Anket Başlığı: Multiplayer kaç gün olsun?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
3 gün 20:00-24:00 arası

7 77.78%
4 gün 21:00-24:00 arası

2 22.22%
Katılımcı sayısı: 9 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

[MP] EU4 - Multiplayer : Mart 2017
Sevgili Arşidük, İmparatoruyum diye dolaştığınız devletçikler topluluğunun adını bile tam öğrenememişsiniz.Öncelikle Brandenburg düklüğü değil Prusya Krallığı orasının ismi :).

@HulkSpider03 Ben hiç 1. olmadım ki :D.
Ara
(18-03-2017, 18:50)HulkSpider03 : Berkay yine birinci olacak.

Osmanli`nin kaderi bu.Ama bu sefer Ming adinda ciddi bir rakibi var.Jax61`de Fransa`da yardiriyor.1.`nin bu ucu arasindan cikacagina inaniyorum.
Ara
(18-03-2017, 19:33)iberkay : Sevgili Arşidük, İmparatoruyum diye dolaştığınız devletçikler topluluğunun adını bile tam öğrenememişsiniz.Öncelikle Brandenburg düklüğü değil Prusya Krallığı orasının ismi :).

Malacca şansa 1.olmuştu hukuki birinci o olsada fiili sensin
Ara
(18-03-2017, 20:28)HulkSpider03 :
(18-03-2017, 19:33)iberkay : Sevgili Arşidük, İmparatoruyum diye dolaştığınız devletçikler topluluğunun adını bile tam öğrenememişsiniz.Öncelikle Brandenburg düklüğü değil Prusya Krallığı orasının ismi :).

Malacca şansa 1.olmuştu hukuki birinci o olsada fiili sensin

Şans değil Victory Card larla 1. olmuştu ki oyuna Victory card sistemi ile başlayınca 1.liği hem hukuki hem fiili oluyor.
Bir de şu var eğer bütün victory card ları çıkartırsak muhtemelen 1. Osmanlı veya Ming di bunu da dikkate almak gerek.
Ara
Bu arada sonra ki mp pazartesi değil mi saat 9 da?
Ara
@HulkSpider03 sen beni beğenmiyorsun mu :D malacca ile koca bir imparatorluk yarattık. çakma da olsa şampiyon olduk :D amacımız zaten birincilik değil , her bölgede oynanabilecek güzel devletler olduğunu sizlere aktarmaktı ki bu konuda da amacıma ulaştığımı söyleyebilirim. son birkaç mp dir dünya geneline yayılabilen ve orada güçlü devletler kurabilen bir oyuncu kitlesi var. bu da aranılan istenilen keyifli karşılaşmaları beraberinde getiriyor.bunu sağladığımız için ben açıkçası mutluyum. bir önceki oyunda evet ispanya birinciliği bence de haketmiştir.fakat birincilik hesabımız puana göre olduğu için birinciliği malacca almıştır.

sadece afrikadaki devletlerle oynatamıyoruz sizleri ama bunu da başaracağız. bıraksalar afrikada songhai alıcaktım ama ille de avrupa diye tutturunca fransa aldık. hedefimiz her daim oyuncuları zorlamak , fırsat bulursak da şampiyon olmak.şuanda herkesin şansı var. oyun daha oturmadı..ve unutmadan, şampiyon olacak kişi victory cardlarını almalı. aksi halde şampiyonluğu hayaldir.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Oyunda birisi başkasının victory cardini biliyor mu
Ara
(18-03-2017, 21:47)etzel : Oyunda birisi başkasının victory cardini biliyor mu

elbette.. victory cardlar çıktığında ilgili haritadan her oyuncunun victory cardını görebilirsin. birçok ittifak victory cardlara sebep bozulur.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
@iberkay Dün İnternet Bağlantımdan Ötürü Erken Çıktığımdan Bilmiyordum Prusya Kurulduğunu Düzenliyeyim O Zaman :) Bu Arada Oyunda Yanlış Yansıtılmış O Ama Hiç Bir Prusya Kralı Kendini Prusya Krallığı Olarak Yansıtmamıştır Kendilerine "Prusyadaki Kral" Denmesini İstemiştir. Çünkü Kutsal Roma İmparatorluğunda Krallık Hakkını Taşıyan Tek Devlet Bir Çek Devleti Olan Bohemya Olmuştur. O Yüzden Kutsal Roma İmparatorluğuna Dahil Olmayan Prusya Bölgesinin Kralı Olarak Kendilerini Saymışlardır O Yüzden Normalde Ünvanları King Of Prussia And Duke Of Brandenburg Olarak Geçer. Ama Ne Yazık Ki Oyunda Yansıtılamıyor Bu Olay.

