Mod Yapımı
Arkadaşlar merhabalar. Oyunu çıktığı günden beri oynuyorum. Gerçekten inanılmaz. Beklentilerimi kısmı düzeyde karşılıyor fakat daha gerçekçi olabilir. Atölyede yeteri kadar mod ve asset yok. Bu yüzden mod işine girmeye karar verdim. Mod nasıl yapılır kısmı olarak biliyorum. Bu yüzden tavsiyelerinize açığım. Sizce en gerekli olan nedir? Mesela bina olabilir, goods olabilir, Ne bilim politika olabilir vs. vs. 

Herkese iyi eğlenceler!
Ara
(13-11-2022, 15:23)artenabere : Arkadaşlar merhabalar. Oyunu çıktığı günden beri oynuyorum. Gerçekten inanılmaz. Beklentilerimi kısmı düzeyde karşılıyor fakat daha gerçekçi olabilir. Atölyede yeteri kadar mod ve asset yok. Bu yüzden mod işine girmeye karar verdim. Mod nasıl yapılır kısmı olarak biliyorum. Bu yüzden tavsiyelerinize açığım. Sizce en gerekli olan nedir? Mesela bina olabilir, goods olabilir, Ne bilim politika olabilir vs. vs. 

Herkese iyi eğlenceler!

Zor olabilir ama yapay zekanın geri kalması hakkında herkes şikayetçi.
Ara
(13-11-2022, 15:23)artenabere : Arkadaşlar merhabalar. Oyunu çıktığı günden beri oynuyorum. Gerçekten inanılmaz. Beklentilerimi kısmı düzeyde karşılıyor fakat daha gerçekçi olabilir. Atölyede yeteri kadar mod ve asset yok. Bu yüzden mod işine girmeye karar verdim. Mod nasıl yapılır kısmı olarak biliyorum. Bu yüzden tavsiyelerinize açığım. Sizce en gerekli olan nedir? Mesela bina olabilir, goods olabilir, Ne bilim politika olabilir vs. vs. 

Herkese iyi eğlenceler!
Oyunun bitiş tarihini ileri çeken bir mod  güzel olurdu... Çipler... Tanklar...İhalar... Nükleerler... Kuantum bilgisayarları... Uzay yarışı...
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-11-2022, 15:47)korkusalan :

Herkese iyi eğlenceler!
Oyunun bitiş tarihini ileri çeken bir mod  güzel olurdu... Çipler... Tanklar...İhalar... Nükleerler... Kuantum bilgisayarları... Uzay yarışı...

Hakikaten muhteşem olurdu !
Savaşlarla büyüdük, denizlerin kızıllığını gördük, güneşin oklarla kapandığını, çiçeklerin kanlarla sulandığını, babaların evlatlarını gömdüğünü ...

"Sevgili Dost,
Kim kazandı? Atom bombasını Hiroşima’ya atan mı
Everest’in tepesine ilk varan mı?
Doksanıncı dakikada maçı alan mı?
Diriler mi, ölüler mi?
Efendiler mi, köleler mi?
Kim kazandı?

Sevgili Dost,
Herkes kaybetti. Ölüm kazandı.
Mezar taşlarına “Huve’l-Bâki” kazındı."

A. Ali Ural
Ara
Bitiş tarihinin ileri çekmek isteyen (yani uzun bir süreyi kapsayan mod yapmak isteyen) arkadaşlar şunu göz önünde bulundursun (common/defines/00_defines.txt'den değiştirilebiliyor olmalı).

Ölüm oranları yaşam standardı yükseldikçe azalıyor, bunda sorun yok. Ancak bunun minimum değeri yıllık %0,4 ve bu durumda bile doğum oranı ölüm oranından yüksek. Mamafih, bu durum gerçekte günümüzde bile sürdürülebilir değil. Bir yerde doğum oranıyla ölüm oranını eşitleyecek şekilde ayarlasanız yine sürdürülebilir olmaz. Belki gelecekte olabilir.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
(14-11-2022, 01:23)ilker338 :
(13-11-2022, 15:47)korkusalan :

Herkese iyi eğlenceler!

Hakikaten muhteşem olurdu !
gerçekten olurdu ama oyun 1900lere gelmeden yavaşlıyor. çekilmez olur.
Ara
İlerleyen süreçte 1900 ve sonrası için optimizasyon sorunu hallolabilir belki. O yüzden modu denemekte yarar var diye düşünmekteyim zira paradoxtan victoria 3 için dlclerle beraber savaş mekanizmasının daha detaylandırılacağını düşünüyorum .Bu gibi kapsamlı oyunlar sizde hak verirsiniz ki belirli bir süreçten sonra çok daha müspet bir şekilde otururlar.
Savaşlarla büyüdük, denizlerin kızıllığını gördük, güneşin oklarla kapandığını, çiçeklerin kanlarla sulandığını, babaların evlatlarını gömdüğünü ...

"Sevgili Dost,
Kim kazandı? Atom bombasını Hiroşima’ya atan mı
Everest’in tepesine ilk varan mı?
Doksanıncı dakikada maçı alan mı?
Diriler mi, ölüler mi?
Efendiler mi, köleler mi?
Kim kazandı?

Sevgili Dost,
Herkes kaybetti. Ölüm kazandı.
Mezar taşlarına “Huve’l-Bâki” kazındı."

A. Ali Ural
[+] 1 üye ilker338 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.