[MP] EU4 - Minor Multiplayer: Şubat 2019
(07-03-2019, 20:56)Alduin :
(07-03-2019, 20:48)Blackeagle18 :
(07-03-2019, 16:04)Alduin : Kilwa olarak bizim coğrafyadaki asıl amacımız,  tüm yoksul,  gelişmemiş afrika toplumunu tek bir çatı altında toplayıp,  onları dışarıdan gelecek sömürgeci güçlere karşı korumak ve yeni modern bir afrika toplumu yaratmaktır.
Sahip olduğumuz güç,  zenginlik üzerinden şeytanice,  agresifçe girişimlere kalkışmayacağımız,  diğer devletlerle güzel ilişkiler idame ettireceğimizi tüm diğer ülkelere duyurmaktan mutluluk duyarım.
Yemenlede coğrafya içerisinde bir kargaşa yaşanmayacak,  uzlaşmaya varılacak ve iyi ilişkilerle müttefikliğe doğru gideceğimizi umuyorum.

Tech ihtiyacımız var dedik geri çevirdin nerde güzel ilişkiler bu bildiğin biz güçlenmeden bizi yeme politikası,Luba olarak biz bu politikaya karşı Duracağız.

Afrikada, doğmatik inanışlarıyla afrika halkını geride bırakan ve hiç emek sarfetmeden başka ülkelerden yardım isteyerek güçlenmek isteyen aç gözlü kabile devletlerine yardım etmiyoruz. Bizim amacımız afrika halkını tek bir çatı alltında toplayıp güçlü, modern bir afrika toplumu yaratmak. Siz bizim modern afrika toplumu yaratmamıza engelsiniz.
Halkınız daha iyi bir yönetim hak ediyor. Ve biz halknızın hakettiği yönetimi o bölgeye getireceğimizden emin olun.

Üstelik siz bizim gibi güçlü, kudretli bi devletin cahil bilgisiz kabile devletiyle muhattap olduğuna şükredin.

Biz sizden dilencilik yapmadık aldıgımız techın parasını verecektık.Vermedınız noldu bız gene getırdık hatta Luba yı en ıyı 2. şehir yaptık.Sizin yaptığınız anca halkı sömürmek.
Barıştan söz eden bir ülke olarak sürekli bir büyüme içindesiniz.Soykırım yaptığınız topraklar ne kadar barışcıl olduğunuzu gösteriyor.Ayrıca karşınıza güçlü devlet çıktı için hemen barış deme başladınız sanırım.
Ara
(08-03-2019, 20:37)Blackeagle18 :
(07-03-2019, 20:56)Alduin :
(07-03-2019, 20:48)Blackeagle18 :
(07-03-2019, 16:04)Alduin : Kilwa olarak bizim coğrafyadaki asıl amacımız,  tüm yoksul,  gelişmemiş afrika toplumunu tek bir çatı altında toplayıp,  onları dışarıdan gelecek sömürgeci güçlere karşı korumak ve yeni modern bir afrika toplumu yaratmaktır.
Sahip olduğumuz güç,  zenginlik üzerinden şeytanice,  agresifçe girişimlere kalkışmayacağımız,  diğer devletlerle güzel ilişkiler idame ettireceğimizi tüm diğer ülkelere duyurmaktan mutluluk duyarım.
Yemenlede coğrafya içerisinde bir kargaşa yaşanmayacak,  uzlaşmaya varılacak ve iyi ilişkilerle müttefikliğe doğru gideceğimizi umuyorum.

Tech ihtiyacımız var dedik geri çevirdin nerde güzel ilişkiler bu bildiğin biz güçlenmeden bizi yeme politikası,Luba olarak biz bu politikaya karşı Duracağız.

Afrikada, doğmatik inanışlarıyla afrika halkını geride bırakan ve hiç emek sarfetmeden başka ülkelerden yardım isteyerek güçlenmek isteyen aç gözlü kabile devletlerine yardım etmiyoruz. Bizim amacımız afrika halkını tek bir çatı alltında toplayıp güçlü, modern bir afrika toplumu yaratmak. Siz bizim modern afrika toplumu yaratmamıza engelsiniz.
Halkınız daha iyi bir yönetim hak ediyor. Ve biz halknızın hakettiği yönetimi o bölgeye getireceğimizden emin olun.

Üstelik siz bizim gibi güçlü, kudretli bi devletin cahil bilgisiz kabile devletiyle muhattap olduğuna şükredin.

Biz sizden dilencilik yapmadık aldıgımız techın parasını verecektık.Vermedınız noldu bız gene getırdık hatta Luba yı en ıyı 2. şehir yaptık.Sizin yaptığınız anca halkı sömürmek.
Barıştan söz eden bir ülke olarak sürekli bir büyüme içindesiniz.Soykırım yaptığınız topraklar ne kadar barışcıl olduğunuzu gösteriyor.Ayrıca karşınıza güçlü devlet çıktı için hemen barış deme başladınız sanırım.
Rassids henüz küçücük bir ülke iken biz başta onlarla iyi ilişkiler kurmaya başladık. Şeytanice düşüncelerimiz olsaydı memlükle ittifakta kalıp onlara karşı savaşırdık.
Güçsüzken desteklediğimiz devleti şimdi güçlüyken mi düşman olacağız? Rassidsin yöneticileri yemeni kurdu ve halen çok güzel ilişkilerimiz devam etmekte.
O kadar cahil bir devletsinizki dünyada ne olup bitiyor haberiniz bile yok. Anca cahil cahil konuşuyorsunuz.
Luba halkı daha iyi bir yönetim hak ediyor.
Ara
ferrara-aztec-cusco
https://steamcommunity.com/id/ensar4171/
Ara
Cumartesi gunu ve devami icin bosta ulke varsa oynayabilirim.
Ara
(08-03-2019, 23:29)mlhblkc : Cumartesi gunu ve devami icin bosta ulke varsa oynayabilirim.

