EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Ele geçirdiğimiz topraklarının dinini kendi dinimize çevirmenin ne faydası var ? yani isyan çıkmaması içinse kendi dinimin kendi kültürümün olduğu toprakta bile isyan çıkıyor.
Ara
Toprağın dinini çevirmek isyan riskini azaltıyor. Ayrıca üretim ve vergi dezavantajlarını da kaldırıyor. Religious Unity ve Papal Influence gibi ek faydaları da var.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-03-2019, 00:17)altnkurt : Toprağın dinini çevirmek isyan riskini azaltıyor. Ayrıca üretim ve vergi dezavantajlarını da kaldırıyor. Religious Unity ve Papal Influence gibi ek faydaları da var.

Her din için geçerli mi? Ben Etiyopya oynuyorum coptic dinim hiçbir faydasını görmedim ayrıca çok pahalı aylık masrafı.
Ara
(13-03-2019, 19:56)TengreBaBay :
(13-03-2019, 00:17)altnkurt : Toprağın dinini çevirmek isyan riskini azaltıyor. Ayrıca üretim ve vergi dezavantajlarını da kaldırıyor. Religious Unity ve Papal Influence gibi ek faydaları da var.

Her din için geçerli mi? Ben Etiyopya oynuyorum coptic dinim hiçbir faydasını görmedim ayrıca çok pahalı aylık masrafı.

her din için geçerli misyoner gücün düşükse din etkinliklerinin süresi uzun olur ve maliyeti de fazla olur Religious idea alarak dini faliyetlerini hızlandırabilir maliyetini düşürebilirsin.Ayrıca din paneline girersen sana getirdiği avantajları bulabilirsin coptic dini için başlangıçta 
  • 28px-Tolerance_own.png+1 Tolerance of the True Faith

• 28px-Fort_defense.png+10% Fort defensev
    Ve coptic dini için kutsal şehirleri ele geçirirse şu bonuslarıda kazanabilirsin ayrıca ülkende dini birlik düşükse stability maliyeti artar ve huzursuzluk olur onun için 2. yada 3. olarak dini idea almanı öneririm dini tercih etmezsen humanist yani ikisinden birini mutlaka almalısın ilk 4 idea içinde
    495px-Coptic_blessings.jpg

[+] 2 üye Emekli Tüccar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Toprakların dinini çevirmezsen daha az faydalanır ve daha çok isyanla karşılaşırsın. Detaya gerek yok.
Sic Parvis Magna
Ara
Darbe olunca ne oluyor
Ara
Darbesine bağlı.
Sic Parvis Magna
[+] 3 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ya ya bir türlü kırımı Vassal alamıyorum ne yapabilirim

ADVk8L.jpg
Ara
@kurtulus kırım'ı bu şekilde vassal alamazsın. bir event gelecek kırım hanına. eğer kabul ederse senin marchın olacak. senin hiçbir şey yapmana gerek yok. eğer kabul etmezse o zaman kırımı vassallamak için casus belli kazanacaksın. savaşla girip vassallayabilirsin.
Ara
(14-03-2019, 12:12)kurtulus : Darbe olunca ne oluyor

Oyunda darbe mi var?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(14-03-2019, 22:23)kurtulus : ya ya bir türlü kırımı Vassal alamıyorum ne yapabilirim

Osmanlı AI ise %75, Osmanlı oyuncu ise %25 kabul etme ihtimali var diye biliyorumo eventte.

(14-03-2019, 22:59)Filsuk : Oyunda darbe mi var?

Estate'lerin influence'si 100 olunca gerçekleşen disaster.
Sic Parvis Magna
Ara
(15-03-2019, 03:13)altnkurt :
(14-03-2019, 22:59)Filsuk : Oyunda darbe mi var?

Estate'lerin influence'si 100 olunca gerçekleşen disaster.
Hee tamam.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Avusturya ile 191 ilişkim var ama hala toprak istiyor QL5npk.jpg
Ara
Müttefik olman lazım ya da core yapılana kadar savaşta bulunman lazım.
Ara
(16-03-2019, 03:00)BeRDuSH : Müttefik olman lazım ya da core yapılana kadar savaşta bulunman lazım.

müttefikiz zaten daha önce hiç olmazdı niye böyle yaptı :D
Ara
Beyler tuhaf birşey oldu bavyera kendi kendine annex oldu pu falan değildi sadece ittifak ve evlilik vardı bi bildirim geldi bir baktım bavyera toprakları kendi kendine hesse olmuş
QL55P3.jpg
Ara
Pu düşüp direk inherit olmuş çok şanslısın. Normalde her inherit şansı kral öldüğünde geçerli olur. ilk başta pu alırkende Kralları öldüğü için aynı durum geçerli.
Ara
NASIL OLMUŞ
Ara
birde azami hükümdar puanına ulaştı ne yapabilirim birde teknoloji nasıl çalabilirim
Ara
Teknoloji çalma yok. Biriken puanları şehirleri geliştirmek, idea açmak veya teknoloji atlamak için kullanabilirsin.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.