HoI4 - MP Kuralları Tartışma Konusu
Şimdi Fransa'da o zorlukları biraz yaşamalı nihaytetin de :)

evet beyler oyları ateşleyin, ondan sonra mp de niye bu kural var dememek için iradenizi ortaya dökün :)
Ara
Zorluktan fazlası var ortada
Ara
Fransa eventle early ye gecmiyor mu
Ara
(09-06-2017, 15:47)Kaiser-i Rum : Fransa eventle early ye gecmiyor mu

%70 o event geliyor, Lehr'a o event gelmemiş olabilir geçen gün.
Ara
valla bi %70 olayı var doğrudur ama Rhineland mı tetikliyor kendiliğinden mi bilmiyorum bir önceki multi de geldi bunda gelmedi.
Ara
(09-06-2017, 16:07)Lehr : valla bi %70 olayı var doğrudur ama Rhineland mı tetikliyor kendiliğinden mi bilmiyorum bir önceki multi de geldi bunda gelmedi.

bakmak lazım trigger nedir o eventte diye. Ama Fransa biraz acı da çekmeli, çünkü o Fransa.
Ara
Japonyanın çine saldırma zorunluluğu olayına ben red verdim açıkcası elbette saldırmanın avantajları var +40 Çelik var felan orada ama savaşı ne kadar kısa tutarsan tut çok ekipman kaybedeceksin o savaşlarda World Tension için yapılmış bir kural elbettede o ekipmanı saklamak bize illa yasak mı olacak ?

Geçen oyun Çin'e girmiş olsaydım ben Hindistana doğru amerikan ve raj tümenlerini paketlerken büyük ihtimal ekipmansız kalacaktım.

Daha çok silah üret o zaman dersenizde uçak gemilerine uçakta üretilmesi gerek destek ekipmanlarıda üretilmesi gerek...
Ara
yav zaten yeterince acı çekiyor günlük 0.2 PP, + %75 land doktrin süresi, işçi event'ı -%90 üretim hızının düşmesi 90 gün ya da 365 gün boyunca -30% seç beğen al.

İyiki bir dünya savaşı kazandı Fransa :D
[+] 1 üye Lehr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kazanmasaydınız efenim :D bunlar hep zafer sarhoşluğu :D
Ara
1.TORBA SONUÇLARI

1)Romanya faşist olmak ve Axis'e katılmak zorundadır.////////////////// 6-6 oy ile 2.torbada tekrar oylanacak.

2)Romanya Baserabya ve diğer toprağı Sovyetler isterse vermek zorundadır. Tarihi 1941 sınırının oluşması için bu gerekli. Yoksa Sovyetler Batı Ukrayna'da zor duruma düşüyor. //////////////////////////////// Hayır cevabı çıktı, Romanya vermek zorunda değil Baserabya'yı, Sovyetler ve Almanya bu sebepten paktı bozamazlar. 4-8

3)Japonya kendi faction grubunu kurmalı Daito Kyoiken olarak. Bu daha tarihi bir dünya savaşı sunacaktır. Eğer Axis'e katılmak isterse 1941'i beklemelidir.
//////////////////// Japonya bundan sonra kendi factionını kuracak. Karar alınmıştır. 8-4

4)1,4 patch ve DLC ile Yugoslavya artık oynanabilir bir ülke olacak , 10-2

5)İspanyol İç Savaşına artık sadece piyade gönderiyoruz, tank yok. 7-5 oy ile kabul edildi.

6)"Brezilya hariç tüm Güney Amerika ülkeleri yasaklanmalı. "2.Torbaya kaldı sonuç berabere 6-6

7)Çin artık oynanabilir bir ülke ////////// 9-3 ile kabul edildi.

8)Almanya 1936 da Rheinland yapmak zorunda olsun mu diye soruldu ve 6-6 oy ile berabere kaldı.

9Molotov-Ribentrop imzalandıysa minumum 1 yıl yürürlükte artık kalmalı. ////// 9-3 ile kabul edildi.

10) Artık Japonya 1938'den evvel Çin'e saldırmalıdır. 7-5 ile kabul edildi.
Ara
Kuralları güncelledim torba yasa oylamasının sonuçlarına göre. En çok Japonya bu değişikliklerden etkilendi.

Bir sonraki torba oylama için önerilerini bekliyorum. Şikayetiniz, dileğiniz yada olması gerektiğine inandığınız ne varsa lütfen paylaşın.

Bir sonraki mp de görüşmek üzere
Ara
Bende ABD 1941-42'yılından önce savaşa girmemeli.
Ara
(07-08-2017, 11:39)kenanhan : Bende ABD 1941-42'yılından önce savaşa girmemeli.

