EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
qAQR1d.jpgNasıl olduğuna dair hiçbir fikrim yok :D Napoli'yle Roma İmparatorluğu'nu dirilteyim diyordum, o doğrultuda itinayla Tunus'a ve Timur'a imha nedir nasıl yapılır dersini verirken bir anda baktım. Aa! Roma İmparatoruyum.
Oyunun başında HRE'ye giriliyordu galiba ama girmemiştim. Millet bana oy vermiyor ki imparatorluğu devam ettireyim. Madem imparatorluğu aldık o zaman uğraşalım. Belirli sayıda toprak sayısını HRE'ye dahil edersem HRE reformlarını yapabildiğimi biliyorum. Peki bu oylar artırmanın bir yolu var mı? Varisim de var bu arada. Onla alakası yok. Sırf şu garabet için oyunu kapattım, yorumlarınızı erken alırsam ne ala.
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
Sen eğme, eğilsin alnı karalar / Dalkavuklar, p...lar ve maskaralar
Ara
@YasinSaka

İmleci ülke bayrağının üstüne getirirsen neden -1000 yediğini görebilirsin/görebiliriz. Böylelikle yardımcı olmamız daha da mümkün olabilir. Tahmin olarak varisinin kadın olması durumu söz konusu olabilir.
WhaW8Am.gif
Ara
(05-09-2019, 07:12)PCOyun : @YasinSaka

İmleci ülke bayrağının üstüne getirirsen neden -1000 yediğini görebilirsin/görebiliriz. Böylelikle yardımcı olmamız daha da mümkün olabilir. Tahmin olarak varisinin kadın olması durumu söz konusu olabilir.
Evet, kadınmış. Siyasete kurban gitti garibim. İndirdim onu. İnş varis gelir.
Ama inanılmaz tuhaf. HRE'de bile değilim ama nasıl imparator oldum yav?

Reformistler de ülkeyi sardı. Reformist olsam ne olur ki?
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
Ara
@YasinSaka

İmparator seçilmek için imparatorluğun içinde olmana gerek yok. Sadece monarşi, geçerli lider ve doğru din'de olman gerekli. Reformist olursan imparatorluğu kaybedersin. Çünkü imparatorluğun "resmi dini" şu an Katoliklik. Fakat imparatorluğu umursamıyorsan Reformist olmakta bir sakınca yok.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ai gemi bloklamalarından etkilenmiyor mu acaba?Hollanda ile oynuyorum mingle kapışıyoruz taiwanın günetbatısında anakara ile bağlantısı olan kingchow ile leichow var.gemi ile denizi tuttuğum halde elini kolunu sallaya sallaya adayı terketti asker götürdüğümü görünce.
Ara
Eğer iki toprak parçasını da kontrol ediyorsa bloke etsen dahi geçebilir. Ama birini kontrol edersen ve gemiler bloke ediyorsa geçemez
[+] 2 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bayrağın sağ altında içinde taç ve ok işareti olan bir yuvarlak buton var, hangi dlc ile geliyor o bilen var mı?
Ara
(07-09-2019, 00:28)tahr1bad : Bayrağın sağ altında içinde taç ve ok işareti olan bir yuvarlak buton var, hangi dlc ile geliyor o bilen var mı?

Goverments Reform butonu o. Dharma ile geliyor.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ara sıra Osmanlı'yla oynarken bir bakıyorum Timur bütün vassalları ilhak etmiş. Dedim "ne ara yapmış bu?" diye. Meğerse hiç de zor değilmiş. Timuri'yle oynuyordum. İnanır mısınız bilmem ama Sistan hariç dört vassalı bir tane bile diplomatik puan harcamadan ilhak ettim. Sistan'a niye puan harcandığını da bilmiyorum. Bunun nasıl olduğunu açıklayabilen var mı? Açıkçası ondan sonra da oyunun hiçbir zorluğu kalmadı.
Ara
(10-09-2019, 09:19)YasinSaka : Ara sıra Osmanlı'yla oynarken bir bakıyorum Timur bütün vassalları ilhak etmiş. Dedim "ne ara yapmış bu?" diye. Meğerse hiç de zor değilmiş. Timuri'yle oynuyordum. İnanır mısınız bilmem ama Sistan hariç dört vassalı bir tane bile diplomatik puan harcamadan ilhak ettim. Sistan'a niye puan harcandığını da bilmiyorum. Bunun nasıl olduğunu açıklayabilen var mı? Açıkçası ondan sonra da oyunun hiçbir zorluğu kalmadı.

Örnek üzerinden anlatayım,Timur'un Transaxonia'nın bütün topraklarında core'u var.Bu yüzden tüm ülkeyi bir ayda annexleyebiliyor.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
[+] 1 üye KARTAL nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-09-2019, 09:35)KARTAL :
(10-09-2019, 09:19)YasinSaka : Ara sıra Osmanlı'yla oynarken bir bakıyorum Timur bütün vassalları ilhak etmiş. Dedim "ne ara yapmış bu?" diye. Meğerse hiç de zor değilmiş. Timuri'yle oynuyordum. İnanır mısınız bilmem ama Sistan hariç dört vassalı bir tane bile diplomatik puan harcamadan ilhak ettim. Sistan'a niye puan harcandığını da bilmiyorum. Bunun nasıl olduğunu açıklayabilen var mı? Açıkçası ondan sonra da oyunun hiçbir zorluğu kalmadı.

Örnek üzerinden anlatayım,Timur'un Transaxonia'nın bütün topraklarında core'u var.Bu yüzden tüm ülkeyi bir ayda annexleyebiliyor.

Sistan'da Timur'un hakkı yokmuş o zaman.
Ara
Osmanlıyla oynarken yönetim biçimini nasıl deyiştire bilirim
Ara
Dharma dlcsi varsa hükümet reformlarının sonuncusunda değiştirebiliyosun
Ara
(16-09-2019, 21:06)Ekkoo^^ : Dharma dlcsi varsa hükümet reformlarının sonuncusunda değiştirebiliyosun

var ama bazı yerleri kilitli

cevap yokmu
Ara
(16-09-2019, 21:27)kurtulus : Cevap yok mu?
Resim atarsan insanlar sana daha iyi yardımcı olabilir.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
https://eksiup.com/p/68112750hyxo
Ara
reform leveli kastıkça özellikler açılır son stunu açtığıında yönetim değişebilir
Ara
Osmanlı oynarken hükümet biçimini değiştiremezsin. Osmanlı hükümetine has mekaniklerden birisi hükümet biçimi değişikliğini yasaklaması zaten.

Screenshot_9.jpg
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@kurtulus
Daha çman gereken çook reform var. Sonuncusuna gelince değişme hakkı verilecektir.
@altnkurt
Hocam arkadaş son reforma kadar gelince son reformda yönetim biçimi değişmiyor mu? Daha doğrusu değiştirebilme hakkı vermiyor mu?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Bir önceki mesajımda Osmanlı Hükümeti reform seçeneğinin hükümet biçimi değişikliğini yasakladığını resimle belirtmeme rağmen ısrarla yanlış bilginizde diretiyorsunuz. Buyrun son reform. Osmanlı Hükümeti seçili olduğu için yönetim biçimi değiştiren seçenekler seçilemiyor. Saygılar.
unknown.png
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 27 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.