Forum Öneri Merkezi
Birinin fikrine katılıyorsan, yazdığını doğru buluyorsan beğeniyorsun.
Biri sana yardım ettiyse, yazdığı şey işine yaradıysa Imperium veriyorsun.

Çok basit bir fark var aralarında.

Beğeniyi amacının dışında kullanmak zor, dolayısıyla yapanlara herhangi bir yaptırım uygulanmıyor.
Ancak Imperium'u amacının dışında kullananların Imperium verme yetkisi elinden alınıyor.

Bu konuyla ilgili Forum Duvarına konu açabilirim yakında.
Silinen yorumlarda gerekçe gösterilerek hareket edilsin.Gerekçe göstermeden yorum silme olayı forum adabına yakışmıyor.Ve hatta eğer yorumda yanlış bir yer varsa da yorum editlenir eminimki yöneticilerdeki o yetkiler boşa değil.

Bildirilen yanlış doğrultusunda da hatasını düzeltmemek kullanıcının ayıbıdır.
Ara
Bir iletinin belli bir parçası kural ihlali veya mesaj etiğine aykırı içerik barındırıyorsa iletinin o kısmı düzenlenebilir, ancak bir iletinin atılış biçimi ve dolayısıyla içeriğin tamamı kural ihlali yaratacak biçimdeyse bunu o kişinin kendisinin de anlayabildiği farzedilerek ileti komple silinebilir.

Örnek :
Bir tartışmada iletinin yarısı tartışmanın konusu ile ilgili, diğer yarısı ise tartışılan kişiye saldırı niteliğindeyse o ileti düzenlenir.
Bir tartışmada iletinin tamamı tartışılan kişiye saldırı niteliğindeyse o ileti silinir.

Son zamanlarda senin birden fazla sebepten çok sayıda iletin silindi. Birkaçının sebepleri şu şekilde :
1. Spam.
2. Diğer üyeleri rahatsız etmek.
3. Rapor et fonksiyonunu amacının dışında kullanmak.

Şimdi bu konunun yapısını Öneri ve Şikayetlerden değiştirip Öneri ve Fikirleriniz olarak değiştiriyorum. Yakında üyelerin bu tür şikayetleri için çok daha güzel bir sisteme geçeceğiz.
Oyun Kütüphanesi forumuna ön ek olarak ''Hayatta Kalma'' getirilebilir.
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
Ara
Hayatta kalma aksiyonun alt türü. Gerekirse eklenebilir, yanlış görmediysem Project Zomboid ve - bu kategoriye almak ne kadar doğrudur tartışılabilir - Unreal World dışındaki hayatta kalma oyunlarını aksiyona almışım. Project Zomboid'in aksiyona alınması ağır yanlış olmaz; ama fazla oynamama rağmen bana da RPG'ye daha yakın geliyor. Unreal World eski ama klasik olanlara fazla benzemeyen Roguelike'lardan, sanırım aynı zamanda ilk hayatta kalma oyunu olarak da görülüyor. Roguelike Unreal World için daha fazla kabul görülen tür adı olduğu için onu RPG altına aldım.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
"Anime&Manga" alt forumunun adının "Anime&Manga&Çizgi Film& Çizgi Roman" olarak değiştirilmesi veya "Çizgi Film& Çizgi Roman" adlı yeni bir alt forumun açılmasını talep ediyorum. Bunlar çok ayrı şeyler.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Teknoloji ve Bilim bölümleri bana kalırsa bir konuda değil ayrı bir bölüm olarak açılmalı. Çünkü bir ana dal olarak altında açılabilecek çok konu var.
76561198032000419.png
Ara
Uzunluğundan ötürü alt satıra düşecek bölüm isimlerini pek tasvip etmiyoruz. K&S bölümüne de şimdilik yeni bir alt bölüm açma planımız yok, oyun bölümlerinde çalışmalar ve geliştirmeler belli bir seviyeye ulaştıktan sonra Genel Forumlara tekrardan yoğunlaşabilir. Şimdilik sadece KD Forum'a bir alt bölüm ekleme fikrim var. (Kişisel Blog benzeri bir yapıda).

Strateji oyun forumu olarak genel forumlarda ilgilendiğimiz kısımları şimdilik 4 ana kategoride topladık, "KD, KS, Oyun, Tarih". Bana sorarsanız bu dağılım ideal. KD Forum gayet düzenli ve hoş. KS Forum biraz geliştirilmeyi bekliyor (o bölgede daha kültürel şeyler bekliyorum sergiler müzeler gibi, Kaymaktan Şiirler'e nazaran). Oyun Kütüphanesi bölümü çok iyi bir konsepte sahip, Tarih Ansiklopedisi bölümüne de yakında benzer bir sistemi uygulayacağız (bu konuda fikir belirtebilirsiniz, ne gibi ön ekler olabilir şeklinde) ve Tarih Ansiklopedisi bölümü gerçekten belli bir seviyenin üstünde bilgi barındıran konulardan oluşacak.

