Hikaye: Savaş Sanatı
SAVAŞ SANATI 

kuomintang__532921.jpg

Malum Hoİ4 ün yeni bir DLC ile Uzak doğudaki savaşı ele alacak olması üzerine acaba 3. oyunda Çin nasıl bir yapıya sahipti diye düşünmeden edemedim oyunu aktif oynadığım dönemde keyif vermeyeceğini düşündüğümden dolayı hiçbir zaman oynamayı düşünmediğim bu ülkeye bir şans vermek istedim ilk başta sadece inceleme amaçlı başladığım oyun gidişatı ile güzel bir AAR yazma potansiyeli ortaya koydu.
 Bu deneyimim sırasında iki konu beni gerçekten üzdü, ilki benim bu zamana kadar neden bu devlet ile oynamadığım, ikincisi ise hikaye yazmaya karar verdiğimde elimde yetersiz ss olması bu yüzden oyunda geçen 2 yıllık süreci özetledikten sonra hikayeyi kaldığım yerden devam ettirmeye mecbur kalıcam. 
 İyi eğlenceler ...

[+] 12 üye Lehr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hoı 3 ve hikaye görünce hikaye yazılmadan beğendim :) Sabırsızlıkla beklyorum hikayeyi.
[+] 1 üye birisi43 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Takip .
[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bende neymiş bu çin yahu diye başladım çok keyifli bir oyun olunca hikaye ye çevirmeye karar verdim
Ara
[+] 6 üye Lehr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eline saglik. Hem Hoi3 hem de AAR daha ne olsun. Takipteyiz.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Takipteyim
[+] 1 üye Adm nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Takip @Lehr her zaman yazmıyor malesef :D
[+] 1 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Takip.
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 5 üye Lehr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Beğenimi atıyor ve gidiyorum :)
[+] 1 üye birisi43 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 3 üye Lehr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yine çok güzel hazırlık turları @Lehr eline sağlık bakalım Ejder harekatı nasıl sonuçlanıcak :))
[+] 1 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eline saglik. Hoi3 bir kez daha ne kadar karmasik bir oyun oldugunu hatirladim bu arada.
[+] 2 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yaptığın hava saldırılarına Japonlar neden karşılık vermiyor? Veriyor da sen hikayeye koymuyor musun? Ben Almanya falan oynarken İngilizler göz açtırmıyor ondan merak ettim.
Ara
(06-03-2018, 17:04)perverende : Yaptığın hava saldırılarına Japonlar neden karşılık vermiyor? Veriyor da sen hikayeye koymuyor musun? Ben Almanya falan oynarken İngilizler göz açtırmıyor ondan merak ettim.

O konuyu bende merak ediyorum açıkçası benim tahminim çıkarma yapacaklar taktik bombardıman uçakları o yüzden bölge değiştirdiler. Avcı uçakları ile karşılama görevi konusuna gelecek olursak en yakın Japon hava alanı Dalian da benim operasyon bölgeme en yakın 445 en uzak 510 km mesafede ondan dolayı görev vermiyor olabilirler. Alman İngiltere konusu da bence ayrı bir durum tarihsel olarak Londra'nın bombalanmasından sonra İngilizler ciddi karşılık verdiler bunu oyuna yansıtmak için İngiliz Yapay zekasına ekstra bombardıman yazılmış olabilir hatta bazı şehirlerin üzerinde kazandığın hava savaşlarından sonra Historical eventlar geliyor galibiyet ya da malubiyet ülkenin birliğini etkiliyor.
[+] 1 üye Lehr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İnce detay mesela benim gözümden kaçmıştı bu hava üstünlüğünün birliği etkilemesi Hoi 3 gerçekten çok başka mekaniklere sahip detaylarla dolu güzel bir oyun
[+] 2 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-03-2018, 08:01)Lehr : bunu oyuna yansıtmak için İngiliz Yapay zekasına ekstra bombardıman yazılmış olabilir

İngilizler oyuna STR ile başlıyor. O yüzden endüstri şehirlerini savaş başladığı gibi bombalıyorlar. Ekstra bir kodlama olduğunu sanmıyorum.
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
Ara
Beyler iş yerinden bir abimiz kaza geçirdiği için onun işleri de bana kaldı şu an yoğunum önümüzdeki hafta içi hikaye devam edecek.
Ara
 Yeni bölüm gelene kadar heyecanı biraz arttıralım ...
[+] 1 üye Lehr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.