[MP] EU4 - Multiplayer: Aralık 2018
Bravo ne güzel konuşmuşsun ne güzel dil kullanmışsın ne güzel üslubun varmış keşke sana mesaj attığımda olayı açıklarken de böyle konuşsaydık ben tehditvari cümleler algılamasaydım, anlamamazlığa gelinmeseydim.GM sensin ve kararlarına uyulması gerekiyor.Ancak karşı tarafında dinlenmesi gerektiğini düşünüyorum,geçiştirilmemesi gerekirdi en azından.Kendimi tekrar etme ihtiyacı duyuyorum etkinlikten ayrılma kararımın sebebi kaybediceğim fazladan 1 topraktan ötürü değildir.Benim için eğlenceli bir etkinlikti keyif aldım.Herkese başarılar iyi oyunlar.
Ara
eu4_map_GBR_1601_01_02_1.png

1601 Dünya Haritası
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Multiplayerlarda neden Ming alınmıyor.
Ara
(16-12-2018, 23:15)Muhibbi : Multiplayerlarda neden Ming alınmıyor.

Fazla güçlü olup etrafındakilere yaşama imkanı vermeyeceği için Ming verilmiyor.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
kanarya adaları ingilteredeydi en son , burada kastilyanın gözüküyor
Ara
(17-12-2018, 16:16)Ferreke : kanarya adaları ingilteredeydi en son , burada kastilyanın gözüküyor

En son Kastilya'daydı.

Perşembe-Cuma'ki sınavlarımdan dolayı yarın gelemeyeceğim. Yarın için Tunus'a yedek oyuncu arıyorum. Sahibinden az kullanılmış, çok fetih yapılmış Tunus kiralıktır.
Sic Parvis Magna
Ara
Etkinliğe geri dönme kararı aldım.Etkinlikten GM ile yaşadığım birnevi sorunlardan ötürü ayrılmamın diğer oyunculara ve bu etkinliğe zamanını ayıran herkese haksızlık ve saygısızlık olduğunu düşündüğümden ötürü bu kararı aldım.Söylediklerimin ve düşüncelerimin hala arkasındayım ancak ülkeyi benim oynamamın en sağlıklı karar olucağını düşünüyorum.Koalisyon savaşım bittiğinde ise GM'in kararlarını yerine getireceğim.
[+] 7 üye Yano nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben de kararımdan vazgeçerek mp ye dönüş kararı aldım.Bunda Aeschyli ile yaptığım konuşma ve yukarıda Yano nun bahsettiği nedenler etkili oldu.Ne olursa olsun foruma gireli sanırım 2 yıl oldu, sonuç olarak mp nin selameti ve diğer oyuncuların emeklerine saygısızlık olmasın diye böyle bir karar aldım.3 veya 4 sayıda etkinlik yönettim sanıyorum, bu yıllardan sonra yeni oyuncu bulunması, oturması vb zorluklardan dolayı katılmış herkese kötü etki etmesini istemem.
[+] 7 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oda kuruldu, şifre: st

Save dosyası: https://cdn.discordapp.com/attachments/4..._01_02.eu4
Ara
Etkinliğin yayını için Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk
rehost atıyoruz, oda kuruldu
Ara
tekrar rehost atıyoruz

save dosyası:

https://cdn.discordapp.com/attachments/4..._07_01.eu4
Ara
Mughals için günün özeti:

https://youtu.be/YxLqx8xF9Pw?t=155
[+] 3 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(19-12-2018, 00:44)BeRDuSH : Mughals için günün özeti:

https://youtu.be/YxLqx8xF9Pw?t=155

Babür çok sevinmesin o savaşı zorlasaydım yenerdim sadece o kadar maliyete değecek bir savaş değildi en son muharebede de nasıl kayıp verdiğinizi gördük
[+] 2 üye fodunkiran nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Malayalı teröristlerle mücadele eden her türlü oluşumu destekliyoruz.
Ara
İngilterenin agresif tavrı Yüce Kore nin dikkatinden kaçmamıştır , ingilterenin amerikadaki katliamlara acilen son vermesi temennimizdir

Kolonileri hak talebiyle alma olayı düzeltilebilir mi ?
Ara
Artik bazilari Osmanli`ya ragmen is yapamayacagini ogrenmeli :))))

Saka bir yana orada Malacca gelmemis/gelecek olmasa idi harbiden gg olduk. Vija`yi tebrikler ulkesi cok saglam olmus.
Ara
(19-12-2018, 01:20)Ferreke : İngilterenin agresif tavrı Yüce Kore nin dikkatinden kaçmamıştır , ingilterenin amerikadaki katliamlara acilen son vermesi temennimizdir

Kolonileri hak talebiyle alma olayı düzeltilebilir mi ?

Bugünki mpde unutmuşum ama biz de claim atabilirdik karşılıklı. Exploration ideadaki "Can fabricate claim overseas in colonial regions" bonusuyla doğrudan sınır olmasa bile claim alabiliyoruz.

Halen monarşi zümresiyle yönetilenler masum halkara yapılan zulümlerden bahsetmesin lütfen.
Ara
eu4_map_GBR_1625_01_02_2.png

1625 Dünya Haritası
Ara
Merhaba arkadaşlar, bendeniz Mağrib ve Afrika illerinin hakimi Tunus sultanı;
Dün geceki oyunda bazı talihsizlikler yaşandı. Bunların bir kısmı uzun zamandır bekleniyordu. Bir kısmı da ülkedeki kırılgan dengelerin bozulması sonucu oldu. Bölgenin coğrafyası ve ticaret rotaları itibariyle bir türlü ekonomimizi düzeltemedik. Mümkün mertebe sıcak parayı binalara gömerek yatırım yapsak da askeri limitin yarısı kadar orduya sahip olduğumuzda ekonomi eksiye gidiyordu. Ülkedeki insan gücünün azlığından bahsetmiyorum bile. Karada durum böyleyken deryada da hiçbir zaman korkulacak bir güç olamadık. Ne Fransa’yı Cebelitarık’ta tutacak ne de Britanya’yı Fildişi’nden atacak güce bir türlü ulaşamadık. Bu amaçla fetihlere uzun süre devam ettik fakat dün itibariyle son genişleme kapısı olan Etiyopya da yüzümüze kapandı. Böylece ülkede yükseliş dönemi son buldu. Duraklama ve gerileme dönemine girdik. Üç tarafımız bizi düşman ilan etmiş imparatorluklarla çevrili ve ne yazık ki bir müttefik bulamıyoruz. Sıkışmış durumdayız. Uzun lafın kısası ülkemde bir gelecek görmediğimden ötürü burada bırakıyorum. İsteyen devralabilir. Enstitü ve teknoloji açısından çok iyi durumdadır. Mükemmel de bir varise sahiptir. Allah uzun ömür versin. Etkinliğe devam eden arkadaşlara iyi oyunlar dilerim.
Saygılar.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.