[MP] Stellaris - Multiplayer: Eylül 2018
Ne gibi kısıtlamalar gerekiyorsa bi taslak hazirlayiver altnkurt
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Dedigin dogru ama dün icin o gecerli degildi. Ayrica gezegen sayim fazla degildi.

Kisitlama olmasin demiyorum. Ben etik disi yada yanlis bisey yapmadim. Birbirinizle o kadar bariscil takilip anlasma bile atmiyorsaniz benim sucum ne.
Ara
Araştırma anlaşması her oyuncu için ayrı ayrı işlemez .anlaşma yaptığınız medeniyetin araştırdığı bir araştırmaya yüzde 25 bonus alırsınız o kadar .

Yani anlatmak istedigim 2 ayrı kişinin araştırdığı bir araştırmadan 25 +25 toplam 50 değil sadece birisinden 25 gelir
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tamam da 8 tane medeniyet olunca bi araştırmayı biri yapmamışsa öteki kesin yapmıştır. Her araştırmada %25 bonus aldığını düşünürsek artan puanla rahatça ileri teknoloji araştırmaları yapabilir.
Sic Parvis Magna
Ara
Sonraki oyun dahil olmak uzere en fazla 3 oyuncuyla arastirma anlasmasi atilabilecegi kurali getirilmistir. Sahsi ricam da paktlasmalari bir kenera birakip yarinki oyunda savas gorelim diyorum. Paktlasmalar konusunda da tek def. ally`mi yarinki oyunda birakarak ilk adimi atacagim.
Ara
savas gorcek olsak bile savaslar cok izole olacak. harita genisliginden dolayi biri savastayken arkadan saldirmak gercekci bir taktik olacak. Bu arada gecen haftaki oyun ozelinde 0.25 tech masrafi varken o kadar teknolojiden sikayet edilmez. lutfen rica ediyorum.

Bilmeyene tekrar ediyorum. O kadar tech geliri farki varken sucu anlasmalara atmayiniz.
Kural koymakta sorun yok sadece gercek anlasilsin istiyorum.
[+] 1 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu akşam gerçekeleşecek olan Fenerbahçe süper lig maçından dolayı mpye katılamayacağım. Herkese iyi oyunlar.
Ara
Bu aksamki mp 20.30 gibi gecen haftadaki saveden devam edecektir.
[+] 2 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Aeschyli
@jax61
@yafeshan
@Onur34
@Gurt
@altnkurt
@Justicar
@Raijin
@Ayro
@CeH

20.20 gibi oda kurulur.
Ara
oda kuruldu
id 90119474426364931 sifre st
Ara
Bir sonraki hafta icin yeni harita ve oyunu guzellestirecek yeni ayarlar teklif ediyorum.

200 yildiz
1x yada 0.75 tech/tradition cost
1x hyperlane
1.5/2 habitable planet

NO Total War irki (oyunda gorduk sebebini)
[+] 1 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Habitable planeti yükseltmeye gerek yok bence. Ne kadar az gezegen o kadar az tarla.
Sic Parvis Magna
Ara
total war surrender veren birisi için hoş durumlar yaratmıyor. bunun yerine status quo teklif etmelilerdi. ben bu konuda tarafsızım .zira ben de dün colossus açıp total war cb alacaktım yetişmedi.yapılan hata surrender vermekti. özellikle altnkurt un surrender vermesi hoş olmadı.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(17-09-2018, 13:47)altnkurt : Habitable planeti yükseltmeye gerek yok bence. Ne kadar az gezegen o kadar az tarla.

illa hepsi olsun demiyorum, haritadan sikayet eden rahatlasin die yazdim
Ara
(17-09-2018, 13:50)jax61 : total war surrender veren birisi için hoş durumlar yaratmıyor. bunun yerine status quo teklif etmelilerdi. ben bu konuda tarafsızım .zira ben de dün colossus açıp total war cb alacaktım yetişmedi.yapılan hata surrender vermekti. özellikle altnkurt un surrender vermesi hoş olmadı.

Screenshot_7.jpg

Son çarpışmadan önceki halim buydu. 150 mineral gelirim ve 2k birikmiş mineralim kalmıştı. Tüm ana sistemlerimi işgal etmiş ve doomstack olarak geziyodu. Tüm ülkeyi tek tek işgal etmesini izlemem de hoş olmazdı sanki.
Sic Parvis Magna
Ara
yine de ülkenin yıkılışını canlı olarak twitch den izlemişsin altnkurt :D ..status quo teklif edebilirdin demek istedim. yani iyice insafı kurumamışsa belki kabul ederdi :D seni yutunca aşırı güçlendi yafes.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(17-09-2018, 14:15)jax61 : yine de ülkenin yıkılışını canlı olarak twitch den izlemişsin altnkurt :D ..status quo teklif edebilirdin demek istedim. yani iyice insafı kurumamışsa belki kabul ederdi :D seni yutunca aşırı güçlendi yafes.

Bi truce daha yaşamam bişeyi değiştirmezdi. Dün oyuna başlarken yafesin 700+ mineral geliri varken benim 300dü zaten. Tech farkı vs. Elimden geleni yaptım. O 3 gaia'ya daha erken erişebilseydim biraz daha dayanırdım veya orda devam ederdim. Sur vermezdim. Ama şu manzarada pek bişey kalmamıştı.
Sic Parvis Magna
Ara
Aes ve Justi arasinda sikisan ben giderek gucten dustu, tam Aes bana girecekken de bize komsu Fallen uyandi ve 400k lik dosta guven dusmanlara korku veren donanmasiyla vassal olmami teklif etti. Zaten gucsuz olan bana bu iyi firsat gibi geldi ve kabul ettim. Benim ardimdan Ayro`da kabul etti. Sonrasinda Jax ve Yafes`e karsi fallen da uyandi ve bu iki fallen arasinda Cennet Savasi cikti.Vassal olarak bizde taraf olmak zorunda kaldik ve maalesef isler iyi gitmiyor. Fillen yikilmis durumda sayilirim.

Kurallara gelince gayet iyi gibi geldi bana,neden olmasin.
Ara
bu durumda colossusu da yasaklamamız gerekir. zira colossus da total war cb veriyor.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(17-09-2018, 18:13)jax61 : bu durumda colossusu da yasaklamamız gerekir. zira colossus da total war cb veriyor.

Colossus yapan çıkmayacağı için sorun olcağını sanmıyorum. Tech/Unity costu artırıp mapı küçültücez.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 7 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.