EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Hindistandaysan Goa üzerinde toplamak en faydalısı. Her taraftan çekebilme imkanın var.
Ara
(18-09-2017, 13:31)kostok218 :
(18-09-2017, 13:15)altnkurt : Durumdan duruma farklılık gösterebilir, hangi ülkesin ona göre anlatayım?

Vijanagar'dan Bharat.

Durumdan duruma farklılık göstermez arkadaşın sorduğu şey başka altnkyrt trade city nin tek önemli kısmı olduğu node ister 1000 olsun ister 10 olsun tabi ele geçirilmesi daha zor olsa daha iyi olur
Ara
(21-09-2017, 20:50)Ulumete :
(18-09-2017, 13:31)kostok218 :
(18-09-2017, 13:15)altnkurt : Durumdan duruma farklılık gösterebilir, hangi ülkesin ona göre anlatayım?

Vijanagar'dan Bharat.

Durumdan duruma farklılık göstermez arkadaşın sorduğu şey başka altnkyrt trade city nin tek önemli kısmı olduğu node ister 1000 olsun ister 10 olsun tabi ele geçirilmesi daha zor olsa daha iyi olur

Eyvallah, en uçtaki şehirde zaten. Ortada kalsın biraz diye almıştım oraya.
Ara
Kolonim onun için açtığım savaşta benden önce barış yapıyor bu da benim ona toprak kazandırma amacımı bir bakıma güçleştiriyor.
İkidir üst üste bu durum meydana geldi. Böyle bir özellikleri var mıydı?
Ara
Great Horde ile oynarken ben Çerkezler'le savaştayken Ceneviz de savaş ilan etti Çerkezler'e. Şimdi ben işgal yerine vassal yapıp Ceneviz'i teke tek de yenip topraklardan şutlayabilirim. Ama enstitü kapmak açısından pek iyi olmaz gibi :/. Yani daha doğrusu bana komşu Avrupalı bir devleti şutlamak ensitü konusunda olumsuz etki eder mi?

Bu önemli bir mesele hızlıca cevap verirseniz memnun olurum.
Ara
Cenevizlileri atmani tavsiye etmem zira dedigin gibi iliskini pozitif tutup enstitu almaya birakmak lazim bence.
Ara
merhaba arkadaşlar, baglantım başarılı olduğu halde multiplayerdan arkadasımla steam üzerinden bu oyunu oynarken save dosyasını karsı taraf cok ama cok yavas yukluyor, sorunu yasayan bir arkadas var mıdır?
Ara
0G7omB.jpg

Bu neyin nesi arkadaşlar?
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
Avrupa'da reform merkezleri çıktıktan yaklaşık elli yıl sonra din savaşları olduğundan dolayı da bir süre sonra imparatorluk içerisinde ligler oluşuyor. Belli ki fransa katolik liginde (diğeri ise protestanlıktır büyük ihtimal) bulunuyor. O ligde bulunanlardan herhangi birisine savaş açıldığı zaman diğerleri de gelebiliyor, diye biliyorum. Sorunun cevabını az çok anlamışsındır umarım.
Ara
Ne zamana kadar devam ediyor bu ligler peki? Bir de arkadaşlar Granadayla başkenti Brezilyaya taşıdım ancak Kastilya kolonilerine tek başlarına saldıramıyorum Kastilya da giriyor o savaşa, yerlilerle oynarken bu olmuyordu neden olabilir? Adamlar patır patır koloni kasarken benim karı koymam olanaksız, hadi Portekiz gene neyse de Kastilya epey zorlayıcı oluyor uzunca bir süre onun manpower limitine yaklaşamıyorum bile. Zaten şansıma son oyunda Fransa Kastilyayı pu aldı.
Ara
1635'e kadar sanırım, bir yerden sonra İmparatorun dini resmi din olarak kabul ediliyor Protestanlar yeterli güç toplamayı başaramadı diye.

Benzer bir oynanışı ben de deneyeceğim şu anki multiplayerda Norveçle, ama öncesinde yerli bir ülkeyle oynamadığım için o farkı ne yaratıyor bilmiyorum.
Duman bununla alakalı dönüş yapmanı bekliyorum. Gerçekten sinir bozucu bir durum.
Ara
permanent claim nedir ve timur gibi great horde gibi horde devletlerle kurlabilen horde devletler nedir
Ara
Osmanlı ile koloni kurmakta sorun yaşıyorum. İki tane kolonist var, koloniyi gönderiyorum fakat koloni kurulduktan sonra "bozuldu" diyor. Halbuki o toprak üzerinde ordum var... Bu sorun "yerli politikası" ile ilgili midir?
Ara
Sıkmayacak herhangi bir ülke önerebilir misiniz
Ara
Permanent claim kalıcı claim anlamına gelir.Normal claimleriniz gibi belli bir sürede silinmez, devam eder.Ayrıca %25 core ücretini azaltır.Normal claimlerde bu oranın %10 olması lazım. @kralılgaz

Yerliler yüzünden olması için yerlilerin isyan edip, orayı alması lazım.Asker bulundurduğun için pek mümkün görünmüyor, koloni giderlerini kısmış olabilirsin belki.Resim alsak daha iyi yardımcı olabiliriz @Dionysos

Mançu boylarını denemediysen öneririm.Gayet zevkli bir oyun ortaya çıkıyor @Paytak
[+] 2 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Evet eveeet, sanırım koloni giderlerini kısmıştım. Şimdi ona bakacağım eğer öyleyse... Jamaika'yı, Portekizlere kaptırdık. @iberkay
Ara
Beyler ben ekonomisi çöp devletler ile oynarken danışman hiç almıyorum, ticareti vs. arttırsa bile almıyorum çünkü her ay ona para gidiyor gelirim eksiye düşüyor pek bi yararını göremiyorum fakat herkesi incelediğimde danışmansız oynamıyorlar. Danışman almamı önerir misiniz?
Ara
Oyundaki en önemli 'değer' monark puanları. Danışmanlar da monark puanı sağlıyor.
visual C++ runtime library hatası alıyorum , oyunu açtıktn sonra singleplayer devlet seçme ekranı geldikten hemen sonra bu hatayı veriyor. tüm pack ler yüklü, oyunu silip tekrar kurmama ragmen hata devam ediyor. bir çözüm bilen varmı?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.