Anket Başlığı: Hangi Ülke İle Oynayalım?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
İngiltere

0 0%
Fransa

1 12.50%
İspanya

1 12.50%
Osmanlı

3 37.50%
Maratha

0 0%
Rusya

0 0%
Prusya

0 0%
Avusturya

2 25.00%
Lehistan

0 0%
İsveç

1 12.50%
Katılımcı sayısı: 8 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Hanedan Oyunu: Empire TW- Hanedan Oyunu Mayıs 2020[Kuzeyin Aslanları]
@jax61 ellerine sağlık güzel oynamışssın tura baktım biraz da oynayayım dedim turu geçtim ve Britanya savaş ilan etti Donanmamız yok denecek kadar az ne yazık ki ve her cephede savaştayız ne yazık ki. :/ Bir sakin kafa ile de ben oynayayım yine de çok iyi toparlamışssın bence Maratha direk geldi ve Berlin'i filan da aldı bir tur geçince kesin bize saldırır bunlar ama ticaretimize çok büyük ket vuruyorlar en büyük sıkıntı bu.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Danimarkadaki limanı geliştirip sınıf 2 ağır gemilerden oluşan bir donanma tüm sıkıntıyı çözer..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Faramir oyun nasıl gidiyor
Ara
(13-06-2020, 17:47)HulkSpider03 : @Faramir oyun nasıl gidiyor

Zor gidiyor açıkçası birazdan geri kalanı oynayıp atacağım.Bavyera'yı yıktım keza Venedik'i de. Venedik'e biraz mecbur kaldım açıkçası 2 Full ordu ile üzerime geliyorlardı ve şehri boş bıraktılar gibi idi neredeyse fırsatı kullandım şimdi birine yamamaya çalışıyorum çünkü 3 devlet savaş açıyor Venedik Toprakları için bunun yanı sıra İrlanda Finlandiya'ya çıktı ama tamamen püskürttüm. Donanma binaları inşaları devam ediyor. Teknolojik olarak ise gerçekten gerideyiz bir Fransa veya İngiltere'ye nazaran.
трагедия
Save Dosyası; https://www.dosya.tc/server29/mjrx6t/Isvec_141.rar.html

Vasiyetim lütfen donanmaya önem verin ve geliştirmelere devam edin. Araştırmalara'da dikkat vermek lazım.

@Onur34 sıra sende.
трагедия
[+] 5 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
güzel ilerlemişsin. osmanlı zayıf. kısa sürede yıkılabilir ama onun ardından maratha belası paldır küldür gelecektir. ekonomi +10k üzeri tutuldukça sorun yaşanmaz zaten.osmanlının değerli topraklarını alma vakti bence gelmiştir. hazır fransa barışı kabullenmişken o tarafa fokuslanılabilir bana göre..batı epey rahatlamış.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Eline sağlık. 2 orduyla Osmanlı Avrupa'dan tamamen atılabilir İstanbul dahil olmak üzere. Bir de donanma hangi birimi üretiyorsunuz?
Ara
(13-06-2020, 22:29)Jokzilla : Eline sağlık. 2 orduyla Osmanlı Avrupa'dan tamamen atılabilir İstanbul dahil olmak üzere. Bir de donanma hangi birimi üretiyorsunuz?

İkinci sınıf gemi üretiyoruz limanları geliştirdim tavsiyeye uyarak ekstra olarak Balkanlar'da ki Askeri limanı da üst kademeye geliştirmeye çalıştım onur uygun görürse orada da gemi basar.
трагедия
Vasiyetim: Çok zorunda kalmadıkça biri ile barış yapmaya çalışırken ülkemizin ortasından toprak verme lütfen.
Sıradaki: @Gurt

