[MP] Stellaris - Multiplayer: Eylül 2018
L3Dk3V.jpg

Baslangic gunu: 9 Eylul Pazar
Saat : 20.00

Katılım ve Kurallar
  • Oyunda her oyuncu ayrı bir  renge sahip olmak zorundadır.Oyuncular oyun içerisinde kendi ülkelerine zarar veremezler.Oyuncular oyun içerisinde herhangi bir exploitten yararlanamazlar.Oyuncular oyunu durduramazlar.Eğer bir oyuncu tüm savaş hedeflerinizi kabul edip teslim oluyorsa bunu kabul etmelisiniz.Bir federasyondaki oyuncu sayısı oyuncu sayisina gore GM belirler.Vassal ve tribute olanlar bu sayiya dahil degildir fakat gonullu vassallik kabul edilmez.Bir oyuncu maksimum 2 ülkeyle defansif pakta sahip olabilir.Bir oyuncu maksimum 2 ülkenin bağımsızlığını garanti altına alabilir. Oyuncular oluşturdukları imparatorluğun yapısıyla uyumlu bir oynayış sergilemek zorundadır. (örneğin fanatik pasifist zenofil bir tür oyun içerisinde savaş çığırtkanlığı yapmamalidir)
  • Aralarında diplomatik bağ bulunmayan oyuncular birlikte hareket ederek warscore limitini ve kuralları suistimal edemezler. Diplomatik kisitlamalari saf disi birakmak amaciyla perde arkasindan birlikte calistigi farkedilen uygarliklar ikaz edilir. 3. ikazda oyundan cikartilir.
  • Istirhamimiz her ulkenin kendi cikari icin oynamasi nedensiz yere baska bir oyuncuya yardim etmemesi ancak ortak bir tehdit varsa isbirligi yapmasi yonundedir. Ortak bir tehdit olmadan mantiksiz bir sebeple yapilan isbirligi ve yardimlasmaya GM`in mudahale hakki saklidir.
  • Sadece 3 oyuncuyla arastirma anlasmasi imzalanabilir.
  • Multiplayer saatinden once buildinizi hazirlamis olup hazir bir sekilde lobide hemen secmeniz hizli olmamiz acisindan tavsiye edilir.
Multiplayer ayarlari:

TBdc69.png

VBd093.png

Yukaridaki ayarlar bir ornek teskil etmesi acisindan konulmustur. Oda kuruldugunda ayarlar GM`in kararlariyla degisebilir.Oyunumuz modsuz oynanacaktir, tum Stellaris severleri bekleriz.
GM:@Sezar
Host:@yafeshan

Katilimcilar
@CeH 
Ara
Katılıyorum
Ara
Yayınlarız.
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Çok büyük bir aksilik çıkmazsa katılıyorum.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
kimse kacmazsa katilirim

(robot irkiyla baslamiyorum)
[+] 1 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
katılıyorum
Ara
Katılmaya çalışacağım.
Sic Parvis Magna
Ara
Katılıyorum.
Ara
Oda kuruldu.

ID:90119277719703555
Sifre: st
Ara
katılıyorum
Ara
katılıyorum.
Ara
katılıyorum
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Etkinliği izlemek isteyenler: https://www.twitch.tv/strategyturk
Banttan izleyeceğim, tüm üstatlar toplanmış Stellaris'in inceliklerini kaparız belki.
Ara
Benim açımdan güzel bir oyun oldu. Güzel bir savaş verdim ama sanki zamanı biraz yanlıştı. Daha erkenden rakibim pathetic'ken saldırmayıp sonra eküvalan olunca saldırmam büyük bi hata oldu. Rakibimin teknolojik üstünlüğünü göz ardı ettim. Ekonomim gayet iyi dayandı fakat 4-5 kere çarpıştık ve her seferinde yaklaşık filomun yarısını kaybettim. Rakibimse tek tük kayıplarla atlattı savaşları. Ne hit and run ne trickster fayda etmedi. Sürekli takviye gemi basmaktan ekonomim tükendi sonunda. İlk başladığım filoyu da sayarsam 250-300 tane korvet basmışımdır. Rakibimin takviye olarak başlangıç filosu kadar daha gemi bastığını sanmıyorum. Ben başlangıç filomun 4 katı kadar gemi bastım savaş süresince. Kazanan taraf savaşta çizik bile almıyor neredeyse. Sıkıntılı bir mekanik.
Sic Parvis Magna
Ara
Oyuncular ilk mesaja eklenmeli.
Ara
2200-2260

ÜlkeOyuncuPopGezegen
Aeschyli Imperium@Aeschyli17113
Shazarak Replicators@jax6117012
Roshar Radiance@yafeshan1269
Synchronized Worlds@Onur341158
Sogd@Gurt9212
Galaktik Sosyalist Isci Birligi @Sezar765
Thembolon Slaughterers@altnkurt735
Quvarian Syndicate @Justicar  514
XT-489 Eliminator @Raijin 627
Weeb Confederation @Ayro 464
Commonwealth of Man @CeH 413
[+] 3 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Guzel bir oyundu herkesin eline saglik. Haftaya pazar kaldigimiz yerden devam edecegiz. Oyunda bazi etik olmayan davranislar oldu, ornek vermek kerekirse Yafeshan`in 8 oyuncuya research agreement kabul edip kendisinin 8 oyuncudan faydalanmasi ve imzaladigi oyuncularin bundan 1 fayda saglamasiydi. Burada ya herkes Yafes disinda diger oyuncularla da research anlasmasi imzalayip birbirlerini bosstlayacak ki bu durum co-op girmesi acisindan hos degil, ya da boyle birsey olmayacak. Suana kadar boyle bir durumla karsilasmadigimiz icin devam eden mp de degil ama gelecek olan mp lerde sadece 2 kisiyle research agreement yapabilmesiyle ilgili kural getirmek mantikli olabilir.

Ikinci olarak bireyleri yikmama uzerine bir mp gorduk dolayisiyla bu da mpyi statik hale getirdi. Aramizda yeni baslayanlarda oldugu icin bunu oldukca dogal karsiliyorum fakat firsatiniz oldugunda karsidakini yikmalisiniz. Eu4`un aksine bu oyunda herkes yaklasik esit sartlarda basladigi icin gayette 1 galibi olabiliyor,o galip olmaya calisin.
Ara
Uzgunum ama millet anlasma atmiyorsa birbirine bu benim sucum degil. Kural koyacaksaniz farketmez ama en az 3 olmali cunku materialist faction en az 3 research aggreement istiyor mutlu olmak icin. Materialist faction teknolojide geri dusersen influence vermez.

Sunu da belirteyim, eger anlasma sayisini sadece 3te tutsaydim yine en yuksek teknoloji yine bende olacakti. Merak eden oyunun saveini acip tum ulkelerin tek tek bilim geliirlerini kontrol edebilir.
Ara
Bilim geliri suni bir rakamdır. 13 gezegenin varken senden çok daha az bilimle daha hızlı teknoloji atlatabiliyoruz.
Etiklere göre belli kısıtlamalar gelmesi gerektiğini düşünüyorum.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.