Anket Başlığı: Hangi Ülke İle Oynayalım?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
İngiltere

0 0%
Fransa

1 12.50%
İspanya

1 12.50%
Osmanlı

3 37.50%
Maratha

0 0%
Rusya

0 0%
Prusya

0 0%
Avusturya

2 25.00%
Lehistan

0 0%
İsveç

1 12.50%
Katılımcı sayısı: 8 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Hanedan Oyunu: Empire TW- Hanedan Oyunu Mayıs 2020[Kuzeyin Aslanları]
Aslında sıra belli en sona yeni gelenler ekleniyor aslında. İlk mesaja da bu sıra eklenebilir.

Faramir
Onur34
Ben (biraz geç oynamam ile meşhurum)
Hulk
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
(06-06-2020, 14:48)HulkSpider03 : @Gurt oynamayacaksan sırayı alıyorum. Ayrıca @Faramir , bir sıra belirlesen çok karışık böyle yeni gelenler de en sona girse?

Normalde o şekilde bir işleyişimiz vardı zaten bunu bozduğum tek kişi Jax oldu da hemen oynayabilirim dediği için onun dışında Sıra;

Faramir, Onur34, Gurt, HulkSpider03, Dreyfus, korkusalan, Jokzilla, Jax şeklinde gidiyor. Ana konuya eklerim bunu.

(06-06-2020, 15:34)korkusalan : Evet @Faramir belirli bir sıra olmadan işler çok karışık.
Ve @Gurt senden sonra ben alabilirim

Sıra Hulk'ta. Ben takip ediyorum merak etmeyin.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Tamamdır ben başlıyorum. Yalnız 1-2 gün sürebilir şimdiden söylemeliyim. Eğer erken biterse atacağım

Kutlu haberi vermek istiyorum. Polonya diye bir devlet vardı hatırlar mısınız?
[+] 3 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@HulkSpider03 acayip mutlu oldum şuan sonunda kurtulduk şu baş belalarından. :) Avusturya bize yüklenmese bari şimdide...
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
avusturya hannoverle uğraşıyordu ..hannover bi hayli dövüp berlini de almıştı. sonra barış yaptılar. ama epeydir savaşmıyor. toparlamıştır. saldırması muhtemel..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Çok güzel ordu kurmuşsunuz. Polonya ai de saçmalığı sayesinde bana baya kolay iş bıraktı. 1.5 tur oldu sanırım bundan sonra 1-2 tur toparlanıp Rus seferi yapacağım
[+] 2 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Benim için harika bir sefer oldu umarım beğenirsiniz. Size bir tane bildiğiniz bir tane de bilmediğiniz süpriz ile geldim.

Vasiyetim:

1. Edinburgte sanırım kimse yoktu direkt orayı alın ve gemimizi güvenli bir yere çekin. Olası bir geri çekilme için Edinburg savaşı bitene kadar orduya yakın tutun.
  2. Rusların Ufa(?) bölgesinde kimse yok ona en yakın(Sol çaprazındaki) şehirde yeterince ordu var ki Moscova'dan oraya bir tane daha topçu getiriyorum onu da oraya yerleştirip ayarladığınız miktarda Ruslara daldığınızda Ufa'yı alın.
  3. Gemileri limanlardan çekmek durumunda kaldım artık ing tehditimiz çok olmayacak ama yerleştirmek isterseniz yeni gemiler üretebilirsiniz.
  4. Binalara devam edin. Hem gelir artışı hem de tech için çok iyi olur
  5. Gelir 6k iken 4k civarlarına düştü Edinburg'ten sonra toplanacaktır ama büyük ihtimalle kapalı tax yeri olması lazım onu açarsınız yoksa da bir şekilde yükseltin :D
  6. Kiev'i bir şekilde alırsanız Ruslar çözülecektir. Çok büyük ordusu var orada eğer alabilirseniz Ruslar bitmiştir mak 1-2 tüm ordusu kalır.
  7. Maratha ile dost olmayı deneyin en büyük güç o
Dediğim gibi kılıcımız keskin zaferlerimiz kesin olsun.
[+] 5 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Polonya'tı bitirdiğim sahneyi koymamış sanırım. Ama bitti olay şuydu soldan 2 alttan bir ordu gidecekken alta ana ordularından birinin saldırıp geri çekilmem ve şehirdeki orduyu çıkarmalarından en yakın topraktaki ordumla gidip şehri ele geçirdim. Yani bir nevi gel al dedilee bana polonyalılar