ABD 1941'den evvel giremiyor zaten, eğer Fransa yada Sovyetler Düştüyse katılabilir bir miktar daha erken.
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Molotov Ribentrop paktı Polonyaya girilmeden hemen önce yapılmalı.
Ara
Vay beni bunlar kural değil oyunu öldüren saçmalık maddeler topluluğu olmuş bırakın isteyen istediğini yapsın düzene admin diktiği fort dan sözüne adamın yaptığı tümünden bu daha çok öyle olunca yenemiyorum ve ya oyun bize imkan vermiş ama biz oyunu oynamayı imkanları kısıtlayan olmuş   gerekli olan kurallar boost yasak ve Avusturya ile oynamak yasak gerisi boş iş yok İspanya faşist gitcekmisz yok Almanya  polonyayi paylaşmak zorunda savaşmak yok o yok bu yok şu yok oyun hobi 4 olmaktan çıkmış başka bir oyun olmuş sizi temin ediyorum koydugunuz kuralların az da olsa mantığı varsa camdan atlicam
Ara
(11-09-2017, 02:54)aegon : Vay beni bunlar kural değil oyunu öldüren saçmalık maddeler topluluğu olmuş bırakın isteyen istediğini yapsın düzene admin diktiği fort dan sözüne adamın yaptığı tümünden bu daha çok öyle olunca yenemiyorum ve ya oyun bize imkan vermiş ama biz oyunu oynamayı imkanları kısıtlayan olmuş   gerekli olan kurallar boost yasak ve Avusturya ile oynamak yasak gerisi boş iş yok İspanya faşist gitcekmisz yok Almanya  polonyayi paylaşmak zorunda savaşmak yok o yok bu yok şu yok oyun hobi 4 olmaktan çıkmış başka bir oyun olmuş sizi temin ediyorum koydugunuz kuralların az da olsa mantığı varsa camdan atlicam

Haklılık payın var, fakat hoi4 mp lerine yabancısın görünüyor.
Ara
Türkçeyede yabancı heralde yazdıklarının yarısından fazla bişey anlamadım bide camdan atlıcam cümlesini o kadar. Lütfen biraz daha dikkat ederek yazalımki anlaşılır olsun
[+] 1 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-09-2017, 03:12)napolyon94 :
(11-09-2017, 02:54)aegon : Vay beni bunlar kural değil oyunu öldüren saçmalık maddeler topluluğu olmuş bırakın isteyen istediğini yapsın düzene admin diktiği fort dan sözüne adamın yaptığı tümünden bu daha çok öyle olunca yenemiyorum ve ya oyun bize imkan vermiş ama biz oyunu oynamayı imkanları kısıtlayan olmuş   gerekli olan kurallar boost yasak ve Avusturya ile oynamak yasak gerisi boş iş yok İspanya faşist gitcekmisz yok Almanya  polonyayi paylaşmak zorunda savaşmak yok o yok bu yok şu yok oyun hobi 4 olmaktan çıkmış başka bir oyun olmuş sizi temin ediyorum koydugunuz kuralların az da olsa mantığı varsa camdan atlicam

hayır multilerde yabancı değilim sadece 3 kural var mantıklı olan bunlar avusturya yı kimse almayacak ingiliz kuklaları allies da kalıcak ve boost yapmak yok

(11-09-2017, 10:49)Feldmarschal : Türkçeyede yabancı heralde yazdıklarının yarısından fazla bişey anlamadım bide camdan atlıcam cümlesini o kadar. Lütfen biraz daha dikkat ederek yazalımki anlaşılır olsun

telefondan yazdığım için telefon otomatik düzeltme ile saçmalamış bende farkettim ama düzeltmeye üşendim :) fakat anlaşılmayacak kadar değil eğer anlayamadıysan muhtemelen problem senin anlayısında
Ara
@aegon, acemiligini attiktan sonra bu konuda tartismaya beklerim.
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-09-2017, 05:33)aegon :
(11-09-2017, 03:12)napolyon94 :

hayır multilerde yabancı değilim sadece 3 kural var mantıklı olan bunlar avusturya yı kimse almayacak ingiliz kuklaları allies da kalıcak ve boost yapmak yok

(11-09-2017, 10:49)Feldmarschal : Türkçeyede yabancı heralde yazdıklarının yarısından fazla bişey anlamadım bide camdan atlıcam cümlesini o kadar. Lütfen biraz daha dikkat ederek yazalımki anlaşılır olsun

telefondan yazdığım için telefon otomatik düzeltme ile saçmalamış bende farkettim ama düzeltmeye üşendim :) fakat anlaşılmayacak kadar değil eğer anlayamadıysan muhtemelen problem senin anlayısında

O oyunda o 3 kural olursa ve sen Sovyetler olursan , karşındaki Almanyada ortalama bir oyuncuysa sen daha 1 province genişlemeden yutar seni Ayrıca aynısını Allies Axise yapabilir . Biz burada tarihsele en yakın şekilde MP yapmaya çalışıyoruz fetiş oyunu değil .
[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.