Kayıt: https://s4.dosya.tc/server11/ipzzeq/Swed..._save.html
[+] 4 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gurt bilgisayarı bozuk olduğu için katılamıyor sıra @HulkSpider03 'da. İyi oyunlar başarılar.
трагедия
Ülkenin ortasından toprak verdim ama senin gibi olmayan muttefikimi savasa çağırıp hiç gereği yokken iapsnyollarla da savaşa girmedim.. ben bilmiyor muydum tüm dünya ile savaşa girmeyi!komik adam seni..laf da sokuyor aklınca ..bu iki etti ..modsun mod gibi davran! Burası senin babanın çiftliği değil! User ile tartışmaya yol açacak söylemlere gireceksen o aopletini sök öyle gel..yeter ikide bir aklınca laf sokuyorsun...
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Şu sıralar ödevlerle uğraşıyorum. Uzun gelebilir lakin 1-5 gün gibi bir müddet istiyorum. Belki yarın hemen oynarım yine de çok oynamak istediğimden ve elimdeki sebeplerden biraz süre istiyorum
Ara
(14-06-2020, 19:52)jax61 : Ülkenin ortasından toprak verdim ama senin gibi olmayan muttefikimi savasa çağırıp hiç gereği yokken iapsnyollarla da savaşa girmedim.. ben bilmiyor muydum tüm dünya ile savaşa girmeyi!komik adam seni..laf da sokuyor aklınca ..bu iki etti ..modsun mod gibi davran! Burası senin babanın çiftliği değil! User ile tartışmaya yol açacak söylemlere gireceksen o aopletini sök öyle gel..yeter ikide bir aklınca laf sokuyorsun...

Sakin olun arkadaşlar bu bir oyun. Yapmayın lütfen. @Onur34 sende lütfen mesajını değiştir. İspanya ile savaşa ben girdim Onur'un hatası değil o bana mı dedin onur'a mı onu da anlamadım tam ama.

@HulkSpider03 2 gün süresi var herkesin daha fazlası ne yazık ki açıkçası seni anlıyorum benimde ödevlerim var ama oyunun aksamaması gerek aksi takdirde sıkıntı yaratıyor.
трагедия
Ben bu adamın kurduğu oyunlara girmiyorum normalde.. aar devam etsin diye girdim ama yanlış yapmışım..bunun bulunduğu hiç bir etkinliğe girmemem lazim belli ki..etkinlikten çekiliyorum.kalan arkadaşlara başarılar @Faramir şimdi dersiniz ki sen de elestirdin. Ben genel bir eleştiri yaptım. Kişi belirtmedim.kimseyi kişisel olarak suclamadim....Bu eleştiri değil. Bu bildiğin tartışmaya davetiyedir.. kendisi belli ki çok kinlenmiş . Nerede iletimi görse gelip laf sokmaya yer ariyor.bir moda bu yakismiyor....ozelllikle belirttim ekonominin rahatlamasi için barış yaptım. Maratha hiç bir anlaşmaya yanaşmadı diye..bunu anlamak bu kadar zor olmamalı..size iyi oyunlar..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Sadece absürt geldiği ve boşuna ülkemizin içinde üç full ordu bulunduğu için böyle bir şey yazdım. İlk hikayeni okuduktan sonra zaten ikinci hikayeni atlayıp okumamıştım ve bunu senin yaptığını bilmiyordum. Hanedan oyunlarında save scum yapmayı sevmediğim için de pek iyi oynayamadım. Bu kadar alındıysan üzgünüm.
Ara
(14-06-2020, 20:04)jax61 : Ben bu adamın kurduğu oyunlara girmiyorum normalde.. aar devam etsin diye girdim ama yanlış yapmışım..bunun bulunduğu hiç bir etkinliğe girmemem lazim belli ki..etkinlikten çekiliyorum.kalan arkadaşlara başarılar @Faramir şimdi dersiniz ki sen de elestirdin. Ben genel bir eleştiri yaptım. Kişi belirtmedim.kimseyi kişisel olarak suclamadim....Bu eleştiri değil. Bu bildiğin tartışmaya davetiyedir.. kendisi belli ki çok kinlenmiş . Nerede iletimi görse gelip laf sokmaya yer ariyor.bir moda bu yakismiyor....ozelllikle belirttim ekonominin rahatlamasi için barış yaptım. Maratha hiç bir anlaşmaya yanaşmadı diye..bunu anlamak bu kadar zor olmamalı..size iyi oyunlar..

