EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(08-02-2019, 06:44)Pars : yeniçeriler gibi başka özel birlikler var mı? bir de video izlerken görmüştüm bir çok devletin bazı orduları beyaz renkli gözüküyordu bu nedir?

Manchu kültüründeki devletlerin manchu kültüründeki topraklardan çıkarabildikleri bannerlar, rus hükümetlerinin özel buton yardımıyla çıkardıkları streltsyler, doğu avrupa ülkelerindeki estateler aracılığıyla çıkan cossackslar ve hindistandaki bazı kültürlerde bulunan rajput estate'i ile çıkan rajputlar var. Beyaz renkli hangisiydi hatırlamıyorum.
Sic Parvis Magna
Ara
Merhabalar, bana paralı asker kullanma taktiği verebilir misiniz? En etkili şekilde nasıl kullanabilirim? Normalde manpower sıkıntısı çekerken kullanıyorum fakat önerilerinizi dinlemek isterim.
Ara
Her birime birkaç piyade birliği konabilir paralı olarak, bunun yanı sıra biraz daha mikro yapayım dersen muharebelere ilk olarak full paralı asker birliğini koyup asıl ordunu birkaç gün sonrasında takviye gidecek şekilde ayarlayabilirsin.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
yutup'ta fln görüyorum, oyun geçmişini hızlı hızlı haritada slayt gibi gösteriyorlar. o nasıl yapılıyor. acaba sadece 1821'e gelip oyunu tamamen bitirince mi çıkıyor.

1540'a gelince, ohhh nereleri ne zaman almışım izleyim bi, demek istiyorum.
Ara
(11-02-2019, 15:19)kamikaze : yutup'ta fln görüyorum,  oyun geçmişini hızlı hızlı haritada slayt gibi gösteriyorlar. o nasıl yapılıyor. acaba sadece 1821'e gelip oyunu tamamen bitirince mi çıkıyor.

Tarihin  yanındaki minik göz işaretine tıklayacaksınız.
[+] 1 üye süleyman maik nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kaydı zora sokmuşsun Osmanlı yardırır gider zor alırsın önünü.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
(11-02-2019, 15:19)kamikaze : yutup'ta fln görüyorum,  oyun geçmişini hızlı hızlı haritada slayt gibi gösteriyorlar. o nasıl yapılıyor. acaba sadece 1821'e gelip oyunu tamamen bitirince mi çıkıyor.

Timelapse yapmak için Mare Nostrum DLC'si gerekiyor.
[+] 1 üye Consul of Time nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-02-2019, 17:51)Zebercet : Kaydı zora sokmuşsun Osmanlı yardırır gider zor alırsın önünü.

osmanlı müttefiğim. achievement için açmıştım ama memluk müttefiğim olmadı.ben de keyfine devam ettim bir süre hindistanı çini zapt etsem osmandan kurtarabilir miyim mısır'ı diye düşündüm fakat adam gelmiyor savaşlarıma uzaklıktan ötürü.ben de deli oldum sildim savei.ajam hemen yanında taarruz savaşına gelmiyor ya.
Ara
(11-02-2019, 18:03)süleyman maik :
(11-02-2019, 17:51)Zebercet : Kaydı zora sokmuşsun Osmanlı yardırır gider zor alırsın önünü.

osmanlı müttefiğim. achievement için  açmıştım ama  memluk müttefiğim olmadı.ben de keyfine devam ettim bir süre  hindistanı çini zapt etsem osmandan kurtarabilir miyim mısır'ı diye düşündüm fakat  adam gelmiyor savaşlarıma  uzaklıktan ötürü.ben de deli oldum sildim savei.ajam hemen yanında taarruz  savaşına  gelmiyor ya.

Antakya ve Halepi alıp önünü kapatman lazım. Ama oralara claim atsan bile savaşta kendisi işgal ederse barış masasında sana vermiyor. Biraz sıkıntılı o süreç.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
Portekiz'i vassal aldım, Portekiz'in kolonileri Castile'e karşı açılan koalisyon savaşında kalmaya devam ediyor bizden bağımsız şekilde. Biz anlaşmayı imzalarken koalisyon savaşı sürüyordu bu arada. Bu normal midir?

4350331992772d9850126d8b97433f8846f94869...6c37a5.jpg

09267022ef5ab58386514191e26ed62897053055...3973b3.jpg
Ara
Bu tarz şeyler vassalın subjectlerini etkilemiyor olması lazım. Yani Portekiz'in savaşı seni bağlar. Kolonilerinin savaşı değil.
Sic Parvis Magna
Ara
Multiplayer oynarken aldığım save ile single oynayabilir miyim?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
ilişki geliştirip enforceleyebilirsin. böylece savaşı sona erdirme fırsatın olur
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(16-02-2019, 14:22)Gurt : Multiplayer oynarken aldığım save ile single oynayabilir miyim?

Oyunu kurarken yapılan ayarlarda save için sadece multiplayer seçeneği seçimezse oynanabilir.
Ara
Avusturya ile oynuyorum HREye komşu olan Fransa'dan özgür bıraktığım Douphine devletinin HREye katılmasını nasıl sağlayabilirm?
İlişkim +200 müttefiklik ve RM var
Ara
Kendisi katılmıyorsa senin katma şansın yok. İmparatorla aynı kültürse 200 değilse 100 devden fazla olan devletler HRE'ye katılamaz zaten. Senin ilişkin veya RM'n önemli değil. Adamın ilişki kasması lazım seninle.
Sic Parvis Magna
Ara
temin oyuna güncelleme geldi
Ara
ben başka ülkeden asker kiralamak istiyorum onu nasıl yapa bilirim mesela Osmanlıdan
Ara
Sen ondan isteyemezsin. O sana kiralık asker teklif edebilir. Onu da üstte bildirim olarak görürsün. Kabul edersen asker kiralamış olursun. Kiralık askerler yani condottieri'yi sen kontrol edemezsin. Vassallar gibi onları da AI kontrol eder.
Sic Parvis Magna
Ara
Şuan etiyopyayla oynuyorum idea seçimini yeni açtım, idealar sizce nasıl olmalı?
ilk hangi ideaı almalıyım?
Ayriyetten isyan sorununa nasıl çözüm bulabilirim? oldukça oyundaki ilerleyişimi yavaşlatıyor. Humanist idea almak istiyorum ama çok erken diye düşünüyorum. İdea seçimim nasıl olmalı?
Ara

Konuyu Okuyanlar: kırmızı, 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.