Bunun yanı sıra kişisel olarak forumdaki Tartışma : sistemiyle ilgili geliştirmelerde bulunacağım. Arkasındaki düşünce güzel ancak bu zamana kadar forumda iyi yansıtılamadığı düşüncesindeyim.

Teknoloji ve Bilim'in ayrılmasından kasıt nedir? KD Forumdan mı ayrılsın?
Halihazırda Dünya üzerinde bulunan (tanınan veya tanınmayan) devletlerin ve özerk bölgelerin bayrakları bence foruma profil resmi seçenekleri olarak eklenebilir. Tabi terörist organizasyonların eklenmesi sıkıntı çıkaracaktır ancak hangisi terörist hangisi değil pek belli olmuyor.
[+] 3 üye Moses nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-02-2016, 15:55)GeneralTzschück : "Anime&Manga" alt forumunun adının "Anime&Manga&Çizgi Film& Çizgi Roman" olarak değiştirilmesi veya "Çizgi Film& Çizgi Roman" adlı yeni bir alt forumun açılmasını talep ediyorum. Bunlar çok ayrı şeyler.

@Duman'ın dediğine ek olarak, bu gibi durumlar için yazmış olduğum bir metin vardı, kâğıttan bilgisayara aktarıyorum şimdi. Aktarma başladı.

Aktarmaktan vazgeçtim, çok basitçe açıklayayım. Kuşlarla ilgili bir alt forum "Kuşlar&Tavuklar" diye açılamaz.

Metni daha sonra kendime ait bir alanda atarım.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
(13-02-2016, 17:21)Moses : Halihazırda Dünya üzerinde bulunan (tanınan veya tanınmayan) devletlerin ve özerk bölgelerin bayrakları bence foruma profil resmi seçenekleri olarak eklenebilir. Tabi terörist organizasyonların eklenmesi sıkıntı çıkaracaktır ancak hangisi terörist hangisi değil pek belli olmuyor.

Profil fotoğrafları oyunlarla bağlantılı.
G0kMNN.png
Ara
Oyun Kütüphanesi bölümünde Free to Play oyunlar için bölüm açılabilir. Bir Aedile her hafta bir oyunu bize tanıtabilir forumca toplanıp etkinlik yapılabilir.
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
[+] 1 üye Ahrep nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şu anda forumda belli bir Eu4 Achievementini kanıtı ile gösterebildiğimiz taktirde o başarımı avatar olarak kullanabiliyoruz. Peki, bu sistem sadece Eu4 için değil de, Steam Achievementi olan diğer strateji oyunları için de  yapılabilir mi? Sonuçta Forumda Europa Universalis 4 oynamayan; ama Company of Heroes, Attila Total war oynayan üyeler bulunmakta.
[+] 3 üye brk007 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Önerilerde yeni bir sisteme geçtik. İlk mesajda da tanıtılan bu sistemi bu mesajda da biraz daha geniş bir biçimde açıklayayım.

1. Artık forum önerileri daha çok 'petition' şeklinde, imza toplama gibi olacak. Ancak üyelerin önerileri için imza değil, beğeni toplaması gerekecek.
  2. Her öneri için en fazla 1 mesajda öneriye karşıt bir fikir bir üye tarafından dile getirilebilecek.
  3. Eğer karşıt bir fikir öne sürülmediyse, 10 beğeniye ulaşan öneriye Yönetim'in en kısa sürede zaman vermesi gerekecek.
  4. Eğer karşıt bir fikir öne sürüldüyse, öneri ve ona karşıt fikrin aldıkları beğeni sayısının oranı Yönetim tarafından incelenecek.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
İletilerin beğenme rengi farklı bir renk olsa beyaz gözümü alıyo
savaş barıştır özgürlük kölelik cahillik güçtür
[+] 1 üye lion nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Beğeni fonksiyonunu güncelledik, o güncelleme esnasında görüntülediğin için geçici olarak bozuk bir görüntüyle karşılaşmış olabilirsin. 

Forumun fonksiyonlarını güncel tutmak hem buglarla karşılaşılmaması açısından önem taşıyor hem de bu güncellemelerle birlikte yeni özellikler elde edebiliyoruz.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bende de beyaz ve şu an berbat bir görüntü ile karşı kaşıyayım.
G0kMNN.png
[+] 2 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
CTRL F5 yapmak durumu çözebilir.

Bu hususları bug konusunda yazalım burada destek bekleyen öneriler geride kalmasın.
CK2 Avatar Paketi eklenebilir. Bütün kontluk, düklük, krallık ve imparatorluk armalarıyla. En güzel avatar paketi CK2'nin, ama forumda bir o eksik :(.

Edit: HOI3 de öyle, pek güzeldir.
L31q2j.pngX4LzB7.png
[+] 1 üye CradonWar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Forumu Android veya Ios'a geçirebiliriz.Böylelikle hem daha fazla kişi siteyi ziyaret eder hemde internetten yazmak zor olmıyacak.

Tabi birde bunu yazicak (Kodliyacak) kişi lazım.  =D
[+] 3 üye Momlak nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.