Anket Başlığı: Multiplayer kaç gün olsun?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
3 gün 20:00-24:00 arası

7 77.78%
4 gün 21:00-24:00 arası

2 22.22%
Katılımcı sayısı: 9 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

[MP] EU4 - Multiplayer : Mart 2017
@kebab oyuncu Katılımcılar bu oyun günlerine göre katıldıkları için günleri değiştirme gibi bir şansımız yok.Zamanını ayarlabilirsen bekleriz her zaman.
Ara
Multiye çok katılmak istiyorum ama bu aralar üniversite bizleri çok sıkıyor. Eve akşam 7lerde geliyorum. @İberkay bana oyunu ben olmadığım vakitler çok etkilemeyecek ama benim olduğum vakitler kızıştıracak bir ülke verme şansın var mı? hem oyunu takip etmiş olurum hem de arada biraz eğlence katmış olurum hamlelerimle. Hre'de bir elektör olabilir mesela... :D
Ara
@EthemSisli Ortaya karışık yapabilirim istersen :D.Elektör olma işi Hre imparatorunun onayına ve bölgedeki oyuncuların onayına bağlı.Direk onları etkileyen bir husus.En iyisi lobiye biraz erken gelmen ve orada sana en uygun ülkeyi seçmemiz gibi gözüküyor şu an.
Ara
Dün internetimde ki problem yüzünden oyundan düştüm sık sık kesildiğinden dolayı rehost a katılamadım anlık olarak haber veremedim internetimde ki problem düzelirse çarşamba günü gelmeye çalışacağım.
[+] 2 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
HRE Imparatoru Olarak Bütün AI Üstüme Oynuyor Ben Bile Ona Sinirlenmedim Ama Bir Electora Player Verilmezse Memnun Olurum Bundan Şahsen.
WhaW8Am.gif
Ara
Olamaz olamaz sensiz yaarim
[+] 1 üye Kaiser-i Rum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun da söylenmişti ama burada da belirteyim.Bugün oyun 21:00 da başlayacak.20:00 yerine 21:00 a aldık oyunu, bir saat öncesi pek stabil bir görüntü oluşturmamıştı.
Bu hafta 3 gün devam edeceğiz, sonra oyuncularla konuşup eski multi günlerine dönebiliriz.
20:30'da lobi kurulur.Özellikle yeni geleceklerin erken katılması iyi olur.
Ara
(13-03-2017, 23:59)iberkay : 10 kişi bitirdik.Arada girip çıkanlarla 25 kişi vardı herhalde toplam katılımcı.

Kaiserin âhı kaldı.
Ara
Kayser bırakmıştı başına taş mı dustu
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Abi sinirli olarak girebiliyorum. Not tel.den yazdim
Ara
Rehost 
Oda ismi:Strategyturk
Şifre:st
Ara
Oyuncu listesinin güncellenmiş hali.Giren çıkanlarla bayağı değişmişti.Oyuna başlamadan ülkeler ve oyuncularıAB5C6F21EC07689D01C7FD3EBBD9BBC079AF4E1A

Oyun sonu genel harita
F7B94CA068E8AE202CB7265EFD5F631E630544C5

Avrupa
15B06F62C20332181196F6B31DA3947D14708E83

Asya
C9E046038BD2065956121867E12B909B6A255F3A

Afrika
544FBF29BBAB9CB8277C8C9EC09D14CB4A0E755B

Great Power haritası
4C301846D12F1D41BAD511293E40253211DEAF5E

Great Power listesi
53CAF366C730E4ABDFBC3551FDE830EC2B993548

Oyun Cuma günü 21:00 da devam edecektir.
[+] 2 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Avusturya,buyuyen bir kanser dokusu gibi gozukuyor resimlerden bakinca.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunda player savaşları göremedik henüz ama görülmesi yakın gibi.Avusturya ve Fransa arasında İtalya konusunda ve Avusturya'nın agresif büyümesi konusunda ciddi sıkıntılar var.
Kastilya ve Fransa arasında da Kastilya'nın Avusturya tarafına geçmesi üzerine rekabet var.
Osmanlı ve Avusturya arasında Avusturya'nın agresif tutumu, üstüne bir de haçlı seferi ilan etmesi üzerine ciddi sorunlar var.Sultan cevabını vereceğini belirtiyor.
Osmanlı ve Moskova arasında ise Moskova'nın Kafkaslara inmesi ve Osmanlı'nın koruması altında olan Kırım dan önceden gasp ettiği topraklar nedeniyle ciddi sorunlar bulunmakta.

Müttefiklik durumları ise bayağı karmaşık.Fransa ve Osmanlı müttefik.Avusturya ise Kastilya ve İsveç ile müttefik.Moskova da yanına Kastilya'yı almış durumda.

Osmanlı olarak Buradan Kastilya'ya açık çağrı yapıyoruz elinizdeki İtalya topraklarını tutmak istiyorsanız düşmanımız Moskova ile iş tutmayınız.Ayrıca küstah Avusturya arşidüküne karşı Brandenburg'u her daim destekleyeceğimizi de bildiriyoruz.

