Günlük: EU4 - Almanya'daki Olası Harita Değişiklikleri
#21
(16-03-2019, 10:02)HulkSpider03 :
(16-03-2019, 05:42)Semavi7 : Oyunun erzak sistemi değişmeli. Paristen kalkan ordu hinti kuşatamamalı çok saçma.

İskender askerlerini yerel malzemelerle beslememiş miydi? Yani Yunanistandan Hindistana kadar gelecek yiyecek stoğu 2 ayda anca ulaşır ki yerel beslemesi lazım. Bunu m.ö yapabiliyorsa ondan 1800 yıl sonra neden yapılmasın?

O farklı bir durum. İskender onun için para harcıyor yağma yapıyor. Oyunda bedavadan geçiyorsun. Ayrıca İskender İranı alınca orayı başkent yapıyor harekat üssü orası oluyor. Ordusunu yerel birliklerle sürekli destekliyor. Hindistanda ordunun büyük çoğunluğu farklı milletlerden.
[+] 1 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#22
(16-03-2019, 03:24)iberkay : Prusya ya gelene kadar medeniyet görmemiş hint ülkelerine disiplin stackli özel askerler verildi.

Dostum sen baya geriden geliyorsun. Hintli özel birlikler dharma ilk çıktığında disiplinli idi. şuan %5 moral bonusu var bunun yanında diğer yenileme maliyetinde %50 indirim ve talim düşüsüde %25 azalması var. rajputs estatesindede 10 yıllığına %10 fire bonusu alıyorlar.
Ara
Cevapla
#23
Dharma yı ilk çıktığı gün aldım.Saçma birimler, garip özellikli ülkeler ve Asya nın çoğuna verilen saçma perma claimlerin ardından Hindistan bölgesinde hiç oynamadım.Değiştirilmiş olabilir günlükleri de takip etmeyi bıraktım.Mesele geriden gelme ileri gitme vs değil bir sürü bonus saymışsın perma claimler ve national ideaları ekleyince mantıklı duruyor mu hint ülkelerine bu kadar buff?Yazımın ana içeriği de oydu.Dediğim gibi Hint ülkelerine bunlar verilirken, Navarra ya özel über görev ağacı döşenirken ses edilmiyorsa Prusya için nerf olmalı konusu gerçekçi değil.Ayrıca Navarra dan granada ya görev ağacı döşeyen pdx ekibi Avrupa dlcsisinde Prusya ya nerf değil buff atar.Bu yorum da rezerv dursun.Son gelişmeleri takip etmesek de oyunda 3600 saatimiz var neyin nasıl yapılacağını öngörebiliyoruz.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.