki tüm şehirlere denersen farklı olduklarını görebilirsin. Bu yüzden Sibirya'da Kamçatka'da falan yürümek kanser edici bir durum olabiliyor :D
Ara
JQb7nB.jpg
Yüksek puanlı hükümdarların olduğu ülkelerle evlilik yapmak varisimizi etkiler mi böyle babadan böyle oğul <3
Ara
Küçük bir ülkeye vasallık teklif etmeye çalışırken "Venetian economic bas compared to Mantuan=-49" diyor.Bu nasıl giderilebilir?Lanet ülkeye nasıl vasallığı kabul ettirebilirim?
Ara
Daha büyüyerek. Şehirlerin adm seviyeleri toplamına göre hesaplanıyor o. -49'luk bi şehri alabileceğini sanmıyorum. Venedik başkenti dolayısıyla baya zengin bir ülke.
Sic Parvis Magna
Ara
Şehirlerin toplamı mı ortalaması mı?Ortalaması ise tamam da tek topraklı bir ülkenin adm seviyesi toplamı Venediği-ki Balkanlara sefer yapmış bir Venediği-geçebilir mi?
Ara
Toplamı ama bi formulü var onun. Direk oranlamıyorsun.
Sic Parvis Magna
Ara
Orduları böldükten sonra hepsini seçip tek tek topraklara dağıtmak için hangi tuşu kullanıyorduk?
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
beyler yeni yama mı geldi save dosyasına girmeye çalıştığımda başarımlar aktif olmayacak diye uyarı alıyorum
Ara
(05-04-2018, 08:02)murathan3459 : Orduları böldükten sonra hepsini seçip tek tek topraklara dağıtmak için hangi tuşu kullanıyorduk?

D basarak bölüp her şehre tıkladıktan sonra C basa basa dağıtmayı mı diyorsun?
Sic Parvis Magna
Ara
(06-04-2018, 00:16)altnkurt :
(05-04-2018, 08:02)murathan3459 : Orduları böldükten sonra hepsini seçip tek tek topraklara dağıtmak için hangi tuşu kullanıyorduk?

c haricinde başka bir tuşla yapılıyor mu sanki ben öyle hatırlıyorum. Benim c tuşum çalışmıyor ve öyle orduları ayırdığımı hatırlıyorum.

Mesela Mingi işgal etmek için çok kullanışlıydı hatta yabancı yayıncının biri, yayınında nasıl yaptığını söylüyordu ama hatırlamıyorum.
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
(06-04-2018, 14:17)murathan3459 :
(06-04-2018, 00:16)altnkurt :

c haricinde başka bir tuşla yapılıyor mu sanki ben öyle hatırlıyorum. Benim c tuşum çalışmıyor ve öyle orduları ayırdığımı hatırlıyorum.

Mesela Mingi işgal etmek için çok kullanışlıydı hatta yabancı yayıncının biri, yayınında nasıl yaptığını söylüyordu ama hatırlamıyorum.

v tuşu hocam. Buyrun ilgili video
https://clips.twitch.tv/AgreeableCrispyGoblinTwitchRaid
Ara
Öncelikle merhabalar. Brandenburg ta benim hanedanım var. Heir i yok claim to the throne yapabiliyorum ama brandenburg müttefikim ve inanılmaz bir ae ye sahibim. Claim to the throne yapınca savaş sebebi geliyor ya hani ama adam müttekifim truce falan olayı olacak mı?
Ara
5 yil beklemen lazım ateşkesin geçmesi için. O süreçte heir gelmesut büyük ihtimal. Truce bozmayı göze alamayacak durumdaysan weak claim heir dışında aksiyona girmeye pek gerek yok.
Ara
JQyoBj.png

Şu görevde tam olarak ne istiyor?
Ara
(08-04-2018, 14:46)mertcam : JQyoBj.png

Şu görevde tam olarak ne istiyor?

3 HRE elektörü ya sana imparatorluk için oy vericek yada 3 tanesi vassalın olucak. Din savaşlarından sonra HRE dini protestan olursa sende protestan olursan daha kolay olabilir kannımca.
Ara
Şuan Anglicanım vassal yapmaktan başka çarem yok sanırım :/
[+] 1 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
6Jz7mW.png
Ara
Portekiz olarak oynuyorum.Neden trade company kuramıyorum.West Africada 5-6 kolonim var ama o buton çıkmıyor.Sebebi nedir?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.