[MP] EU4 - Multiplayer: Ağustos 2017
Oyun biterken pazartesi de olacak mı sorusunun ardından genel olarak oyuncuların devam etmeyi istediği yönünde yazılar yazıldı.
Oyun günleri çarşamba-cuma olarak belirlense de herhalde oyuncuların büyük çoğunluğu buradan bu taleplerini dile getirirse bir gün daha eklenir diye düşünüyorum.

Haftada 2 gün 3 saat içinde yapılan rehostlar ve lagları da dikkate alınca pek hızlı ilerleyemeyiz.Oyunu uzatacaktır bu durum, uzaması halinde ise okullar açılacak ya da farklı bir etkinliğin açılması ile oyuncular bu etkinliğe fazladan zaman ayıramaz hale gelebilirler.Hazır okullar için tatil söz konusuyken ve farklı bir etkinlikte bulunmuyorken 1 oyun günü daha eklenmesinin yerinde bir karar olacağını düşünüyorum.Bu fikri destekleyenler konu altında belirtsinler ona göre bir uygulama yapılabilir.
Ara
Anket açarsak oyun dışı üyeler de oy verebilir, bu sebeple iberkay'ın da dediği gibi mesajla belirtilmesi daha doğru.
Oyun günü artsın okullar açılmadan 1650ye gelmeye çalışalım ve olma imkanı varsa saatide artsın müsaitlik durumuna göre tabikide.
Ara
Oyun günün artması bana uygun. Lakin saat artması konusu sıkıntı yaratabilir.
WhaW8Am.gif
Ara
Gün artması konusuna katılıyorum
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun günü ve oyun saati arttırılmalı bence de.Araya bayram vb. girerse gelmeyen elbet çok olur.
Bir Japon Atasözü der ki:
Davranışlarınızı yönetin yoksa onlar sizi yönetir.
Ara
 200px-Islam_symbol_plane2.svg.png

Memlük Sultanlığı olarak İslam Birliği'ni tek bir çatı altında toplama amacımız da büyük adımlar attık. Arabistan'daki Arap Topluluklarını Memlük Sultanlığının topraklarına katmış bulunmaktayız. Karakoyunlu Devleti'ne açmış olduğumuz savaş sonucunda Iraq Arabi bölgesini de topraklarımıza kattık. Bu güzel ilerleyişimiz inşallah hiç duraksamıyacaktır. Fas Sultanı Rahmetli Muhammed'i saygıyla anıyoruz.Yaptığı icraatler gelecek olan Fas Sultanlarına yardımcı olacaktır. Osmanlı konusuna gelir isek Memlük Sultanlığının, Osmanlı Devleti'nin topraklarını kendi sınırları içeresine katması en önemli hedeflerinden birisidir. Çünkü Osmanlı Devleti'nin zayıfladığı bir dönemde onun yerine geçecek İslam'ı Avrupa'da daha iyi bir şekilde şanlandıracak bir devlet gerektiğini biliyoruz. Bunun içinde Osmanlı topraklarını almak önceliğimizdir. İsteğimiz şudur ki Osmanlı Devlet'inin hiçbir müslüman kanı dökmeden topraklarını bize vermesidir. İslamı onun adına da yayacağımızın sözünü veriyoruz. Yüce İslam Dini'nin tüm Dünya'ya yayılması için Memlük Sultanlığı asla durmayacaktır.
Ara
Oyun günleri artsın, saat ise ideal.
Ara
Herkesin kararı önemli tabii ki ama 3 gün olup her gün 4 saat de yapabiliriz.21:00 - 01:00 gibi.Bazen çok rehost olabiliyor.Oynama süremiz azalıyor.
Ara
Ben zaten 1 hafta gelemeyecek iken yeni gün eklenmesine karşiyim. Öbür hafta yeni gün eklenirse buna katilirim. Bu arada kimse Songai oynamak istemiyor galiba
Ara
3 saat iyi bence sadece gün artması lazım.
Ara
(26-08-2017, 17:29)Warwars : Ben zaten 1 hafta gelemeyecek iken yeni gün eklenmesine karşiyim. Öbür hafta yeni gün eklenirse buna katilirim. Bu arada kimse Songai oynamak istemiyor galiba

Dediğim gibi alırım ama geri vermem
Ara
Gün arttırılabilir.
Ara
Bencede gün artmali. Artmayacaksa da konunun ismini eylül MP olarak degistirelim.
Ara
Şu anki haliyle iyi.
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
Ara
Gün artmalı ve bayram ile çakışan günlerde mp yapılmamalı. Saat konusunda da 12 de değilde 1:00 ya da 1:30 da bitecek şekilde uzatılmalı ya da dünkü gibi belirli bir tarihe kadar gibi bir hedef konulup o zamana kadar oynanmalı
Ara
Bencede hedef koymak çok mantıklı 1 günde 30 yıl çok iyi olur yada 40 dahada iyi olur. Hem bu sayede rehostta kaybettiğimiz zamanı telafi ederiz. Mpnin bitişinide kestirebiliriz.
Ara
330px-Ethiopia.png
Yüce Ethiopia İmparatorluğu olarak ne yazık ki dünyada bizim dışımızdaki tüm ülkelerin sapkın inançlara düştüğünü görmek bizi üzüyor ülkemiz dışındaki devletsiz kalan ermeni nüfusu haricinde Kıpti kalmaması ise bize tek bir seçenek bırakıyor o da inancımızı kendimiz yaymak. Bu nedenle ilk önce işe doğu afrikaya siyasi birlik getirmekle başladık artık tüm doğu afrikayı aldık ve oralara refah getirdik. Ama bu bize yetmez. Afrikada ki tek İmparatorluk olaraktan tüm afrikaya sesleniyorum. Gelin bir olalım göreceksiniz bir kaç alman dükalığının toplanıp kendilerine "Kutsal" dedikleri sözde imparatorluktan ve Amerika uluslarını kılıçtan geçiren tüm amerikaya sahip olma hırsıyla gözünü kan bürümüşlerle dolu avrupadan daha güçlü olacağız. Hadi gelin beraber tüm dünyaya afrikalıların gücünü gösterelim.
Ara
http://steamcommunity.com/id/Coldhands21/

Oyun süresi:571 saat

Sırasıyla, 1-İsveç
2-Polonya
3-Venedik'e talip oluyorum.
Ara
Duman Pazartesi oynayacak mıyız?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.