@etzel Evet Herkes Başkasının Victory Cardını Görebilir
WhaW8Am.gif
Ara
Arkadaşlar sormak için üye oldum da, ben üç gündür akşam listede Sultans Gaming diye bir sunucu görüyordum da 20 kişi vardı dün, ama buradaki saatlere falan uymuyor bide host farklı? Dün şifre koyulmamıştı girdim, bana katılımın sadece davetle olduğunu falan söylediler, forumdan gördüm geldim dedim katılmak için ama almadılar. Host Anani [SGaming]diye bi arkadaş beni ekle dedi ekledim bekliyorum şimdi de o multinin konusunu bulamadım yardımcı olur musunuz?
Ara
(08-03-2017, 01:08)iberkay :
Oyun Günleri : Pazartesi - Çarşamba - Cuma

Oyun Saati : 21:00-24:00

(10-03-2017, 19:55)iberkay : Ulaşmak isteyen olursa Steam adresim: https://steamcommunity.com/profiles/76561198261825527/

(15-03-2017, 22:07)iberkay : Kuruldu. 
Oda ismi:Strategyturk
Şifre:st

Konuyu takip edelim arkadaşlar.Hiç değilse ilk mesajı bari okuyalım.Okuyunca bu forumla alakası olmadığını anlarsınız.
Ara
Kuruldu.
Oda ismi: Strategyturk
Şifre      : st
Ara
Genel Dünya
1F02A07F443FFC252CB34C28F007B5FCFD4792B4

Avrupa Haritası

725C1D382EBD6945C2C6A57B8CE7241C9068C62C

Asya Haritası

520F2F75809C1EFF6F7D749F01553D79BC4D80D0
Afrika Haritası

EDF1505860A3C8FA2444B5364E0A24A9D42444FC

Great Power Haritası

9F0D9357D69A7F9E27A866FFF993B8ED4410FC78
Ara
20170321002255_1.jpg
Osmanlı Diplomatik Haritası
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
7392d68951a3cc4c72270f924927bd90.jpg

平和は、世界の支配者上にあること !

Ternate Kralligi ile savasin esigine gelmis,yapilan muzakereler sonucu Endonezya paylasilip,savas onlenmistir.Bolgede uzun bir sure baris hakim olmasi beklenirken,Ternate`nin victory kartinin bolgemizde cikmasi bu barisa golge dusurecek gibidir.Victory kartini vermemek icin savasacak olsa dahi  Ternate`ye dostca baktigimizi soylemekteyiz.

Ming Imparatorlugu`nun emperyalist yayilmaciligini engellemek icin Hindistan Sultanligi ile muttefik olunmus ve Ming`e karsi acilan savasta destek olunmustur.Japon donanmasi`nin ve ordusunun gucunu tum Dunya gormustur.Velakin asil zor kisim ,Cin anakarasindan toprak alinmasiyla bundan sonra baslamaktadir,guclu donanmasi ile Japon adasina herhangi bir tehditi onleyen Imparatorluk bakalim ,Kore`deki topraklarini savunurken basarili olabilecek mi?
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Osmanlıların hakkı olan İtalya topraklarını alması 3-5 çapulcuyu bir araya getirmiş, bu çapulcuları organize eden ise Arşidük olmuştur.Arşidük'ün bu hareketine şaşırmamakla birlikte kendisine bu oluşumdan çıkması konusunda uyarılar yapılmış fakat Arşidük bu uyarıları dinlemek yerine Macaristan'ı zorla kişisel birliği altına almakla uğraşmıştır.Osmanlı hakkı olan Mısır topraklarında Memlüklere savaş açmıştır ki Memlüklerin de bu çapulcu organizasyonuna dahil olduğunu görmüştür.Arşidük ise otomatik olarak savaşa katılmıştır.Bunun üzerine Osmanlı ve Fransa orduları hızlıca Viyana üzerine yürümüş 'Viyana, Prag ve Budapeşte' ardarda düşmüştür.Savaş sonunda Osmanlı değerli kıyı kenti olan Görz şehrini topraklarına katmış ve Mısırı da önemli ölçüde hakimiyetine almıştır.

Tabi Osmanlının hakkı olan İtalya da kontrolü ele alması düşmanlarımızın yanı sıra müttefik bildiğimiz devletleri de rahatsız etmiştir.Bizim sayemizde Avusturya topraklarına girmeyi başarabilmiş Fransa İtalya da önümüze set kurmayı tercih etmiştir.Fransa kralı İngiliz Kanalı gibi Genova ticaret bölgesi de benim hakkımdır diyebilmiştir.Aynı kral bu sefer gözünü Kuzey Denizi ticaret bölgesine çevirmiş ve müttefikimiz İsveç'i tehdit etmeye başlamıştır.Halihazırda iki müttefiğimiz olan İsveç ve Fransa dan bu gerginliğe bir son vermesi istenmişse de Fransa aradığı fırsatı bulmuş olacaktır ki Osmanlı ile müttefikliğini bozmuş ve peşisıra İsveç e savaş ilan etmiştir.Bütün ticaret bölgelerini kendinin ilan eden, gözüdoymaz Fransa kralına karşı müttefiğimiz İsveç'in sonuna kadar yanındayız.Buradan sevgili eski dostum Fransa Kralına da bir telkinde bulunayım.Paris'in düşmesini ve yağmalanmasını istemiyorsanız İtalya da ki halklara özgürlüğünü derhal geri veriniz.

