[MP] HoI4 - Multiplayer : Nisan 2017
barbarossa_harekat_tank_lar.jpg
Sovyetler - Alman Savaşı
   Herkese merhaba, Bu hafta içi Salı-Çarşamba ve yedek olarak Perşembe günlerin de akşam saatleri oynamak için 5 deneyimli oyuncu arıyorum! :)

Aranan Şartlar;
-Minumum 300 saat HOI4 tecrübesi olan bir kişi takımda bulunmak zorunda.
-18 Yaş ve üzeri ve üzeri oyuncuların katılımı,
-Etkinliğin saatine ve vaktine ayak uydurabilecek ve önceki mp ler den bu mesele dolayısı ile sıkıntı yaşamamış olmak.
-Mutlaka iyi bir internet bağlantısı ve mikrofon sahibi olmalısınız. Sessiz iletişim söz konusu olamaz.
-Sadece 6 oyuncu alınacaktır.

Kurallar
-Olabildiğince ve elinizden geldiğince 22 Haziran 1941' e kadar tarihi gitmesi iki taraftan da rica olunur. Yinede ciddi bir kısıtlama yoktur.
-Bunun dışında hiç bir kural YOKTUR!

Süreç
-Oyun barış döneminde 4 hızda, barbarossa öncesin de 3 hızda, barbarossa ile birlikte 2 hız da oynanacaktır!
-Host ben olacağım, mevcut bağlantım bir sıkıntı çıkarmayacaktır.

Alternatif Seçenekler
-Alman tarafından bir oyuncu Finlandiya, Romanya, Macaristan'ı seçebilir.
-Bir miktar gerçekçilik katması ve 2.Dünya Savaşının bu cephe de yoğunlaşması için iki tarafa da %12.5 boost verilebilir.
-Oyunun zorlayıcı olması istenirse Veteran zorlukta oynanabilir.

Neler Bekliyoruz?
- Ülke için de ki takım arkadaşlarınız ile belli bir kordinasyonunuz olmalı,
- Ülkeniz ve ikinci dünya savaşı hakkında asgari bir birikime sahip olmanızı,
- Takım arkadaşlarınız ve karşı takım oyuncularına karşı saygılı olmanızı bekliyoruz.

Kazanma Şartları
-Sovyetler Berlin, Prag ve Viyana'yı alırsa oyunu kazanır.
-Yada Almanya takımı Leningrad, Moskova ve Stalingrad'ı alırsa oyunu kazanır!

Oyun Saatleri ve günleri
-11 Nisan 2017 Saat 20,00-01,00 (muhtemelen savaş öncesi dönem ve ww2 başlangıcı)
-12 Nisan 2017 Saat 20,00-? yada 01,00 (Barbarossa)
-13 Nisan 2017 Saat 20,00-? (yedek)

Örnek iş bölümü
Bu tamamen örnektir, iş bölümü kordinasyonunuz size kalmış durumdadır. Bu mevzu da hayal gücünüz yada rol yapma yetenekleriniz etkin olabilir!

Takımlar
e6acf43e6d6ade6bf5b3e74614752663.png
Almanya Takımı
-napolyon94
-Feldmarchall
-Tr ACE - Gece 12'ye kadar riacası var bitmesi yönünde turların.

300px-Flag_of_the_Soviet_Union.svg.png
Sovyetler Takımı
- Adm (kızıl şeytanın başı)
- forum dışı, konuya yazacak, yarın sabaha kadar rezerve, yazdı kendisi Galip Hoca
- ARANIYOR HALA SON 1 KİŞİ

İyi bir etkinlik olması dileği ile, eğer bu başarılı olursa bunun etkinliklerin devamı da gelecektir!
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Romanya alayım uygunsa
Ara
(09-04-2017, 06:44)Feldmarschal : Romanya alayım uygunsa

3v3 Takım olarak Diyorlar ama sen bilirsin kanka :D (3.Oyuncuda Almanyada olsa daha iyi olur yani bence)
Feld seni Führer olarak görmek istiyoruz kanka

Ben katılamıyorum beyler 300 saat tecrübem yok :/

@Lehr abi bir bak istersen
@goldlannister
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Takımlarda bir kişinin tecrübeli olması mühim, diğer 2 personel biraz daha naif olabilir.

