[MP] Stellaris - Multiplayer: Eylül 2018
Oda kuruldu
90119656914236419
sifre:st

@Ayro
@Aeschyli
@jax61
@Justicar
@Sezar
Ara
Erken kurdun yafes,Duman`i bekleyelim yayin icin.
Ara
El ele verip zorla oyunu bitirdiniz. Rezil oyun oynadınız. Oyun boyunca birlikte oynadınız. Bir de saçma sapan sebepler sunuyorsunuz, saçma sapan kişilere yardım ediyosunuz. Sıkıldınız keyfinize yeni oyun açmaya çalıştınız. Açın, birlikte co op oyun oynayın.
[+] 1 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben Gm`likten ve etkinlikten cekiliyorum,isteyen birisi haftaya etkinligi devam ettirebilir.
Ara
duruma bir bakacak olur isek oyun sonunda özgür olan 3 ülke kaldı. bunlar yafeshan jax61 ve justicar. bu ülkelerden galibiyete en yakın olanı yafeshan idi. zira vassalları ile beraber gezegen sınırına yakındı.ben aesichyli nin ai sine ve justicara saldırdım. üzerinden fazla geçmeden yafeshan artık bitirelim dedi.bunu da son bir muharebe ile yapalım. kendi adıma galibiyet için aesichyli ve sornasında justicarı yutacaktım .(savaşı açtıktan sonra 200k filoyu aese 400k yı sana gönderdim bunu da ekleyeyim. yafeshan bitirelim dediği için geri çektim).fakat arkadaşların sıkıldıkları chate yansıdı(justicarı tenzih ediyorum) bu sebeple bitirme teklifini reddetmedim. gel gelelim rezil oyunumuza rezil oyunumuzda ben kimse ile doğru düzgün savaşmadım .zira influencelerim ancak çevremdeki starbaseleri almaya yetti..üstüne gatewayler vesaire.totalwar cb alabildiğim awakened empireyi yendim(600k filosu olanı) totalwar cb aldıktan sonra zaten galibiyet için saldırdım.bu saatten sonra tüm gücümle zaten 70 gezegeni doldurmaya gidecem ..vassallar dahil 45 gezegen var. 45 gezegeni elde etmiş isem nasıl rezil bir oyun sergilemiş oluyorum. sende 13 gezegen var justicar. yafeshanda vassallar haric 38 gezegen var. yafeshanla savaşmadın diyorsunuz.dediğim gibi o bana saldırmadı çünkü yukarısı zayıftı ben güçlü idim. ben ona saldırmadım çünkü zayıflatıp yıkacak kadar influence biriktirmenin imkanı yoktu totalwar cb gerekli idi. bu kadar basit.suçlanmak hiç hoş değildi. yine de herkesin emeğine sağlık. ben kendimi veya bir başkasını galip ilan etmiyorum. ha bilseydim surrender verirdim de oyunu öyle bitirirdim.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(24-09-2018, 01:03)jax61 : gel gelelim rezil oyunumuza rezil oyunumuzda ben kimse ile doğru düzgün savaşmadım .zira influencelerim ancak çevremdeki starbaseleri almaya yetti.

Öncelikle oyunun rezil olmasının sebebi zaten savaş yapmaman. Pasifist olsan veya non-aggression pact yapmış olsan dahi -o senin rakibin ve büyümesine engel olman gerek- bana veya Justicar'a garanti atman gerekirdi. Bu şekilde dahil olabilirdin. Sen istediğin zaman savaş açabilecek olmana rağmen açmamayı tercih ettiğin için yafes bu kadar rahat oynayabildi. Bu kadar rahat Justicar'ı yenebildi. Bu yüzden oyun bu hale geldi.

(24-09-2018, 01:03)jax61 : yafeshanla savaşmadın diyorsunuz.dediğim gibi o bana saldırmadı çünkü yukarısı zayıftı ben güçlü idim.

Evet sen güçlü idin. Ona tehdit oluşturabilecek tek kişi sendin ve buna rağmen seni zayıflatmak için hiçbir girişimde bulunmadı. Bu da yukarıda saydığım gibi senin oyundaki dengesizliği oluşturmana sebep oldu.

(24-09-2018, 01:03)jax61 : ben ona saldırmadım çünkü zayıflatıp yıkacak kadar influence biriktirmenin imkanı yoktu totalwar cb gerekli idi. bu kadar basit.

