EU4 - Multiplayer Sohbet
Gayet güzel bir düşünce ama birine saldırdığımız zaman o kişinin tüm ally'lerına dishonored call verdirmiş olacağız. Buna bir çözüm var mı?
There are consequences to killing a God!
Ara
Cevapla
AI müttefikler de sıkıntı.
Ara
Cevapla
Bence bu kuralda gp list ikiye ayrılmalı.
İlk olarak ilk 5 gp sadece kendi aralarında bu özelliği kullanabilmeli. Son 5 gp üzerinde bunu kullanmaya kalktıklarında defansif taraf yanına ek olarak bir müttefik daha çağırabilmeli. Çağırılan müttefikte ilk 5 gp içerisinden olamamalı. Böylece hem minor gp'leri ezilmekten korumuş olup onlar arasındaki dayanışmayıda sağlamış oluruz.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
İlk 5 son 5 bir şey ifade etmiyor ki, bir oyunda ilk 2 ile diğerlerinin arasında uçurum olabilir diğerinde 8 ülkenin de gücü birbirine yakın olabilir.
Cevapla
Tabi etkisi oyundan oyuna değişebilir ama hiçbirşey olmamasından iyidir diye düşünüyorum.
Ara
Cevapla
Oyuncular oynadıkları şeyin devlet ve ölenlerin insan olduğu gerçeğine sahip olsak belki de bu kurallara gerek kalmayacktı fakat onun yerine oyun gibi görüp devasa savaşlara giriyoruz.En son örneği 3 savaşta 1.5 milyon asker ölmüş gerçekte şimdi bile bir savaşta o kadar insan ölmez:)
[+] 1 üye kilical12333 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
Diğer multide hep oynanan ülkeleri değilde diğer ülkeleri oynasak diyorum sizce nasıl olur ?
[+] 1 üye Peynir Ekmek nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
Merhaba arkadaşlar.Eu4 te multiplayer açmayı düşünüyorum.

Zaman
Cuma  Cumartesi   Pazar
22.00 dan  01.30 a kadar.

Oyunda pek tecrübem yok.Yakın zamanda başlarız.
Ara
Cevapla
Merhaba arkadaşlar birlikte discord üzerinden eu4 oynuyabileceğim arkadaş arıyorum hemen hemen hergün aksam 7 ile gece 12 arası aktifim

steam id :
http://steamcommunity.com/id/fantafox
Ara
Cevapla
@darkgobln bireysel oynayanlar da mevcut fakat çoğunluk toplu multilerde takılıyor.
There are consequences to killing a God!
Ara
Cevapla
Onceki mp konularina bakiyorum da,bittikten sonra ki iletilerde kimin nasil bitirdigi hakkinda pek bir fikrim olmuyor.Bir 1.ci ilan edilmesine bende karsiyim ama cesitli kategorilerde 1. 2. 3. sekline bir siralama gidilebilir.Ornek verecek olursak dev., sehir sayisi, ordu buyuklugu,gelir,ticari gelir,ordu kalitesi seklinde.
[+] 5 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
Geçen mp zorla tamamladık gibi bir hava var. Ki benim için öyle oldu. Umuyorum bu mp farklı olacak.
Ara
Cevapla
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
Şöyle bi bakıyorum da, kasım mpsinde ne zor zamanlar geçirmişiz öyle. :D
Ara
Cevapla
Ocak mpsinde atılan rage ve gözyaşlarının etkisini unutmamak lazım :p
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
Ara
Cevapla
Aklıma önce aklımdan geçen bir mp fikrini buraya yazıp forumdakilerin görüşünü almak geldi, birdahaki multiplayer oyunda minor ülkelerin olduğu bir mp yapılabilir. Oyuncuların büyümek için illaki kooperatif işler yapacağı ve aynı zamanda uzun ömürlü bir mp olacağını düşünüyorum, insanlara Osmanlı vb. ülkelerin verildiği zamanların aksine bu sefer oyuncular kendilerini tehdit altında hissedip diğer oyuncularla ittifak kuracaklar. Avusturya oyuncusunun imparatorluğunu koruması yerine, bu sefer minor düklük olan oyuncular imparator olmaya çalışacak. Asya ülkeleri Ming'i devirmek için birbirleri ile çalışacak vb. Bu minor mp nin görebildiğim tek sıkıntısı development az olacağı için oyuncuların ai ülkelere yenilmesi, bunun dışında zevkli bir mp konsepti olabileceğini düşünüyorum.
Baykuş nevbet çalar Efrasiyab takında,
Örümcek perdedardır Kayser'in sarayında
[+] 1 üye yavuzkaan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
(23-01-2018, 19:13)yavuzkaan : Aklıma önce aklımdan geçen bir mp fikrini buraya yazıp forumdakilerin görüşünü almak geldi, birdahaki multiplayer oyunda minor ülkelerin olduğu bir mp yapılabilir. Oyuncuların büyümek için illaki kooperatif işler yapacağı ve aynı zamanda uzun ömürlü bir mp olacağını düşünüyorum, insanlara Osmanlı vb. ülkelerin verildiği zamanların aksine bu sefer oyuncular kendilerini tehdit altında hissedip diğer oyuncularla ittifak kuracaklar. Avusturya oyuncusunun imparatorluğunu koruması yerine, bu sefer minor düklük olan oyuncular imparator olmaya çalışacak. Asya ülkeleri Ming'i devirmek için birbirleri ile çalışacak vb. Bu minor mp nin görebildiğim tek sıkıntısı development az olacağı için oyuncuların ai ülkelere yenilmesi, bunun dışında zevkli bir mp konsepti olabileceğini düşünüyorum.
arkadaş haklı veya sadece bölge multiside yapabiliriz oyuncular sadeceo bölge ve çevresindeki devletleri seçebilecek atıyorum italya bölgesi oldu diyelim oyuncular sadece italya ve italyaya yakın bölgeleri seçebilecek
Ara
Cevapla
korsan olarak oynuyorum sürümler aynı kuzenimle birlikte oynayabilirmiyiz ? varmıdır bir yolu
Ara
Cevapla
Yeni bir mp açılmayacak mı
v1.png
Ara
Cevapla
Minor multiplayer düşünceleri var.
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.