Ekleme:Asya da ise faşist Ming'e karşı Japonya ve Bahmanis ayakta kalmaya çalışmakta.Kendilerini manevi olarak destekliyoruz.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben  Büyük Muskov Knezliğinin  Hükümdarı I.Sxario Rurikovich   buradan kendini bilmez müslümanların elebaşı olan  Osmanlılara karşı bütün Hristiyan alemine sesleniyorum  müslümanların avrupaya hızla ilerleyişi ve kendi dinlerini macaristan topraklarına kadar getirmesi gibi büyük bir tehlikeye karşı derhal birleşmeliyiz kendi içimizdeki sorunları bir kenara bırakıp başımızda ki osmanlı belasını def etmeli Constantinople şehrini tekrar hristiyan yapmalıyız  bu kutsal savaşta osmanlının yanında yer alacaklar tanrıya ihanet etmiş olan kafirler olacaktır ancak umarım Fransa kralı bu yanlışdan derhal geri döner ve aramıza katılıp tanrıya bağlılığını sunar.
Ara
Büyük Ming İmparatoru olarak Osmanlı denilen kafirlerin bu sözlerini kınıyoruz ve tüm diplomatik ilişkilerimizi en alt seviyeden yürütmeye karar veriyoruz. Ming faşist bir devlet değildir. Yaptığımız bütün hamleler için haklı sebeplerimiz vardır.
Ara
Ben Castille İmparatoru . Osmanlının bu tehditleri bizi korkutamaz.Fransayı Müslümanlara karşı yanımızda görmek istiyoruz.Müslümanlara dur demez isek ileride tüm hristiyan alemine musallat olacaklardır.Fransa eğer bize katılırsa İtalya istekleriyle alakalı güzel bir anlaşma yapılabilir.Osmanlı Moskova sorununa karşı birlikte hareket etmeliyiz.Moskovayı Osmanlıya teslim etmeyiz.
Ara
fransaya teklifte bulunan kastilya öncelikle iş tuttuğu faşist imparator bozması ile ilişkilerini gözden geçirmeli. ayrıca fransa bir yeri istiyorsa gider ve alır. birisinin minnetine ihtiyaç duymaz. anlaşma istiyorsanız işte size anlaşma.

1-italya topraklarını boşaltınız.
2-low countriesde ele geçirmiş olduğunuz haksız fransız topraklarını fransaya bırakınız.
3- kuzey afrika emellerinizden vazgeçiniz
4-yıllarca sizin ardınızı kollayan portekiz hanedanına yaptığınız ihanetten bir an önce vazgeçip portekiz topraklarını terkediniz
5-kaşiflerin dillerinde dolaşan yeni topraklara yönlenip dinimize hizmet ediniz.

aksi halde fransanın düşman yüzüyle karşılaşacaksınız. hakkımız olan kastilya tahtını gelip almayı biliriz..

rusya imparatoruna açık çağrı... inandığınız sapkın mezhep nedeniyle sizi ciddiye dahi almıyoruz. rus patriklerine boyun eğeceğimize osmanlı sarığına saygıyı yeğleriz..

Osmanlı sultanına minnet borcumuz vardır.. osmanlı sultanını terkettiğimizde başımıza geleceklerden haberimiz yok mu sanırsınız? fransa topraklarındaki planlarınızı görmeyiz mi sanırsınız? biz bu oyunu bozarız..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben Ki İsviçre Lordu, Venedik Lordu, Freighschaft Lordu, Tirol Dükü, Styria Dükü, Avusturya Arşidükü, Kutsal Roma İmparatoru, Bu Adla Anılan İlk Kişi Maximillian. Fransa Kralının Bize Sunduğu Adil Olmayan Anlaşmayı Görmezden Geliyoruz Ve Hristiyanlar İçin Kutsal Olan Constantinople Şehirini Zorla Zapt Eden Osman Beyini Kınıyoruz. Buna Rağmen Kendisiyle İş Birliği Yapan Fransa Kralına İse Hiç Bir Sözümüz Kalmamıştır. Kendileri Hristiyanlığın En Büyük Düşmanıyla Dost Olmayı Yeğleyen Bir Yüzsüzdür. Kendilerine İleteceğimiz Son Teklifimiz, Derhal İtalya Topraklarından Ayrılmaları Ve Ruhsuz Osmanlılar İle Müttefikliklerini Bozmalarıdır, Aksi Takdirde Büyük Kutsal Roma Ve İspanyol İmparatorluklarının Gazabına Uğrayacaktır. Tanrı Ve Oğlu İsa'dan Sonraki En Güvenebileceğimiz Kişi Olan Papa Hazretlerinden Bu Fransa'da Ki Dinsiz Kralı Aforoz Etmesidir. Ne Kadar Zamanında Yanlış Yolu Takip Etmiş Olsalar Bile Moskova Knezi İle Birlikte Dinsiz Osmanlıları Kutsal Topraklardan Atacağız Ve Kudüs'ü Geri Alacağız! Buna Karşı Gelen Her Hristiyan, Din Yolundan Çıkmış Birer Kafirdir! Bu Yüzden Moskova Knezi'nin Ve İspanya İmparatorunun Sonuna Kadar Arkasındayız Ve Destekçileriyiz. Tanrı Bize Zafer Bahşetsin.
WhaW8Am.gif
Ara
Kuruldu.
Oda ismi:strategyturk
Şifre:st
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.