Adam fersah fersah genişlerken nası influence biriktiremedin 150 yılda anlamış değilim. Ayıretten cb almak için claim atmana gerek yoktu. Rivallayabilir veya başka bir çok yolla cb elde edebilrdin. Olmadı müttefiklerin üzeriden saldırırdın. Fakat sen hiçbirini denemedin bile. Şu oyunda cb almak kadar kolay bişey yok. Savaş açtığında illa ülkesinin yarısını annexlemen gerekmiyor. Filosunu yenip güçsüzleştiredebilirdin. İnfluence yaptığın hiçbir şeye bahane değil.
Sic Parvis Magna
Ara
bundan sonra oyuna gelmem dengesizlik oluşmaz altnkurt. yafesin tehdidinin ne derece yükseleceğini ona surrender çekerken düşünecektin.adamı yoktan v ar edip sonra da aman jax ona niye dalmadın diyecek son adamsın. boş konuşup asabımı bozma..ilk olarak kimse ile müttefiklik kurmadım. ben oyunu kazanmaya odaklandım. bu kazanmanın da çok basit bir yolu var. yaşanabilir % 40 ına sahip olmak. federasyon kurulmaıs halinde ise % 60.. ben yafesin tümünü almak istesem de bana total war cb gerekiyor. veya bir başkasına da totalwar cb gerekiyor. ne sana ne de bir başkasına dert anlatmak durumunda da değilim ya neyse. beğenmiyorsanız oyuna çağırmayın. beğendiğiniz adamları çağırıp onlarla oynayın.ben total war cbyi aldım savaşımı açtım! adamlar bitirelim dediler. zorla mı oyuna devam edecektim
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(24-09-2018, 02:19)jax61 : bundan sonra oyuna gelmem dengesizlik oluşmaz altnkurt. yafesin tehdidinin ne derece yükseleceğini ona surrender çekerken düşünecektin.adamı yoktan v ar edip sonra da aman jax ona niye dalmadın diyecek son adamsın. boş konuşup asabımı bozma..ilk olarak kimse ile müttefiklik kurmadım. ben oyunu kazanmaya odaklandım. bu kazanmanın da çok basit bir yolu var. yaşanabilir % 40 ına sahip olmak. federasyon kurulmaıs halinde ise % 60.. ben yafesin tümünü almak istesem de bana total war cb gerekiyor. veya bir başkasına da totalwar cb gerekiyor. ne sana ne de bir başkasına dert anlatmak durumunda da değilim ya neyse. beğenmiyorsanız oyuna çağırmayın. beğendiğiniz adamları çağırıp onlarla oynayın.ben total war cbyi aldım savaşımı açtım! adamlar bitirelim dediler. zorla mı oyuna devam edecektim

Ona surrender çekerken 5 gezegenimin 3ü işgal altında, filom yok olmuş, 120 mineral gelirim vardı. Sonraki savaşa direnmem için bi ortaklık falan vaadetmediğine göre son bi sistemimle adamın işini ne kadar zorlaştırabilirdim ki. Oturup son sisteme kadar işgal etmesini beklemek dışında yapılabilecek bir şey varsa fikirlerine açığım.

Evet oyunu kazanmaya oynadın ve kazanmak üzeresin. Fakat bu oyun tarzında oynayıp *millet sıkılmış yav* çekmeni anlamıyorum. Milletin sıkılma sebebi ortada -aslında- bi oyun dönmemesi. Yafes'in elini kolunu sallayarak beni yıkması, Justicar'a saldırması. Hiçbir ally almadan Litvanya sınırını boş bırakıp Çin'i fethetmeye giden Rusya gibiydi adam. Eu4te böyle bişey yapılsa 20 kişi *hoppala noluyo kardeşim orada* der. Yaptığın şey oyunu oynamadan oynamak. Savaşçıl oynuyorsan savaş aç, barışçıl oynuyosan barışı koru. Inward bile olsan o durumda civic silinip müdahale edilir. Seninki oynamak değil. Afk bi şekilde takıldın tüm oyun boyunca. 150 yıl bana da kimse karışmasa ben de titanlarımla galaksi turu atarım. Ne güzel İstanbul bee.
Sic Parvis Magna
Ara
uzatma artık. bundan sonra beni stellaris mpsine çağırmayın. bu saçma sapan düşünce sisteminizle zaten bundan sonra stellaris mpsi kurulmaz.ben izah ettim nedenlerimi anlayıp anlamamak size kalmış. senin durumun bei ilgilendirmez. veya bir başkasının. ilgilendirseydi justicarın defansif paktını kabul ederdim. madem bunları düşünüyordun yafese ilk saldırından önce oturup benle konuşsaydın. kmse diplomasi yapmamış gel halledelim şu işi dememiş. ben gideceğim yafese saldıracağım ..niye ? 5-6 tane sistemi alacağım diye. ben böyle oynuyorum arkadaşım. işinize gelmiyorsa çağırmazsınız. oyunu ben değil yafes bitirdi. bana bitiriyoruz dedi ben de iyi madem öyle diyorsanız bitirelim deedim. bugün son oyun günü olduğunu ısrarla siz söylediniz ben söylemedim. yani bugüne dek sanki çok bir stellaris mpsin de bir halt yemişsiniz gibi gelip de yok öyle olduydu da böyle olacaktı da yafes şöyle yaptı jax böyle yaptı .ne kafası yaşıyorsunuz yahu? oyunun şartlarında mı geçiyor şu adamla bu adam dost olamaz veya bunlar mutlaka savaşmalı. şurası defansif pakt kursun filan. kimse ile dost olmadım ki istesem yafesle federasyon kurup oyunu taaa 100 sene önce bitirirdim.nedir aradıgınız bu mu yani?
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Kendine gel jax. Karşında çocuğun yok uzatma artık vs. Üslubunu düzeltip yaz. İki eleştireye gelemeyip gelmem diyosan gelme zaten. Seni kimin çağırdığını bilmiyprum. Oyun boyunca yagesle birlikte coop oynadınız. Bir de burda saçma sapan sebepler sunuyosunuz. Karşınızda salak yok sizin neyin ne olduğu görülebiliyor. Üstüne birde burada saçma bir tafra çekiyoruz.
Ara
Seni dünya ilgilendirmiyor ki zaten. Oyun falan umrunda değil. Farketmedin belki ama sen mpde yoktun. 150 sene sp oynadın. Ülkeni alıp mpye katıldın.

