[MP] ANNO 1800 - Multiplayer: Aralık 2020
erteleyelim oyunu
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Iki kere ertelenmesi oyun sagligi icin pek iyi olmaz saniyorum. O kadar kisi bir anno oyununu ceviririz heralde
Ara
Tek başımada oynarım fark etmez girelim o zaman
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Ben katilirim. Gecen sefer de kurdugumuz multide oyunun devamliligi olmamasindan dolayi birakmistik. Su an kac kisi katilabilir durumda ki
[+] 1 üye SoulForged nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Daha once de belirttiğim üzere bu akşam saat 20.00 de toplanalım arkadaşlar. 4 takımda en az 1 kişi olduğu sürece ben iptal edilmesini doğru bulmuyorum.

@Onur34
@yafeshan
@cemal
@Fe_oxay
@SoulForged
@diediebydie

Cratetus ve elefsar gelmeyeceklerini belirttiler. Onların yerine oynayabilecek Soulforged katıldı. Bence adam olarak eksik sayılmayız.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
5 kisi olursa oynayalim derim kim kimle co op olcak
Ara
unknown.png

Takimlar bu sekilde onceki oyunda diedie da yafeshanin co-opu olarak gelmisti. Cemal ve ben tek goruyoruz. Lobide hangi takimda oyuncu yoksa ona gecersin. Eger yukaridaki kadro mevcut eksiklerle gelirse cemalin yanina co-op olarak gecebilirsin. Ben tek de oynarim sikinti olmaz. kisaca lobide de karar verilecek.
Ara
kacta baslarız ben hazırım oyunu actım lobi gibi bisey olcak mı veya discord
Ara
(10-01-2021, 18:16)Sezar : Daha once de belirttiğim üzere bu akşam saat 20.00 de toplanalım arkadaşlar.
odayi kurarim 5 dk icinde
St discordunda sesli iletisim olacaktir
https://discord.com/invite/Rg7zBjh
Ara
oyun lobisine nasıl giricez
Ara
Lobi kuruldu

Diedie gelmesi sebebiyle rehost
Ara
Libareller olarak bu oyunda hem silahlanma hedefimize ulaştık hem de Yeni Dünya'da kolonilerimizi kurmayı başardık. Sahi Yeni Zelanda'da çıkan iş krizi ve Yeni Dünya'daki veba salgınları gelişmemizi yavaşlattı ama şimdilik çok da kötü gitmiyoruz. Aşağıda belli başlı adalarımızın görsellerini bulabilirsiniz.

[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu haftaki hedef Yeni dunyada daha saglam bir ekonomi kurup ana ada nufusunu bir ust seviyeye cikarmakti. Coop arkadasim DieDie, yeni dunya adalarini ve eski dunyadaki destek adalarini idare ederken ben ana adanin bitmek bilmeyen ihtiyaclarini karsilamakla ugrastim. Yeni dunya yerlesimleri kurulduktan sonra ivedilikle pamuk ve seker kamisi tarlalarini hazirlayan DieDie bana pamuk kumasi gonderdi. Ben bu arada planlanan savas plani dogrultusunda Ship of Line filosu hazirlayip yeni dunyaya gonderdim. Eski dunyada, tarim nufusu ile birlikte celik sanayi de baska adaya tasindi, bu sayede ana adada cikan isci acigi ile savas topu uretimine odaklandik. 

Oncu filo yeni dunyaya ulasir ulasmaz hedef ada kusatildi ve ele gecirildi, sonrasinda baris teklif edildi ama kabul gormemesi sebebiyle ikinci ada fethedildi. Dusmanin gonderdigi ve daha onceden 3 gemilik kucuk bir filonun fedakarligi ile zayiflatilmis olan dusman gemileri yeni dunya oncu taarruz grubu tarafindan yok edildi. :tada: 

Eski dunyada hic ara vermeksizin gemi insaatin devam edilip filo kisa surede yenilendi ve devriyeye gonderildi. Bu arada muhebdis seviyesine cikan nufusu ihtiyaclari icin cimento uretim hatti hazirliklari yapildi.

