Anket Başlığı: Hangi Ülke İle Oynayalım?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
İngiltere

0 0%
Fransa

1 12.50%
İspanya

1 12.50%
Osmanlı

3 37.50%
Maratha

0 0%
Rusya

0 0%
Prusya

0 0%
Avusturya

2 25.00%
Lehistan

0 0%
İsveç

1 12.50%
Katılımcı sayısı: 8 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Hanedan Oyunu: Empire TW- Hanedan Oyunu Mayıs 2020[Kuzeyin Aslanları]
vbakın ben eleştirdim . ama hiçbir şekilde bir kişiyi hedef alan şekilde aar nin sonuna bu cümleyi kurmadım. bu ayıptır. aar yi okumuş olsan ve altına " ülkenin ortasından toprak verecek şekilde anlaşma yapman bence doğru değil. yanlış yaptın " desen ben de buna göre eleştiriye cevap verir yorumuna saygı duyardım. ama bunun yerine aar nin vasiyet kısmına bunu nyazmanı evet kişisel algıladım. çünkü kişisel.. sen forumun modusun. sen yöneticisin yönetici.. senin görevin forumun düzeninin sağlamak , gerektiği yerde yaptırım yapmak gerektiği yerde ise ara bulmak toparlamak. senin görevin useri tahrik ederek tartışma ortamı oluşturmak değil.

yazdığın üzere aar mi okumadığını ve kişisel olmadığını düşünüyor konuyu kaaptıyorum. keşke zahmet edip okusaydın. ben senin aar ni hararetle okumuştum oysa..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 3 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Vasiyetim:
İstanbul'da ikincil bir isyan çıktı, durdurup Ankara'ya yönelin.
Fransa çok güçlü acilen yeni birlik üretimine geçilmeli.
Ekonomiyi çok hor kullandım düzeltilmesi lazım
İspanya savaşında kimse kimseye saldırmıyor bitirilmesi lazım.

Bu oyun kötü oynadım. Diğer turda hatalarımı telafi edeceğim. Lakin devlet aşırı bir genişleme almış çok zor kontrol ediliyor.

Save(save doğru oyun kaldığı yerden devam ediyor)
[+] 4 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@HulkSpider03 elinden geleni yapmışssın evet devlet çok büyük cidden sıkıtı bundan kaynaklı. @Dreyfus sıra sende.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Büyük ihtimal yarın oynar atarım.
Ara
@Dreyfus nasıl gidiyor oyun?
Ara
Fransa yüzünden oynamaya korkuyorum ,her an başkent düşebilir diye o yüzden tecrübeli biri benim yerimi alabilir. Fransa sürekli çok sert saldırıyor,daha iki turdan iki şehiri düşürdü,ülke de büyük olunca @Faramir e de yazdım tecrübeli biri benim yerimi alsın diye.
Ara
Var mı Dreyfus'un yerini almak isteyen @korkusalan devam etmek ister misin? Zor bir turmuş ama başkent filan direkt düşüyormuş. Onun dışında tecrübe deyince aklıma @jax61 geliyor direk olarak bir çok defa devleti toparladı kendisi.
трагедия
@Faramir ben daha yeni başladım 1 şehir aldığıma şükredin ayrıca 3-4 gün oynayamayacağım biraz yoğunum
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Oynayan yok mu?
Ara
Ödevlerim çok yoğun ben devam edeceğim kimseden ses soluk çıkmadı.
трагедия
Oynadım arkadaşlar sonuç olarak Kampanyayı kazandım. İsterseniz devam edelim isterseniz bitirelim size nasıl uygunsa bu arada çok ciddi hatalar yapılmış düzeltene kadar canım çıktı abartmadan 10 turu 2 saatte oynadım. Ekonomiyi ilk turda 7 bine çıkardım oradan sonra 14 Binlere kadar kendiliğinden fırladı. Dediğim gibi iyi bir oyundu çok fazla hatalar yapılmış özellikle Ordu kurma konusunda Donanma acayip ihmal edilmiş ki son savaşımızda Fransızları kendi kurduğum donanma ile yendim yine hiç gemi basılmamış benden sonra. Karadeniz'de bir kısım gemi basılmış onla'da Osmanlıya kan kusturdum. Osmanlı bile Buhar teknolojisini araştırmış biz ise sıfırız :/ Fransızlarla eski sınırlarımızı tahsil ettim hatta bunla da kalmayıp Hannover dahil olmak üzere Rheinland'a kadar aldım. Hikayeyi paylaşacağım tabi ki de bunun yanı sıra sizce oyun devam etmeli mi? Yoksa burada bitirelim mi?

Empire_2020-06-19_21-39-25-30.jpg?width=595&height=335
трагедия
[+] 4 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bitirelim bence.
Ara
Amerikadan biraz toprak almadan bitirmeyelim.Ben gittiğimde orada ingiliz vardı
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(19-06-2020, 21:54)korkusalan : Amerikadan biraz toprak almadan bitirmeyelim.Ben gittiğimde orada ingiliz vardı