Haklısınız ki bence çokta iyi oynadınız devlet ayakta kaldıysa bence de çabalarınız sayesinde yine de hemen karar vermeyin lütfen belki bir yanlış anlaşılma filan olmuştur arkadaş kendisini bir açıklasın. Oyunumuz için gayet değerli bir üyesiniz lütfen çıkmayın rica ediyorum. Kimsenin kimseyi eleştirmeye hakkı yok katılıyorum (ben dahilim buna) 10 tur boyunca herkes oyunda özgür çünkü. İsterseniz tüm orduyu dağıtın,bakınız bende savaşların bir kısmını otomatik yaptım mesela. Durum öyle gelişti son olarak oyunu ben kurdum burada herkes oyuncu o da bende, sizde diğerleri de burada aramızda fark yok eminim yanlış anlaşılmalar vardır. Arkadaş özürde diledi uzatmayalım lütfen bu konuyu arkadaşlar.
трагедия
@jax61 cidden iyi oynuyor ama Onur'a da katılıyorum. Ülke ortasından toprak vermek cidden iyi olmadı ama çıkma bence de jax. Cidden güzel oynuyor ve toparlıyorsun ülkeyi
Ara
(14-06-2020, 20:09)Faramir :
(14-06-2020, 20:04)jax61 : Ben bu adamın kurduğu  oyunlara girmiyorum normalde.. aar devam etsin diye girdim ama yanlış yapmışım..bunun bulunduğu hiç bir etkinliğe girmemem lazim belli ki..etkinlikten çekiliyorum.kalan arkadaşlara başarılar @Faramir  şimdi dersiniz ki sen de elestirdin. Ben genel bir eleştiri yaptım. Kişi belirtmedim.kimseyi kişisel olarak suclamadim....Bu eleştiri değil. Bu bildiğin tartışmaya davetiyedir.. kendisi belli ki çok kinlenmiş . Nerede iletimi görse gelip laf sokmaya yer ariyor.bir moda bu yakismiyor....ozelllikle belirttim ekonominin rahatlamasi  için barış yaptım. Maratha hiç bir anlaşmaya yanaşmadı diye..bunu anlamak bu kadar zor olmamalı..size iyi oyunlar..

Haklısınız ki bence çokta iyi oynadınız devlet ayakta kaldıysa bence de çabalarınız sayesinde yine de hemen karar vermeyin lütfen belki bir yanlış anlaşılma filan olmuştur arkadaş kendisini bir açıklasın. Oyunumuz için gayet değerli bir üyesiniz lütfen çıkmayın rica ediyorum. Kimsenin kimseyi eleştirmeye hakkı yok katılıyorum (ben dahilim buna) 10 tur boyunca herkes oyunda özgür çünkü. İsterseniz tüm orduyu dağıtın,bakınız bende savaşların bir kısmını otomatik yaptım mesela. Durum öyle gelişti son olarak oyunu ben kurdum burada herkes oyuncu o da bende, sizde diğerleri de burada aramızda fark yok eminim yanlış anlaşılmalar vardır. Arkadaş özürde diledi uzatmayalım lütfen bu konuyu arkadaşlar.
Mesela bende londra kuşatmasında beceremeyeceğimi bildiğim halde manuel yaptım.orduyu yok ettim(neredeyse).Sonra Düzelteyim derken ekonomi gitti.
Yani herkes hata yapabilir bir tartışmadan dolayı tadımız çıkmasın @jax61 çıkma hanedan oyununda kal.sorun neyse lütfen boşver .Suç sende değilse unut gitsin
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Oyun içerisinde değilim ama sıkı bir şekilde takip ediyorum. Şunu söylemeliyim bir oyunda bir kişi ile sıkıntı yaşandığı için çıkmak açıkçası çok kaba bir hareket. Sadece ona değil bütün oyunculara karşı bir ayıp. Jax61 eski üyelerimizden kendiside forumda bu tip oyunları sebepsizce bırakan kişiler hakkında pek iyi bir izlenim oluşmadığını bilir. Mesela ben bireysel olarak birkaç kez oyunların aksamasına sebep olduğunu gördüğüm kişilerle oyun oynamıyor etkinliklere katılmıyorum. Çünkü bu tip hareketler bütün oyunu mahvedebilecek hareketler. Her oyunda anlaşmazlıklar vs çıkar bende mtw2 hotseatlerinde birçok kişi ile ciddi sorunlar yaşadım, hatta bazıları maalesef hakaretlesmeye kadar gitmişti. Ama sonradan bir kısmı ile çok yakın arkadaş oldum. Yani forum içi yaşanan diyalogları bu kadar büyütmeyelim.
giphy.gif
[+] 1 üye turkish lokum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Altı üstü bir oyun. Hayatımızda hepimizin eminim daha büyük sorunları vardır. Bunlar büyütülmese keşke. Herkes istediği gibi oynamakta özgür. Başka bir oyuncunun yanlış yaptığını düşünebilirsiniz oyun içerisinde. Bunu düzgün bir dille aktarmayı becerebilmeliyiz. @jax61 bence biraz fazla yükselmişsin. Tabi ki sinirlenmiş olabilirsin. Ama dedim ya bu sadece bir oyun.
[+] 1 üye Jokzilla nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.