Yaklasik 15bin nufus 500bin para ve +11bin gelir ile lider konumu surduruyoruz. 

screenshot_2021-01-11-00-36-50.jpg

screenshot_2021-01-11-00-37-00.jpg
[+] 2 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyuna sonradan katilmama ragmen co op oynadigim arkadasla cabuk uyum saglayip oyuna adapte oldum. Basta baya iyi durumdaydik yeni dunyada iki ada ve eski dunyada uc adamız vardi. Sonradinda teker teker herkesle savastik adalarimiza goz koydular direndik direnemedik yeni dunyadaki gucumuzu kaybettik ama yıkılmadık yine yola devam.

Oyunu coop ove cok kisiyle oynadigimizdan midir asiri lag oluyor bazenze 2-3 dk pause yemis gibi bekledigimiz oldu baya sinir bozucuydu onun disinda baya zevkli eglenceli oyun oldu bir sonraki oyun gununu iple cekiyorum.

Bir de savas acip ada alip sonra bisey olmamis gibi baris atmak da nedir? Bildigin zorbalik tabi bunun altinda kalmicaz fakat bircok gucle ayni anda mucadele etmesi de kolay degil
[+] 2 üye SoulForged nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir yandan Sezar bir yandan yafes öte taraftan Liberaller dört bir yanımız düşman dolu günde 2 saat uyku.

Hain sezar ve donanması bizi gözüne kestirip adamıza saldırdı. Tabi günün sonunda tüm filolarına wipe atıp adamızı geri aldık.

Sezar savaşı bitmemişken Yafeshan yeni dünyadaki adalarımıza saldırdı bizde 3 tane ship of the line'ini okyanusun dibine yolladık

俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 3 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bahsi gecen savasta 2 ship of line 1 frigate vardi. Savasi kaybetip tek bir muharebedeki zafere bakmak cok anlam ifade etmiyor. Yine de cok iyi filo kurmussunuz. Onemli bir kismini parayla satin aldiginizi dusunuyorum.
Ara
[+] 4 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Donanmanin cogunlugunu kendimiz yaptik bir tane ship of line parayla aldik 1 de frigate ara sira flag ship denk geliyodu aliyoduk da pek is yapmiyo. Yeni dunyada bir kismi daginik yakalanmamiz sebebiyle gitti . Ama yenilerini bascak kaynagimiz var uretim durmuyor 2 limandan.
[+] 1 üye SoulForged nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bende neden satin alacak gemi rastgelmiyor diyordum. Bizim limanlar da durmadan dwvam ediyor. Yakinda buharli gemiler de cikar artık.

Sizin silah fabrikalari goremedim hala, nasil iki limandan birlikte gemi basabiliyorsunuz.
Ara
(11-01-2021, 12:05)SoulForged : Oyuna sonradan katilmama ragmen co op oynadigim arkadasla cabuk uyum saglayip oyuna adapte oldum. Basta baya iyi durumdaydik yeni dunyada iki ada ve eski dunyada uc adamız vardi. Sonradinda teker teker herkesle savastik adalarimiza goz koydular direndik direnemedik yeni dunyadaki gucumuzu kaybettik ama yıkılmadık yine yola devam.

Oyunu coop ove cok kisiyle oynadigimizdan midir asiri lag oluyor bazenze 2-3 dk pause yemis gibi bekledigimiz oldu baya sinir bozucuydu onun disinda baya zevkli eglenceli oyun oldu bir sonraki oyun gununu iple cekiyorum.

Bir de savas acip ada alip sonra bisey olmamis gibi baris atmak da nedir? Bildigin zorbalik tabi bunun altinda kalmicaz fakat bircok gucle ayni anda mucadele etmesi de kolay degil

Askeri skorda en dusuk sizdiniz, geminiz az sandim. O yuzden direk saldirip alayim dedim, kucuk bir ada oldugu icin fazla diretmeyeceginizi dusundum.
Takilma sorununa gelince onemi bir kismi sanirim auto save olayindan kaynaklaniyor oyunun sonrarina dogru aklimiza gelip auto save araligini uzattik bir daha kine tamamen de kapatabiliriz. Daha hizli oalcagini dusunuyorum.
Herhese uyarsa haftaya pazar devam edelim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.