(08-03-2019, 21:20)ensarsali417 : ferrara-aztec-cusco
https://steamcommunity.com/id/ensar4171/

Aşağıdaki linklediğim mesajda boş ülkeler belirtilmiş. Saxony ve Jolof talep edilmiş sanırım. Kalahandi ve Ratanpur için başvurabilirsiniz. İki ülke dip dibe olduğu için sorun olabilir belki. GM'e sormak lazım.

https://forum.strategyturk.com/konu-mp-e...#pid151641
Sic Parvis Magna
Ara
Saxony Ratanpur Kalahandi o zaman. Avrupa varsa avrupa onceligimdir.
Ara
arkadaslar bugun katılamayabilirim mp ye ve ya gec gelebilirim. yerime yedek olarak SU4PRE4M4E adlı arkadas bakacak.
Ara
Ben de bugün gelemeyebilirim veya geç kalabilirim. Yerime geçmek isteyen geçebilir.
Ara
Benimde katılmam biraz belirsiz. Müsait olursam lobide olacağım.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Etkinliğin yayını için Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk
Oda kuruldu, şifre st
Ara
Bence 1510'dan sonraki GPler ile müttefiklik bozma kuralı belli bir dev üzerindeki oyuncular için geçerli olsun.
Ben onlarla barış yaptığımda... Onlar olmayacak!
Ara
Jolof
https://steamcommunity.com/id/fodunkiran
Ara
HİNDİSTAN -garha- hadoti (veya 50 devolopment altı bir devlet)

https://steamcommunity.com/profiles/76561198257856539/

HİNDİSTAN -garha- hadoti (veya 50 devolopment altı bir devlet)

https://steamcommunity.com/profiles/76561198257856539/
Ara
rehost atıyoruz
Ara
Bir gün İrlandaya geri döneceğiz çocuklar...
Ben onlarla barış yaptığımda... Onlar olmayacak!
[+] 2 üye necmi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1530 Dünya Haritası

eu4_map_NED_1530_01_03_1.png
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-03-2019, 15:15)Duman : İkisi de yazdığı şekilde olması lazım.

Tributary oyuncuların "hiç" müttefiği olamıyor, bir başka oyuncu ülkesinin topraklarını bölmek yasak, AI'ın değil.

Ben bu kuralı özellikle sorup cevap almama rağmen kural uygulanmıyor.Yayında da bahsetmiştim.Nasıl iş bu?

Alıntı:Oyuncular savaşla vassal veya PU haline getirilemez, Tributary oyuncunun müttefiği olamaz. 500 dev üstü oyuncu ülkeleri tributary kalamaz.

Yayında da kaç kere belirtildi.Mingi arkasına alıp yürünmesin diye böyle bir kural eklendi.Oyuncu Minge dalıyor yenemiyor.Tekrar trubitary oluyor.Eh gene arkasında Mingi alıyor 500devi geçmesine rağmen sağa sola savaş açıyor.Ne anlamı kaldı bu kuralın o zaman?Madem truce oldugu için tributaryden çıkamıyor sağa sola da savaş açamaması lazım.
[+] 1 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyuncular savaşla vassal veya PU haline getirilemez, Tributary oyuncunun müttefiği olamaz. 500 dev üstü oyuncu ülkeleri tributary kalamaz.

minge karşı kaybediyorsanız tribute önerin direk kabul ediyor. bu da bir nevi oyuncuyu kurtaran altın anahtar.fakat ferrekenin kaybettiği savaşta developmenti 447 idi yani 500 altı. bu sebeple bir itiraz edilmedi. 500 dev üstü olsa ben karşı çıkardım bu duruma yani.sonraki savaşta mingi yener ama..

edit: kural yanlış yazılmışsa ferrekenin herhangi bir ihlali yok.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ferreke tributarylikten çıkıp Ming'e savaş açtığında 500 dev'in altındaydı, savaşı kaybetti tributaryliğe geri dönmek zorunda kaldı, yine 500 dev'in altındaydı. Truce süresi içerisinde 500 devi geçti, bu farkedildiğinde de truce bittiğinde tributarylikten çıkması gerektiğini kendisine söyledik. Ortada bir kural ihlali yok. Olay iddia edildiği gibi "500 dev'den yukarıdaydı tributarylikten çıkar gibi yapıp geri döndü sonra genişlemeye devam etti" değil.

Tributary oyuncunun müttefiği meselesinde oyuncu müttefiği olarak değiştiriyorum o kısmı çünkü 500 dev'den yüksek oyuncunun zaten tributary olamaması neticesinde "sırtı Ming'e dayama" hususu oyunu müttefiksiz oynamayı mümkün kılacak düzeyde değil.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.