Anket Başlığı: Hangi Ülke İle Oynayalım?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
İngiltere

0 0%
Fransa

1 12.50%
İspanya

1 12.50%
Osmanlı

3 37.50%
Maratha

0 0%
Rusya

0 0%
Prusya

0 0%
Avusturya

2 25.00%
Lehistan

0 0%
İsveç

1 12.50%
Katılımcı sayısı: 8 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Hanedan Oyunu: Empire TW- Hanedan Oyunu Mayıs 2020[Kuzeyin Aslanları]
(04-06-2020, 17:59)korkusalan : @Faramir Osmanlı kullanılarak avusturya güçten düşürülemez mi?
Osmanlı ya bir şey vermezsek güçten düşer sonra onuda yutarız
Oradan afrika ticaretinide alırız.Bende rahat rahat ordu dizip savaşırım(benim savaşlar ekonomi yıpratır cinsten.(daldım mı ilhaktan başka kurtuluş vermiyorum Rusyayla daldım Kırıma Sonra osmanlının başkanlarıyla birlikte aldım.kafkas devletçiklerini tek savaşta ezdim.Ama bunun sonucunda halk isyan etti ordu uzakta diye devrime geçtim bu sefer ezdiğim ülkeler daldı ekonomi battı)

Osmanlı Devletinin savaşa geleceği kesin değil yapay zeka değişkenlik gösteriyor şayet gelse bile Leh Ordularının yanına birde Avusturya Orduları eklenirse işimiz çok zor olur tamam bir kısmı Osmanlıya gitti ordularının diyelim yine azımsanamayacak miktarda bir güç bizim tarafımıza gelecek demektir bu ayrıca Osmanlı Rusya ve Lehistanla'da savaşta Osmanlı zayıflar ve Ruslar veya Lehler Osmanlıya doğru ilerlerse şayet bu bizim işimize gelmez yine. Yapmamız gereken şey şu aşamada oyuncunun duruma göre en olumlu kararı vermesidir. Fakat ilhak edeceğim diye gidersen isyanlar v.b şeyler derken devletin Avrupa'dan atılma ihtimalide var bunu da göz önünde tutmak gerek Prusya olsaydı şayet işimiz kolaydı bir nebzede olsa ama Prusya'da yok. Avusturya bizi acayip zorlar kısaca bir sıkıntımız daha var ki Papazımız yok. Papaz olmadığı için topraklarımızda din değişimi yapamıyoruz bu sebeple aldığımız Katolik toprakları ekstra huzursuzluk yaratıyor bize.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Cidden bakmayı unuttum. Papazımıza ne oldu?
Ara
(04-06-2020, 18:59)Onur34 : Cidden bakmayı unuttum. Papazımıza ne oldu?

Doğal sebeplerden öldü. Yaş itibari ile.
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(04-06-2020, 19:24)Faramir :

İyi adamdı rahmetli. Üzüldüm.
Ara
(04-06-2020, 19:28)Onur34 :

Ne diyelim bence de az emeği geçmedi ve sıkıntı şuan ülkede başka papaz okulu yok Moskova'da bir tane açsak fena olmaz diye düşünüyorum aksi takdir de din sorunu yaşayacağız baya bir.
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(04-06-2020, 19:38)Faramir :

Ne diyelim bence de az emeği geçmedi ve sıkıntı şuan ülkede başka papaz okulu yok Moskova'da bir tane açsak fena olmaz diye düşünüyorum aksi takdir de din sorunu yaşayacağız baya bir.
Bence tüm şehirlerde açabildiğimiz kadar açalım.Ve nasıl açılıyor?
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(04-06-2020, 22:50)korkusalan :
(04-06-2020, 19:38)Faramir :

Bence tüm şehirlerde açabildiğimiz kadar açalım.Ve nasıl açılıyor?

Ekonomi dibe çöker yapamazsın. Daha önce hiç oynamadın mı oyunu? Oynamadıysan şayet rehberlere bir bakmanı tavsiye ederim.
трагедия
Oyunu şu an indiriyorum. Bir süre bilgisayar başından uzak kaldım sınavlar sebebiyle. Henüz bitmiş de değil ama gene vakit yaratırım. Uzun zamandır oynamıyorum ama orta seviye bir oyuncuyum sanırım. 90 saatim var, ilk multim olacak heyecanlıyım :)
Ara
Tur atan yoksa 10 tur atabilirim. Genel problem prestijin düşük olması. Haliyle sürekli savaş açılıyor.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(05-06-2020, 10:45)jax61 : Tur atan yoksa 10 tur atabilirim. Genel problem prestijin düşük olması. Haliyle sürekli savaş açılıyor.

Bugün içinde oynama şansın var mı? Birde AAR Tarzı hikayede paylaşman lazım.
трагедия
Hallederiz
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(05-06-2020, 15:35)jax61 : Hallederiz

Peki o zaman oynayın lütfen @Gurt sizden sonra oynar.
трагедия

save :  https://www.dosya.tc/server29/on8701/Swe..._save.html

yazıyı spoilere alamadım. @Gurt halleder inşallah..

tavsiye -vasiyet..

rusya çok sürmez saldırır.. moskovadaki sağlam ordu orayı tutar. komideki küçük ordu ile içerilere ilerlersin..

polonya son darbe için hazır.. silesiada 3-4 birlik var hemen alabilirsin. minskdeki orduları çok sağlam. litvanya ve polonyadaki 2 ordu ile oraya girersin ve polonyayı yıkarsın.

muhtemel düşmanlar  ingiltere avusturya rusya.. norveç tarafı mecburen zayıf kaldı. ekonomi toparladı.. istersen oraya yeni ordu kurarsın. limanları boş bırakma..zira tek turda şehre saldırmasınlar. rusları yıkınca maratha belası gelecek. kolay gelsin..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 4 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Beni de aranıza alır mısınız :) Yalnız Darth mod kurayım derken oyunun dil dosyalarını bozdum. Darth modu kaldırdım ancak oyuna giriş yaptığımda ingilizce,ispanyolca karışımı bir dille karşılaşıyorum. Bunun çözümü hakkında bilginiz var mı ?
[+] 1 üye Jokzilla nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(05-06-2020, 20:23)Jokzilla : Beni de aranıza alır mısınız :) Yalnız Darth mod kurayım derken oyunun dil dosyalarını bozdum. Darth modu kaldırdım ancak oyuna giriş yaptığımda ingilizce,ispanyolca karışımı bir dille karşılaşıyorum. Bunun çözümü hakkında bilginiz var mı ?

Dosyaları doğrulatmayı deneyin. Aramızda alırız tabi ki.
трагедия
Doğrulatmayı yaptım ancak çözüm olmadı. Oyunu biraz oynadım İspanyolca sorun yaratmadı
[+] 1 üye Jokzilla nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Gurt oynamayacaksan sırayı alıyorum. Ayrıca @Faramir , bir sıra belirlesen çok karışık böyle yeni gelenler de en sona girse?
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(06-06-2020, 14:48)HulkSpider03 : @Gurt oynamayacaksan sırayı alıyorum. Ayrıca @Faramir , bir sıra belirlesen çok karışık böyle yeni gelenler de en sona girse?

Bugün oynayabilirsen al ben ancak gece ya da yarın oynayabilirim.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Evet @Faramir belirli bir sıra olmadan işler çok karışık.
Ve @Gurt senden sonra ben alabilirim
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Sıra belirleyip yazabilirseniz daha iyi olur.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.