Daha önce seninle oynadığımız bir mpde de yine aynı böyle oynamıştın. Fakat bu sefer Yafes'in değil bizim arkamızdaydın. Fakat biz yafes gibi sırtımızı yaslayarak dolaşmadık. Sonrasında sen çıkınca zaten AI savaş açtı. Yafes tüm filosunu Justicar'a yığdığında düşseydin oyun nasıl bir hal alırdı çok merak ediyorum.

Sana 5-6 sistem al demiyoruz ki. Oyunu aç diyoruz. Yafes'in sırtında bi kaya değil uçurum olduğunu hissettirmen lazım. Pasifist değilsin bişey değilsin. Adama nereden geliyo adama bu güven.

Oyunu kazanmaya oynuyosun madem. Adam gözünün önünde Justicar'a saldırmış. Yeteri kadar gezegen alsa win alcak. Sen hiçbir müdahalede bulunmuyorsun. Böyle mi kazanmaya oynanıyor?
Sic Parvis Magna
Ara
ben kimse ile co op oyun oynamadım. oynayacak olsam adamla federasyon kurarım !!açık ve net. kimseye tafra ettiğim yok sizin dırdırınızı çeken benim. uslup konusunda sıkıntıları olan sen mi üslup düzelt diyorsun.dediğim gibi bundan sonra mp kurarsanız çağırmazsınız olur biter.ben de gelmem güzel güzel oynarsınız.madem benim oyunum sizin dengenizi bozdu. hadi size iyi oyunlar..şu hale bak.el birliği ile karar alıp diskalifiye etseydiniz.jax sen yafeshana saldırmıyorsun abicim sen oynama diyeydiniz.40 tane gezegen alabilecek alanın vardı .kolonileştirip güçlü bir filo kurup sen yıkaydın yafesi. niye benden bekledin efendim ..

total war cb almadan kimse bu oyunda conquest yapamaz altınkurt efendi. ben de totalwar cb mi aldım oyun bitti. kaç kere izah edeeğim sana!sn oyunda vardın da ne yaptın kendi ülkeni yafese yedirmek dışında???
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Oyundaki en güçlü iki devletin birbirine karışmadan galaksiyi feth etmesi co-op değil de ne? EU4te ilk 3 gpnin ally olup wc atması gibi. Demek ki neymiş, Eu4'te o kadar kural boşuna değilmiş. Stellaris'e de kural koymak gerekiyormuş.
Sic Parvis Magna
Ara
herkes 8 nüfus ve tek gezegenle oyuna başladı. oyundaki en güçlü iki medeniyet senin dediğin gibi olmuyor demekki altnkurt.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Alıntı:Hiçbir ally almadan Litvanya sınırını boş bırakıp Çin'i fethetmeye giden Rusya gibiydi adam.

Yani dediğim gibi @jax61. Sen bunda bi anormallik görmüyosan oyun anlayışlarımız çok farklı.
Sic Parvis Magna
Ara
Tamamen farkli oyun mekanigiyle 2.2 de gorusuruz.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.