[MP] EU4 - Multiplayer : Aralık 2016
İngiliz Milletler Topluluğu (İrlanda, İskoçya , İngiltere ,Fransa ) saygıyla sunar. 1444 yılının aralık ayında uzun süredir İngiltereye karşı düşmanca tavır sergileyen ve bizim hakkımız olan fransız topraklarında haksız bir şekilde krallığını ilan eden fransaya karşı işbirliğinde olan iskoçya , bunu taçlandırarak fransa ile ittifak kurma gafletine düşmüştür. Bunun üzerine iskoçyaya savaş açılmış olup topraklarının çok büyük bir bölümü, ilhak edilmiştir.Yaakın gelecekte iskoç tahtı hakettiği ve olması gerektiği üzere Büyük britanya bayrağı altında gerçek dostluğu ve medeniyeti tadacaktır.Herşey halklarımız içindir.İskoç savaşı sürmekte iken bir zamanlar dostluk elini uzattığımız fakat sonradan ihanete uğradığımız burgonya tarafından son darbe olarak savaş ilanı aldık. Neyse ki ortak düşmanımız gayri resmi fransız kralına karşı ittifaka girdiğimiz Kastilya kralığının yardımıyla birşey kaybetmeden veya kazanmadan savaşı bitirmeye karar verdik. Bunda iskoç-fransız savaşından yorgun düşen ve isyan edecek konuma gelen halkımızın malesef etkisi çok oldu. Halkımızın sesini duyarak uzun süreli bir barışa girmiş bulunuyoruz. Fakat bu demek değildir ki ülkemiz büyüyen tehditlere karşı önlem almasın.Kesin olan şudur ki İngiliz Milletler Topluluğu kendisini savunacak, tehdit gördüğü düşmana acımayacak, dost elini uzatan milletlere karşı ise sevgiyle hoş görü ile hareket edecektir.Dünyada olan gelişmeleri yakınen takip etmekteyiz ve söz hakkı geldiğinde sözümüzü söyleyeceğiz.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Bugün oyun yok değil mi?
Ara
Yok.
Osman bugunleri gorse yasarirdi gozleri
Sen de gururlandir atanin minberini
Mertlik, onur, haysiyet vucut bulmus hali
Ama zevk i sefaya dusme. Bildir hadlerini

Nedendir bilmez kirkbesbin askerinin yokoldugunu venedikli
Limonun sarisindan bile sariydi yuzleri
Idrak ettiniz mi kiramayacaginizi osmanlinin belini
YOKSA DEVAM ETSIN MI ALSIN MI ELINIZDEN BASKENTINIZI

Malacca ya akrostij yazdim anlamadiniz. simdi de osmanliya yazdim :opucuk:

Osmanliya arkadan vurmaya hazir timur ve pers lere bir mesaj bile atmayan avusturya daha da yardim beklemesin bizden. bizi osmanlinin kollarina teslim edenleri unutmayacagiz
[+] 2 üye Kaiser-i Rum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20.30 da kuruluyormu lobi bu sefer erken gelmeye çalışsın herkes geç başlamayalım
Ara
kuruldu

(08-12-2016, 12:00)Kaiser-i Rum : Osman bugunleri gorse yasarirdi gozleri
Sen de gururlandir atanin minberini
Mertlik, onur, haysiyet vucut bulmus hali
Ama zevk i sefaya dusme. Bildir hadlerini

Nedendir bilmez kirkbesbin askerinin yokoldugunu venedikli
Limonun sarisindan bile sariydi yuzleri
Idrak ettiniz mi kiramayacaginizi osmanlinin belini
YOKSA DEVAM ETSIN MI ALSIN MI ELINIZDEN BASKENTINIZI

Malacca ya akrostij yazdim anlamadiniz. simdi de osmanliya yazdim :opucuk:

Osmanliya arkadan vurmaya hazir timur ve pers lere bir mesaj bile atmayan avusturya daha da yardim beklemesin bizden. bizi osmanlinin kollarina teslim edenleri unutmayacagiz

Savas başı Venedik ki arkadan vurmak için geç kalmadınız isterseniz girebilirsiniz

Euroda üniversal da sorun var lobi kurulamıyor
Ara
kurulsa da girilmiyor. ben giremedim. oyun crash yedi.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Connnection Failed! diyor bende de yükleme ekranında.
Ara
Steamde mi sorun EU4'te mi?
Bende serverlar bile gözükmüyor
Ara
(08-12-2016, 20:45)MamuG : Bende serverlar bile gözükmüyor
Ara
bende de serverlar gözükmüyor
Ara
gözükmüyo serverler
Ara
lobiye girebilen oldu mu.. ben hala giremiyorum
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Crash veriyor bir kaç kere girmeye çalışınca. Her başarısız olunca tekrarlamak lazım.
Ara
2 defa atıldım ben valla. son denemem..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
girebildiyseniz davet atın steam nick: rzenma
Ara
Bu olayla ilgili reddit'te steam sayfalarında vs. yazı yok mu? Kimse tartışmıyor mu bu rezaleti?
sanırım sorun düzeldi..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Giriliyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.