[MP] EU4 - Multiplayer: Ocak 2018
@Sezar Heveslenme çarım daha yeni Rusya tarafına 2 kale diktik :)
Ara
Bizim korkumuz dikilen 2 kale degil,3 oyuncunun birden ordusunu doven cengaver 40k Isveç ordusudur. :)
[+] 2 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Rus hordalar isveç çeliği ile tanışacak bir gün elbette !
Ara
Dutch Natioanal Bank'i kurduk, savaşlarda paraya ihtiyacı olan bize gelebilir.
Ara
1560 GP Listesi

3ENl6r.jpg

8 gucten 5`i Asya-Afrika`dan,Avrupalilar utanin!
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kastilya ancak koloniyle GP liste girebilir, Avrupa'daki diğer oyuncu ülkelerinin bu atmosferde GP olma olasılığı yok.
Bi yanda haldır haldır genişleyen Songhai, Malaya, Bahmanis gibi ülkeler varken diğer yanda attığı her adımda önüne çelme takılan Avrupa devletleri var. GP list zaten oyunu kimlerin sp kimlerin mp oynadığını açık bi şekilde göstermiş.
Sic Parvis Magna
Ara
Bahmanis 3 tane human ülkesiyle savaştı orda ne entrikalar ne savaşlar döndü @altnkurt fakenews yapmayı bırakalım :D
[+] 6 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Valla bende memnun değilim biriyle savaşmayı baya istiyorum acıkçası biraz dumana kızgınım :)
Ara
Cumartesi günü gelememe ihtimalim var yeni bilgisayar aldımda
Ara
2 haftalık süreçte oyunlara katılamayacağım için ülkemi İlber Ortaylı ya devrediyorum.Oyuncuların bilgisine.
Ara
Save dosyası: https://drive.google.com/open?id=1x22Rzc...5x1MYPZ5eN
Kuruldu.
Tarih 1572 Avrupaya ilk çıkartmamız. Soydaşlarımız ve Akrabalarımız olan portekizli kardeşlerimizi Fas ve Kastilya zulmünden kurtarmak adına himayemiz altına alıyoruz.
oOg6gX.jpg

Meksika Fransız zulmünden kurtarıldı.
az51n5.jpg

Büyük istilaya uğrayan Osmanlı Devletine Truman Doktrini kapsamında yardım toplanmasına öncülük edildi.
3EDpO2.jpg

Avrupada sahipsiz kalan ve yardıma muhtaç gururlu ve onurlu Napoli Düklüğünün bağımsızlığı garanti altına alındı.
6J2yD7.jpg

Ve Portekizli soydaşlarımızı müslüman zulümünden kurtarmak adına çıktığımız sefer.
gO59rR.jpg

Ve büyük United States of America  - 1600
y0Mz57.jpg
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
"KAMUOYUNA DUYURULUR"

Osmanli Imparatorlugu ile koalisyon gucleri arasinda yasanan savas sonucu Rusya savasta kazanip masada kaybetmistir,surrender verildikten sonra hemen baris imzalanmasi icin biraz baski altinda hissettim ve sonuc olarak abuk sabuk bir baris imzaladim, tum koalisyon ortaklarindan bu baris icin ozur diliyorum. Ozellikle de toprak vermeyi bile unuttugum Ispanya`dan. 300 k manpower harcayip savasin kazanilmasinda onemli bir faktor olmama ragmen kendime bile toprak vermemem cok ilginc olmus.

kOkX6m.jpg
Ara

1600
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
vjEJ7z.jpg

z0AJbO.jpg
Avusturya Krallığı olarak daha 10 sene önce Fransa Krallığı'na karşı tüm gücümüzle savunduğumuz Hollanda Devleti'ni, Avusturya'nın doğudaki Türk ilerleyişini durdurmak adına giriştiği savaşı fırsat bilerek İmparatorluk içerisinde yakın uzak demeden birçok devleti ele geçirmesi sebebiyle kınıyoruz. Osmanlı savaşı sonrası Hollanda ile olan müttefikliğimiz bozulmuş, bu müttefikliğin bozulması sonrası çok sayıda Prenslik Hollanda'ya karşı koalisyon oluşturmuştur. Sonunun geldiğini gören Hollanda Kralı çareyi Osmanlı Sultanı'nın kuklası olmakta bulmuştur. Avrupa'da dışarıdan gelen istilacıların kuklalığını yapan güçlere müsamaha göstermeyeceğiz.
Zor bir ihtimal ama İsveç ne idea aldı bakan oldu mu acaba?
Ara
Dün benim internetimin gitmesi cidden çok kötü bir durumdu.Yoksa o Hollanda savaşınıb böyle sonuçlanacağını sanmıyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.