Feld, o sıkışırsak seçilebilecek bir alternatif seçenek şimdilik. Almanya özellikle başlangıçta 3 kişi için sıkışık gelebilir :)

TR ACE, ayarla ADM'yi geç karşıya :D

Lehr, Adm, goldlannister konuya şiddetle bekleniyor. :)
Ara
Beyler ben katılmayı çok isterdim ama hikaye olayı beni epey çarptı resmen ağzımın suyu akıyor :D
Ara
(09-04-2017, 12:17)Lehr : Beyler ben katılmayı çok isterdim ama hikaye olayı beni epey çarptı resmen ağzımın suyu akıyor :D

Abi sende sovyet birliklerini çarp onlarında senin karşısında ağzının suyu aksın ulan adam nasıl dövüyor diye düşünerek :D

(09-04-2017, 11:49)napolyon94 : Takımlarda bir kişinin tecrübeli olması mühim, diğer 2 personel biraz daha naif olabilir.

Feld, o sıkışırsak seçilebilecek bir alternatif seçenek şimdilik. Almanya özellikle başlangıçta 3 kişi için sıkışık gelebilir :)

TR ACE, ayarla ADM'yi geç karşıya :D

Lehr, Adm, goldlannister konuya şiddetle bekleniyor. :)

İki tarafında saygılı olduğu oyuncuları tercih ederim.@Lehr güveniyoruz sana bak boşa çıkartma bizi
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
tamam o zaman Feldmarschall olarak Wermacht a gireyim zaten SS de yönetmişliğimiz var biliyosunuz @TR Ace @napolyon94 :D
Ara
İlginç olacağa benziyor, ekran görüntülerini bekliyoruz.
o halde Feld ve Tr Ace sizleri ekliyorum, @Adm nerdesiin
Ara
Feld'i eklede bana her türlü uygun değil.Eski olayı geçtim diyelim ama gece 1'e kadar pc'de duramam.

@Feldmarschal Kank bir tümeni 2.SS Panzer Division " Das Reich" olarak adlandırıp üretirsin artık.
Ara
(09-04-2017, 23:28)TR Ace : @Feldmarschal Kank bir tümeni 2.SS Panzer Division " Das Reich" olarak adlandırıp üretirsin artık.

Sıralı "Das Reich" lar kurucam kanka boy boy olmazsa bide Grossdeutschland olabilir kendilerini kullanmışlığım var :)
Ara
(09-04-2017, 23:28)TR Ace : Feld'i eklede bana her türlü uygun değil.Eski olayı geçtim diyelim ama gece 1'e kadar pc'de duramam.

@Feldmarschal Kank bir tümeni 2.SS Panzer Division " Das Reich" olarak adlandırıp üretirsin artık.

haydaa..

s-99284cf47e4051463d0d39c21da0131924a84de6.webp
Ara
(10-04-2017, 00:11)Feldmarschal :
(09-04-2017, 23:28)TR Ace : @Feldmarschal Kank bir tümeni 2.SS Panzer Division " Das Reich" olarak adlandırıp üretirsin artık.

Sıralı "Das Reich" lar kurucam kanka boy boy olmazsa bide Grossdeutschland olabilir kendilerini kullanmışlığım var :)

Bir Tane üret ama elit yap bence kanka farkı olsun.

@napolyon94 bizim evde bilgisayar yetişmediği için aileye 12'den sonra pc diğer üyelere geçiyor.
Ara
Ooo sonunda multi gelmiş (Blackice olacak mı peki ? Bu yönde bir plan falan vardı hani). Ben katılmasına katılayım ama memlekete döndüm yanımda oyunu ancak açan bir laptop var ve laptop mikrofonunun ne kadar sıkıntı çıkarabileceğini bilemiyorum neyse ki internet sıkıntım yok. Ben çevrede bir internet kafe falan bakınıp oradan bağlanmaya falan çalışmayı düşünüyorum bu akşama kadar kesin bilgi vereceğim.

Ve tabi ki USSR yoldaşlar çıksın meydana :)
[+] 2 üye Adm nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
video mükemmel ya :D
Ara
ekledim Adm, bir arkadaş daha sovyet tarafında olacak.

3 kişi madem oynuyoruz BLACK ICE yapalım derim uyarmı ? :))

Bence çok güzel bir gameplay olur :)
Ara
Bana uyar modu denemiş oluruz.
Ara
Feld sen ne dersin?
Ara
Malesef gelebilecegini soyleyen 3 kiside gelmedi. 1 gün daha bekleyelim yoksa zaten baslayamayazagiz
Ara
(11-04-2017, 19:07)napolyon94 : Malesef gelebilecegini soyleyen 3 kiside gelmedi. 1 gün daha bekleyelim yoksa zaten baslayamayazagiz

Feld gelir açıktı steamde yazayım onada...Bu arada dediğim gibi gelsemde ben 12'den sonra duramam fazlada...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.