Harita Oyunu: Avrupa MS 1000
Başkent: Gırnata
Ara
Coat_of_Arms_of_the_Emirate_of_Granada_%...492%29.svg

The great state of Granada under the glorious leadership of His Majesty Ali Alper Duman declares that this land will be ours from now until hell freezes over. We will not rest until we liberate all our lands. Let it be known:

There is no conqueror but God!

vnQWr6.png

@Kızılderili sol a dogru kirmizi cizgi cek adalar var orda herhalde :D
Ara
@Leon, @Royal Guard ve @Duman ittifak kurmak isteriz. Müttefikliğimiz hem sizin hem bizim yararımıza olacaktır.

@Kızılderili ve @LaValette 25 Turluk saldırmazlık anlaşması öneriyorum.
Ara
Başkent : Roma devletinin başkenti tabiki Roma -_-
Din : İslamiyet (evet Romada İslamiyet var yanlış duymadınız :D)
yalnız @Kızılderili Ülke lideri II. Sezar olacaktı.
Ara
@PiriReis

Teklifiniz bizi onurlandırdı fakat çok fazla müttefiğim olduğu için teklifinizi reddetmek durumundayım.

bu arada bu konuya değil diplomasi konusuna yazman lazım böyle şeyleri :D
Ara
Malesef sonradan çizgi çekmek yok.
D99lQz.jpg
Ara
images?q=tbn:ANd9GcT3yr_fxpcEnzrhkh-FSZV...qx-smitPef

Kükreyen Aslan Kabilesi Ve Akdeniz Birliğinden Gırnata Devletine Uyarı:

Müttefiklerime ve benim arazilerime rahatsız edecek kadar yaklaşmış durumdasınız. Afrika'da daha fazla toprak almanızı istemiyoruz ve size bu şartları öneriyoruz:

-Afrika'da daha fazla toprak almayacaksınız.
-Saldırmazlık (30 tur) Akdeniz birliği ile.

Bunları kabul ederseniz huzur içinde yaşarız. Aksi taktirde karşınızdayız.

@PiriReis
D99lQz.jpg
Ara
Gençler bence din oyuna gelsin ve bir etken olsun.Öylesine bir Din haritası yaptım 

@Duman @Kızılderili

Rob2XZ.jpg

W16m4P.png

Edit : Harita 1000 yılına göre yapılmıştır.
Ara
Dinler arasında eşitsiz bir toprak dağılımı olduğu için ben kabul edemem. :)

Müslümanların yönettiği Romayı Katolik yapmışsın ayrıca.

Ayrıca Tengri olan bölgeleri de Müslüman yapmışsın. :D
D99lQz.jpg
Ara
İlk başta kurulan ülkelerin RPsi dahilinde ufak değişiklikler olabilir ama bence uygun bu harita.
Ayrıca Müslümanların yönettiği Roma hala halk olarak Katolik olabilir. Yönetenlerin Müslüman olması bölgenin çoğunluğunun Müslüman olduğu anlamına gelmiyor.
@Kızılderili
Daha ayarlama yaparız sıkıntı yok

@Duman

Bence de uygun , hata varsa söyleyin.

Bu arada Din etkeni gelecekse belli bir artısı ve eksisi olsun.Bunla alakalı kurallar yapabiliriz.
Ara
Dini savaş ilan etmek olabilir, dinlerin kutsal toprakları olabilir bu kutsal toprakların çoğunluğunu elinde tutan dini savaşlar açabilir, bu dini savaşların dinin büyüklüğüne göre etkisi olabilir.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Aynen Papalık,Halifelik gibi şeyler de olabilir.
Ara
RP olarak alacağım topraklarda işgalci duruma düşmeyi haksızlık olarak görüyorum. O yüzden ben kabul edemem. Kendine özgü olan ülkelere aynı şekilde haksızlık oluyor.RP yapmaktan zevk alan biri olarak ülkemin dinini değiştiremem. Oyun gerçek dünyada geçmiyor. Kendine özgü ülkeler oluşmuş durumda....
D99lQz.jpg
Ara
Belli altın karşılığı toprağın dini değiştirilebilir.

Hristiyan topraklarındaki bir Hristiyan ülke ile Hristiyan topraklarını ele geçirmiş Animist bir ülkenin eşit olması mantıklı değil.
Oyun gerçek dünyanın mantık çerçevesinde geçmiyor.Afrika topraklarında Kızılderili Kültürü var. Roma Müslüman. Bu kadar fazla toprağın Hristiyan veya Müslüman toprağı olması adil değil. Animist'e eşit topraklar verilmeli veya tarafsız toprakların dini olmamalı. Açık bir şekilde dengesizliğe yol açılıyor...

Ben neden onca toprağa para dökerken Hristiyan ülke bedava genişlesin oyunu net kaybediyorum.
D99lQz.jpg
Ara
Bunu halledelim.Din önemli olmalı.
Ara
(23-12-2015, 00:55)Kızılderili :
Ülke Liderleri:
  Kutsal Roma Kilisesi:?

Kutsal Roma Kilisesinin hükümdarının ismi Petrus, isminin 9. su
En kısa olarak 'İmparator-Papa Petrus IX şeklinde hitap edilebilir.
Pekala işgallere kolonicilik gibi bakalım bizim topraklarımız bizim dinimize göre şekillensin.Ayrıca Tolerans gibi bir şey yapılabilir.Eğer bir din başka bir dinden toprağa sahip ise o topraklarda Tolerans olabilir.Dini liderler sadece isimde kalabilir ve oylama ile şeçilebilir.Mesela Sunni dini halifesi için ben sunni bir ülke olarak @Leon 'u uygun görüyorum.Ve ben diyelim ki Şii bir nüfüsü işgal ettim.Tıpkı Eu4 de boş yeri nasıl kolonize ediyorsak orasıda şunni şekilde kolonize olabilir.
[+] 1 üye Macit nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Karain Dini: Hikayeyi okumamış olman beni üzdü.Tengriden Sunni İslama geçiyorlar.
Karain Lideri: Karain?Karain kurucu ve ondan sonraki hükümdarlar Karaini ve nereden geldiklerini unutmamak için Karain ismini soyisim gibi kullanıyorlar.(EU4 Hanedan)Devletin lideri Tulpar Karain.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.