[MP] EU4 - Multiplayer : Nisan 2016 [2]
elinde dunku oyunun save olan varsa vereblir mi
Ara
Yapılan şey, bana doğrudan fayda yada zarar sağlamış değil. Ama konu da bununla sınırlı değil, bölgede o devleti isteyebilecek biri artık istemeyebilir, Başka devletler dostluk yoluyla bilgisayar elindeki bir lehistanı kullanma şansını kaybettiler.O devletin orada olması dahi diplomatik olarak bir güç demek, bu güç kırıldı. 

Brandenburg'un suçlanması olayına gelecek olursak; kendisi Leh-Lübeck ittifağı dışında da savaştaydı. Din savaşlarının protestan kolunu da aynı dönemde savunmaya çalıştı. Devasa müttefik ordularının ülkesini yağmalaması dışında birşey yapamadı. Burada kendisinin 1561'deki savaş durumu gözüküyor.

rMkyYN.jpg

Kendisi, savaşlar sonrası ülkesini toparlamanın uzunca süre alacağını belirterek dün ülke değiştirmek istediğini bana söylemişti. Fakat bu durum seninkinden tamamen farklı ve tamamen kurallara bağlı bir istek. Bu akşam bu isteği devam ediyor ise istediği başka boş bir ülkeden devam edebilecek. 

Öte yandan; Barbaros, yine istediği boş 100 dev. altı ülkeye geçebilecek. Kendisi, bölgeye zarar verdiğinin farkında bu nedenle oyundan ayrılması gerektiğini düşünmüyorum. Akşam görüşürüz..

1564 tarihli oyun kaydına linkten ulaşabilir, inceleyip gece için planlar yapabilir. Hatalı durumlar hakkında uyarabilir, ve en nihayetinde oyun yükleme ekranında bir adım öne geçebilirsiniz =)

http://s5.dosya.tc/server/ur7msa/mp_Lubeck1564_12_19_Backup.zip.html
Open Up Tech, Build Up Economy, Let Mercenaries Swarm Through
Ara
Brandenburg aynı şeyi yapmadı biz tüm topraklarini işgal edip tum ordusunu yok ettik ztn ekonomisi çöktü 2 toprak almamiza rağmen başka bir savaşta daha olduğu için yine işgale uğrayinca kabul etti isteklerini.
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
Ben de katılmak istiyorum.
Ara
osman o zaman dolu olmıyan bir ulke sec ve foruma yaz
Ara
Bir gün multiye gelmedik devletin yarısı gitmiş .
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
[+] 1 üye Furkovic nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
yazık oldu furkan sana

fransa 40 k asker cıkardı
Ara
ve ai okadar aptal oynadaki fransanın gemilerini çıkarmasına izin verdi :D
Ara
arkadaslar rehost acıldı
Ara
Merhaba, 2. haftanın bitişi itibari ile oluşan skor sıralamasını paylaşıyorum (development değildir!) 

1. Fransa       2835
  2. Rusya        2472
  3. Osmanlı     1517
  4. İspanya     1127
  5. Lübeck      1014
  6. Avusturya  810
  7. Hindistan   696
  8. Prusya       351
  9. İsveç          249
  10. Meksika      0
Bir de Lübeck'in yanına Osmanlı'yı alarak, koruduğum Pomeranya üzerine sefer açması üzerine gelişen savaştan bir kare verelim;

rMkG43.jpg

Bu muharabenin sonucunda tüm Lübeck ordusunu bataklık civarında yok etmek üzereyken, Pomeranya ile ateşkes imzalandı.

Bugün aramıza katılan;

Alucard - Portekiz Meksikası, hoşgeldin..

Sizin de savaşlarınızı ilginç olaylarınızı paylaşmanızı bekliyoruz. Haftaya cuma günü oyunu sunmaya ben devam edeceğim. O zaman kadar iyi haftalar ...
[+] 1 üye WesternFront nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Save paylaşılıyor mu?
haftaya sıralamada hedefim 7.lik

buyuk bi planım var

reoberg senle isim olmıyacak
Ara
Duman kimsenin benimle işi yok ;( biraz savaşalim ya

Germany kurmak şart !!!!
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
Yeri gelmişken, burada bazı ülkelerin victory card çakışmalarından bahsedeyim. 

İsveç - Lübeck
Fransa - İngiltere
Fransa - İspanya
Avusturya - Fransa
Avusturya - Osmanlı
Rusya - Osmanlı
Lübeck - Prusya

Yani oyunu kazanmak isteyen birinin kısa vadede işine gelen bir müttefiği olsa da bu noktaların önemini unutmaması gerekir. Sonuçta iki bin puanı 150 sene her kulvarda başta kalsanız alamayabilirsiniz. Bu tarz noktaların müttefik ülkeler arasında takasının da kural dışı olduğunu hatırlatmalıyım.

Oyun kaydını katılmak isteyenlerin veya halihazırda oynayan oyuncuların incelemesi için oyundan bir gün önce paylaşıyorum.
Ara
Ben de Avusturya oldum. Ai'nin berbat ettiği bir ülkeden Avrupayı birleştirmeye çalışacağım ama düşmanım çok mütefiğim yok. Kâfirlere iş birliği yapan Lübeck ve Fransa mı dersin, imparator olup orta Avrupayı alan Bavarya mı dersin, Viyana'yı alan ve victory card bölgelerinin çakıştığı Osmanlı mı dersin, 50-60k çıkan Hollanda isyancıları mı dersin ya da topraklarına göz dikmiş Prusya mı dersin. İşimiz zor.
[+] 1 üye Osman Paşa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Geçen hafta bıraktığımız yerden, bugün saat 8'de devam ediyoruz. 

Osmanlılar, bu batığın hesabını verecek!

4BA4F4ABC9C55996D235C5299157DE99B76E4D28

Kaydı incelemek isteyenler için paylaşıyorum.   http://s8.dosya.tc/server2/a3klau/mp_Russia1588_08_10.zip.html

Oyun odasını saat 19:30 gibi açmayı düşünüyorum. Akşam görüşmek üzere ...
Ara
Sor bakalım babasının Çanakkale' de ne işi varmış.
Feed Your Head !!
[+] 4 üye Oberhauser nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Barış için elçi yolladık, hamsilere yem oldular =(
Ara
Odayı açtım. Oyun saat 8'i beş geçe başlayacak.

Kimlik: WesternFront
Şifre: st
Ara
Odayı saat 19:30 gibi kuracağım. Oyun geciken olmazsa 20:05'te başlayacak, geciken olması durumunda bir beş dakika daha ilave edilebilir ...

ID : WesternFront
Şifre : st
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.