[MP] Stellaris - Multiplayer: Eylül 2018
200 yildizlik evrene hic baktiniz mi bilmiyorum ama orada 5-6 oyuncu bile oldu mu 3-4 saate bitmesi kesin gibi.
Ara
Bizim barisseverligimizle 5 saate uzatiriz onu ama en azindan biter. Sonraki oyuna daha agresif oynamanizi rica ediyorum. Disardaki mp kitlesi gozunuzun yasina bakmaz, ben en mulayimiyim. Robotlar ve koleciler isgallerden en fazla fayda saglayan irklar, alirsaniz haberiniz olsun.

En iyi kaynak toplayan irklar genel olarak
Synretic koleci
Normal Koleci
Robot iscili herhangi bir irk
diger organikler
Saf Robot

Robot olup hemde unity kasmak isteyen idealistler rouge servitor deneyebilir

Wonder yada colossus plani yapmayin bosuna, oyun o kadar surmez.

Dun gece ilginc bir oyuna girdim. Kurali claim savasi yapmamak. Sadece vassal almak icin savasa izin vardi. Vassal almak icin once rakibe superior ve sinir komsusu olabilmeniz lazim, vassal demand atiosunuz kabul etmezse cb kazaniosunuz. Savas acip yenince vassal oluyor. Yoksa savasta toprak degisimine izin yoktu. Ekonomi cokmuyor, toprak kaybi yok sadece genisleme duruyor. Bizim bariscil oyunlarimiza guzel uyum saglaycagini dusundum. Vassal olunca yeni sistem alamiyorsunuz, hazirdaki sistemlerde koloni atabilirsiniz ama onun disinda hic bir kayip yok.
Ara
(18-09-2018, 10:26)yafeshan : Vassal olunca yeni sistem alamiyorsunuz

Feudal Society
Sic Parvis Magna
Ara
Vassal isine sicak bakmayanlar icin claimle sistem el degistirmelere sinir koymayi deneyebiliriz. Bazi arkadaslarin belirttigi gibi stellariste savas kaybi cok yikici olabiliyor.

Benim tekliflerim

Capital almak yasak
En fazla bir tane koloni edilmis gezegen alinabilir
Savasta en fazla rakibin tum sistemlerinin 4te biri istenebilir (oran tabiki de degisebilir)
Birine savas acip bitirdikden sonra herhangi baska birine savas acmak icin en az 5 yil gecmesi gerek.
Claim, vassal, tribute almama kosuluyla saldiriya ugrayan sinirinizdaki oyuncuya yardim edilebilir ve 5 yil sarti aranmaz.
Savastaki oyuncuyu kurtarmak icin onu vassal yapmak ve sonra salmak yasak.
yapay zekaya karsi herhangi bir kisitlama yok
[+] 2 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@yafeshan
Oyunu cok kurala da bogmanin pek dogru olmayacagini dusunuyorum,nitekim aramizda status quo`yu white peace sanan, surrenderin sonuclarini bilmeyen kisiler var(ki kisa bir sureye kadar bende bunlari bilmiyordum) Oyunu senin gibi iyi bilen kisilerle bu kurallar yuruyebilir ama aramiza katilmak isteyen yeni Stellaris oyunculari icin sogutucu bir etken olacaktir.
Ara
Ben onlari dusunerek yazdim zaten. Esas iyi bilenler sevmez boyle kurallari
Ara
sonraki oyun ne zaman olur tarih olarak
Ara
Eger kabul gorurse ben bu hafta sonu yeni oyun acma taraftariyim. War of heaven cikti ve uzun surecege benziyor. Oyunun bu kadar uzamamasi lazimdi.
Ara
Bu pazar bu mp biter gibi. Öteki pazara yeni oyun kurarız.

(19-09-2018, 22:14)Sezar : Eger kabul gorurse ben bu hafta sonu yeni oyun acma taraftariyim. War of heaven cikti ve uzun surecege benziyor. Oyunun bu kadar uzamamasi lazimdi.

@Sezar yeni mp açmıyoruz plss.
Sic Parvis Magna
Ara
Sikinti yok, cogunlugun gorusune uyarim ben. Pazar gunu,yeni mp acalim diyenler ses versin,devam derlerse devam ederiz.
Ara
Oyun disi kalmis 4 oyuncu var 3u yeni baslayan. 1 tane yeni oyunu soran yeni arkadas var. Kendi tercihim yeni oyun tabiki.
Ara
bu pazar işim cıktı il dısında olucam diğer pazar katılabilirim.
Ara
@Aeschyli
@jax61
@yafeshan
@Justicar 
@Ayro 
@CeH 

20.30 gibi oda kurulur.
Ara
yeni oyunmu yoksa önceki save mi @Sezar
Ara
Önceki save.
Sic Parvis Magna
Ara
Geç kalma durumum var hotjoin ile girerim
Ara
Bu saveyi bugun bitiriyoruz. Bu haftadan sonra ben yokum. Baskasi etkinligi devam ettirebilir.
Ara
@CeH
@Raijin
@Aeschyli
@altnkurt
@Sezar
@Justicar
@Ayro
@jax61
@Gurt
@Onur34

Onceki oyundan devam icin oda kurulacak yarim saat sonra. Benim gibi yeni oyun isteyenler de buyursun. Belki daha mantikli ve kisa surecek bi oyun acariz.
[+] 1 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugün katılamayacağım.
Ara
Ben ne yazık ki katılamayacağım. Katılan herkese iyi oyunlar.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.