Fransa nın savaş ilanı sonrası Rusya'da İsveç'e savaş ilan etmiş, İsveç'i yüzüstü bırakacağımızı düşünmüştür.Fakat Rusya İmparatoru büyük bir yanılgıya düşmüştür.Osmanlı askerleri daha cepheye gitmeden İskandinavya'ya saldıran büyük Rus ordularının püskürtüldüğü ve bir kısmının da yokedildiği haberi müttefiğimiz İsveç tarafından bize bildirilmiştir.Sevgili Rus İmparatoru, Moskova'nın 2. kez düşmesi ve yağmalanmasını istemiyorsanız ezdiğiniz Litvanya halkına topraklarını derhal geri veriniz.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Fransa cevabını yine savaş meydanında verecek
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(19-03-2017, 18:22)SeFiK_TR : Arkadaşlar sormak için üye oldum da, ben üç gündür akşam listede Sultans Gaming diye bir sunucu görüyordum da 20 kişi vardı dün, ama buradaki saatlere falan uymuyor bide host farklı? Dün şifre koyulmamıştı girdim, bana katılımın sadece davetle olduğunu falan söylediler, forumdan gördüm geldim dedim katılmak için ama almadılar. Host Anani [SGaming]diye bi arkadaş beni ekle dedi ekledim bekliyorum şimdi de o multinin konusunu bulamadım yardımcı olur musunuz?
Dedigin oyun st forum oyunu olmayip sgaming mount and blade klaninin oyunudur. Oyuna genelde klandakiler katilabilir.
Ara
Ternate krallığından değerli Japon imparatoru ve halkına...
Halihazırda zaten hakkımız olan toprakları paylaştık ve bir süre de olsa savaş çığırtkanlığını bıraktık bizim Ternate olarak yegane hedefimiz bilim ve teknoloji de istediğimiz seviyeye gelip, borçlarımızı ödemek ve hinduçin bölgesinde bulunan ayyuthaya yı parçalamak ve yok etmektir japonya ile savaş gibi bir planımız yoktur, bizi endişelendiren şey ayyuthayayı topraklarımıza kattıktan sonra Ming imparatoru ile aramızda çıkacak çatışmalardır, ama şunu da unutmamalısınız ki Ternate krallığı donanması bölgemizde aman vermeyecek bir güce kavuşmaktadır biz barışı sürdüreceğiz fakat hiç bir tehdite de boyun eğmeyeceğimizi bildiririz...
Asyanın İncisi Ternate
Ara
Tüm Almanların Koruyucusu, Avusturya Arşidükü, Bohemya Ve Macaristan Kralı, Kutsal Roma İmparatoru Buradan Osman Beyinin Kışkırtmalarına Gelmeyecektir. Bundan Sonra Öyledir Ki, Almanların Koruyucusu Olarak Hepsini Tek Bayrak Altında Birleştirme Çabalarımız Başlamıştır. Hepimizin Aynı Dine İnandığını Unutan Protestant Prenslere Atalarının İnancını Geri Kazandırma Yolunda Da İlerlemekteyiz. Ve Hala Kuzeydeki Yayılmacı Kendine "Prusyadaki Kral" Diyen Şahısı Kınıyoruz Ve Kendilerinin Bu İddiasını Sonuna Kadar Reddediyoruz. Kutsal Roma İmparatorluğu Altındaki Tek Krallık Ve Kral Sadece Bohemya Olmuştur, Öylede Kalacaktır. Ayrıca Kana Susamış, Kendini Bilmez, Vahşi, Acımasız Fransa Kralını Da Kınıyoruz. Kendileri Ne Kadar Farklı Bir Mezhepte Bile Olsalar Asla Kendi Özlerini Kaybetmemiş Olan İsveç Halkına Savaş İlanında Bulunmuşlardır. Burada Açıktır Ki Fransız Kralının Durdurulması Gerekmektedir. Ve Buna Direk Bir Cevap Veren Osman Beyini De Tebrik Etmezsek Olmaz. Kendileri İsveç Kralının Savunmasına Gelmişlerdir. Bu Yüzden Osmanlılara Saygımız Fransızlardan Fazladır.
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.