Kimse oynamıyor herkesin işi gücü ve finalleri var sanırım oyun 2-3 gün durdu gene. Ayrıca dürüst olacağım o oyunu acemiler için toparlamak zor şöyle diyeyim kimse beni yanlış anlamasın veya üzerine alınmasın ama mesela 17 bin gelirle devlet veriyorum. Bir sonraki tur bana döndüğünde 1000 bin gelirli devlet alıyorum bunun yanı sıra Sanayi'de ve Askeri'de o kadar gerideyiz ki uğraşacak gücümüz yok diğer devletler ile adamlar şarapnel atıyor bize Howitzerler ile biz izliyoruz en basitinden. Ordular ve konumları çok yanlış oyunu ele aldığımda koskoca bir ordu Petersburg'da boş boş bekliyordu keza geçen turumda da öyle idi. Norveç'in ücra köşelerine bile gemi basılmış e bu gemiler en az 3000 bin'e yakın zarar veriyordu ekonomiye hepsini sildim Jax limanları doldurun dedi ama bene gidip en ücra köşedekine de koyun dememiştir :D Neyse gerçekten eğlendim oyun dediğin zaten böyle olur ve herkeste mükkemmel olmak zorunda değil umarım herkes eğlenmiştir bunun yanı sıra Amerika'ya çıkmak bu oyun için bir hayalden öte değil şuan daha İngiliz Donanması ile başa çıkamıyoruz yeri gelince Osmanlı Donanması bile bizi zorluyor. Amerikaya asker götürmek filan bana realist gelmiyor pek bu oyun nazarında. Bunun dışında cidden eğlendim herkesin hataları yanlışları olmuştur oyun boyunca fazla takılmayın sadece bir oyun bu ama hatalardan ders almaya da bakın bir daha ki oyunda kendinizi geliştirin. :)

(19-06-2020, 21:51)Onur34 : Bitirelim bence.

Bende aynı fikirdeyim ama diğerlerinin görüşleri de benim için önemli çoğunluk ne derse o olacak yani.
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
son aar yi sen yazıp bitir bence.. zafere ulaştık. aar amacına hasıl oldu.. tebrikler zafer için ayrıca.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Herkesin eline sağlık. Daha fazla oynamak istesem de bence de bitmeli. Avusturya ile savaşta iken bütün şehirlerini almam sonrasında baya bi savaş ilanı olmuştu. Bu bir hata mıydı sizce?
[+] 1 üye Jokzilla nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(20-06-2020, 01:40)Jokzilla : Herkesin eline sağlık. Daha fazla oynamak istesem de bence de bitmeli. Avusturya ile savaşta iken bütün şehirlerini almam sonrasında baya bi savaş ilanı olmuştu. Bu bir hata mıydı sizce?

Nispeten evet. Neden evet şu şekilde açıklayayım mesela Venedik'i alınca hem İspanya hemde Papalık savaş ilan ediyor biraz zaman geçince de Osmanlı. Sence, Venedik 3 devlet ile karşı karşıya gelmeye değer mi?
трагедия
[+] 2 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Limanları dolu tutmanın esprisi şu. En düşük upkeepli gemiyi tutuyoruz limanda..o da ticaret gemisi . Upkeepi 50 .. bunun faydası büyük oranda yapay zekanın saldirganligini önlüyor. Çikarma yaparsa da tek turda limana girip şehri almasını engellemiş oluyoruz. Hamle şansı kazaniyoruz. Petersburgdaki orduyu ben basmistim. Maratha ve İrlanda çıkarma için baltiga girmişlerdi.. o orduları def edince orada tutmanın pek tabii bir anlamı yok..empire tw 4 bur yandan düşmana karşı savaşmak.icin ideal bir oyun değil..cepheyi azaltıp orduları tek cepheye yigmak cok daha kolayca büyümeyi sağlar. Doğu'da bir ordu kuzeyde yarım ordu batıda iki ordu ile zor. En önemlisi ekonomi. Ekonomiye yatırım yapılmaz ise oyun bir yerde kilitlenir . Hayırlısı ile bitti. Umarım. Herkes eglenmistir.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Herkesin eline sağlık,kendi açımdan nispeten iyi oynadığımı düşünüyorum,son tur hariç o baya Hardcore oldu :D
Ayrıca umarım yakında başka bir hanedan oyunu daha başlar.
[+] 1 üye Dreyfus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(20-06-2020, 11:30)Dreyfus : Herkesin eline sağlık,kendi açımdan nispeten iyi oynadığımı düşünüyorum,son tur hariç o baya Hardcore oldu :D
Ayrıca umarım yakında başka bir hanedan oyunu daha başlar.

Son Turda O kadar donanma varken nasıl başkent düşüyor anlamadım açıkçası Fransa savaşı ikinci turda açıyor genelde ama bunu bildiğim için St.Petersburg'da ki full ordu ile destekledim Danimarka'yı ayrıca Donanma sayesinde Düşmanın bir tam ordusunu taşıyan donanmayı ve orduyu denize döktüm. Aslında sıkıntı olan bizim Ordularımızın çok dağınık olması ve şuana kadar hala ticaret yollarına yatırım yapmamamız idi. Yoksa çokta zor değildi herkes iyi oynamış zaten kendince sonuçta bu bir oyun iyisi kötüsü olmaz amaç herkesin eğlenmesi şayet ben o Hardcore turda baya eğlendim özellikle savaş faslı çok eğlenceli idi. Düşman Topçuları maşallah bir şarapnel patlatıyorlar ordunun yarısı ölü :D Osmanlı çok gg oldu garip bir şekilde. Son anda Maratha Savaş açar gibi oldu sınırıma asker yığdı Saksonya'da ki ordumu çekince beni asıl sıkıntıya İngiltere soktu ama Donanmaları çok kuvvetli garip bir şekilde İngiltere hariç Donanması o kadar iyi olan bir Papalık var herhalde Fransa tüm Donanma araştırmalarını yapmış ama kati suretle Brig basıyor komik bir şekilde yine :D Ah Amerika'da bir toprağımız olsaydı o zaman çok rahat ederdik veya Hindistan'da :D

Edit: İspanya ile yeni bir Hanedan oyunu daha düşünüyorum ne dersiniz?
трагедия

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.