[MP] EU4 - Custom Multiplayer: Şubat 2018
Katalonya olması lazım.
Ara
@sisisi Az almışsın tüm ülkeyi annexleseydin?
150 yıl aylık 2 duka gelirle gıdım gıdım bastığım 100 parça donanmayı aı’nin hangi mallığından faydalanıp yendiğini sormıcam.
Sic Parvis Magna
Ara
Save dosyası: https://drive.google.com/open?id=1IK0fi3...kxrqWbIZQr

Oda kuruluyor.
Geraus Kingdom
Geraus askerleri düzenli ve disiplinli olmasıyla ün yapmaya devam ediyor.
2J502E.jpg
Düşmanın cezası dağlarda kesilmiştir
vjRBgA.jpg
[+] 4 üye etzel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
jy4jZW.png

Bugün zafer günüydü. 
Asil şövalyelerimiz ve Gerauslu yoldaşlarımız kahramanca savaşarak düşmanlarını perişan etti.

Herşey Constantinople dükünün podolia ya savaş açmasıyla başladı. 
Bunun üzerine galich ile savaşa girmek için podolia prensilğine tarafımızdan da savaş açıldı. 
Dük podolia prensilğini himayesi altına aldı ve bu prensliği koruyacağını belirterek  kendini savaş lideri olarak ilan etti.

Bunun üzerine müttefik kuvvetlere altunbas ve braunsweig krallıkları da dahil oldu. 

Büyük bir savaşın kıvılcımı çakılmış, etraf kan gölüne dönmeye başlamıştı. 

Cephenin genişlemesiyle birlikte imparatorcukla arası bozulan Gerauslu yoldaşlarımızın yardım teklifi bizleri çok memnun etti.

İlk muharebe Zythomyr de gerçekleşti.

rORlR3.png

gOy3yO.png

İlk savaştan galibiyet ile ayrılmıştık. Savaşın ortasında constantinople birlikleri savaş alanından kaçmışlardı. Askeri kudretimizi gören Dük altunbas dan yardım isteyecekti. 

İtalya cephesine ilerlememizi fırsat bilen Dük başkentimizi kuşatmıştı. Hızlıca geri döndük ve başkentimiz de muazzam bir zafer kazandık. 

Müttefik kuvvetler zor durumdaydı. İmparatorcuk da sayıca kalabalık olan tarafa yardım amaçlı bize zorla barış yaptırmaya karar verdi. 
Biz biliyorduk ki imparatorcukta gelse kudretimiz hepsine yetecekti. 

Tekrar İtalya cephesine döndük ve tekrar başkentimize doğru ilerleyen müttefik kuvvetlerini yoldaşlarımızın yetişmesiyle tekrar mağlup etmiştik.

PlBLBO.jpg

Bu savaşın ardından müttefik kuvvetlerin barış teklifini kabul etmiştik. 
2 taraf ta birşey kazanmamış görülse de müttefik kuvvetlerin kayıpları çok daha fazlaydı. 

Z9JbOk.jpg

Ordularımız bukadar kalabalık düşmanlarına boyun eğmedi ve destansı zaferler kazanarak kudretini göstermiştir. 
[+] 2 üye Raijin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
z0lly7.png

1642
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Save dosyası: https://drive.google.com/open?id=1v2yZeK...P4KcKQC1LY
Acil bi şekilde evden çıktım geç bir şekilde katılabilirim büyük ihtimal.
Ara
Oda kuruldu.
Rehosttayız.
Rehost save dosyası: https://drive.google.com/open?id=1rIYf3C...JoUHxjLXsP
Geraus Kingdom
Constantinapole imparatorunun avda olduğunu öğrenen kralımız İtalya'ya yürüdü.Constantinapole'den destek göremeyen İtalyanlara istediğimiz anlaşma şartlarını imzalattık.
jyVGYW.jpg
Kısa bir aradan sonra yalnız kalan Constantinapole üzerine yürümeyi düşünen kralımıza hazırlıklarımızı tamamlamadan savaş açılmamasını istemeyen danışmanlarımıza kral;
Biz hazırlıksızda Constantinapole yeneriz diyerek emin bir şekilde konuyu kapattı.
PlPZY8.jpg
İlk muharebeyi kesin bir şekilde kazandıktan sonra başkente doğru yürüdük.
4abvLp.jpg
Sayıca az olmamıza rağmen mutlak bir zafer kazanılmış.Başkent düşünce barış anlaşması imzalanmıştır.Geraus 50 yıl önce kaybettiği toprakları ve birkaç toprak daha alarak savaşı bitirmiştir.
Danışmanlara devletimizin durumu diğer devletlerle karşılaştırarak kralımıza sunulmuştır.Ordumuzun sayısı ve kalitesi dünyada saygı gören konumdadır.
Lb1W4b.jpg
[+] 1 üye etzel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gerausa sürekli devam edecek birini arıyorum.Oyunun gidişatında önemli bir yeri olduğu için kimse istemezse yine devam edeceğim.Oyunculara duyurulur
Ara
Geraus ülkesine talibim.
[+] 2 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Save dosyası: https://drive.google.com/open?id=166W14I...7kkQJTBzFS
Kuruldu.

1723
Güzel Tantunistanımızı Memlük yapan AI bize bir güzellik yapmış olsa da isimden dolayı pek içime sinmemişti. Geçen gün de devam edemememden dolayı ülkenin büyük kısmı Nübya tarafından ele geçirilmiş. Bir ai ülkesi olan Hebei'yi Hebele hübele derken baya büyüttük ülkeyi. Ama tech de falan baya geriyiz.

Çok istikrarlı bir şekilde oynayamasam da custom mp bana zevkli geldi. Bir daha olursa yine katılırım. Tabi bu sefer daha düzenli bir katılım göstermeyi düşünüyorum.
[+] 2 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bana da güzel bi koloni macerası ve deneyimi oldu. Bir başka mp de görüşmek üzere. Umarım kimseyi kırmamışımdır.
[+] 1 üye ZenderX nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu arada haritada benim ülke güneydeki Katalonya ve kuzeydeki Frizya arasında kamufle edilmiş durumda, normalde o kadar geniş değiliz. :D Biraz renk talihsizliği oldu benim bölgede.

1723'teyiz önümüzdeki oyun 1755, sonraki gün 1790 oynar 3. gün 1820'yi görürüz. Bir sonraki haftaya sarkmasın derseniz önümüzdeki hafta Çarşamba'ya oyun ekleyebiliriz.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.