Savei de unutmuşum bu gece atacağım

Save
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eline sağlık iyi oynamışsın tebrik ederim.
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Evet baya güzel oynamışsın. Bu gidişle ben Hintliler ile savaşacağım sanırım :D
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-06-2020, 01:56)Onur34 : Evet baya güzel oynamışsın. Bu gidişle ben Hintliler ile savaşacağım sanırım :D
Osmanı bırakında ne yaparsanız yapın.
Vasal alma var mı?
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
@Dreyfus sıra sende.

(07-06-2020, 06:53)korkusalan :
(07-06-2020, 01:56)Onur34 : Evet baya güzel oynamışsın. Bu gidişle ben Hintliler ile savaşacağım sanırım :D
Osmanı bırakında ne yaparsanız yapın.
Vasal alma var mı?

Osmanlı Müttefik zaten onla savaşma şansımız şuan yok :D
трагедия
İngiltere ana karadan silindi :D Artık kendileri irlanda hariç yeni dünyadalar.
Ara
Avrupada toprağı kalmazsa yıkılıyor
giphy.gif
Ara
Vasiyetim:
  • Dublin alınıp ingiltere sonlandırılmalıdır.Kuşatma devam etmekte.
  • Avusturya nın venedikte 3 tane full ordusu var dikkat edilsin.
  • Pek maliye ve denize yatırım yapmadım.Onlara dikkat edilsin.
  • Ayrıca müttefik sorunumuz devam ediyor.İspanya veya Fransa ile müttefik olunmalı.
Save
[+] 5 üye Dreyfus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
marathanın klasik saldırganlığı.. eninde sonunda savaş olacak fakat bana kalırsa ne kadar uzarsa o kadar iyi.. maratha paldır küldür fena geliyor.muhtemelen ingiltereye çıkarma yapacaktır.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@korkusalan sıra sende oyun inmiştir artık diye düşünüyorum.
трагедия
İndi yarın bir fırsat bulup oynarım

Tam aradığım nokta.
(Not:Eğer yağma varsa bazı yerleşimleri sırf aleme ibret olsun diye yağmalayacağım)
Ara
(08-06-2020, 22:05)korkusalan : İndi yarın bir fırsat bulup oynarım

Tam aradığım nokta.
(Not:Eğer yağma varsa bazı yerleşimleri sırf aleme ibret olsun diye yağmalayacağım)

Yağma yok olsa bile tavsiye etmezdim çünkü isyanlar çıkardı. İşin zor bir çok devlet ile harp halindeyiz iyi oyunlar şimdiden, ekonomiye dikkat etmeni ekstra tavsiye ederim.
трагедия
https://s4.dosya.tc/server11/jo5dtb/isvec.rar.html (save)
ekran görüntüsü almamış :(
kısaca özet:İngiliz kestim(İlhak ettim. Adamlar İngiliz ana karasında ordu basmış :( Orduyu amerikadan döndürene kadar 10 tur bitti)
Para suyunu çekti(ekonomiyi batırdım.İngilizler isyan etmesin diye vergilerini kıstım daha çok isyan ettiler.)
Londra'yı isyancılara kaybettim.
Vasiyetim
Cihan harbini bitirirken ticareti unutma
Osmanlıyı oyala gerekirse müttefik al karşımıza geçmesin.
Ticareti toparla Ve ABD'yi kızdırmadan Kuzey Amerika'da toprak sahibi ol (Mümkünse İlk Şehrine Atakanopolis ismini koy (Constantinopolis'ten esinlendi(Not:Atakan bir kitabımdaki bir karakter ve amacı Amerikayı feth etmek (kitap 2 gün önce silindi)))
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.