Önemli: EU4 - Sistem Gereksinimleri
eu4.png
  • MINIMUM: 
    • İşletim Sistemi: Vista/Windows 7/Windows 8 
    • İşlemci: Intel® Pentium® IV 2.4 GHz eller AMD 3500+ 
    • Bellek: 4 GB RAM 
    • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce 8800 veya ATI Radeon® X1900, 512mb video belleği gerekir 
    • DirectX®: 9.0c 
    • Depolama: 6 GB alan
    • Ses Kartı: Direct X- uyumlu ses kartı
    • Diğer Gereklilikler: İnternet bağlantısı
    • İlave Notlar: 3 butonlu fare, multiplayer için internet veya LAN ağı
  • ÖNERİLEN :
    • İşletim Sistemi: Vista/Windows 7/Windows 8 
    • İşlemci: Intel® Pentium® IV 2.4 GHz veya AMD 3500+ 
    • Bellek: 8 GB RAM 
    • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce 8800 veya ATI Radeon® X1900, 1024mb video belleği gerekir
    • DirectX®: 9.0c 
    • Depolama: 6 GB alan
    • Ses Kartı: Direct X- uyumlu ses kartı
    • Diğer Gereklilikler: İnternet bağlantısı
    • İlave Notlar: 3 butonlu fare, multiplayer için internet veya LAN ağı
Yukarıdaki bilgiler Europa Universalis IV'ün 1.28 yamasıyla birlikte yaptığı sistem gereksinimleri değişikliklerine göre güncellenmiştir.
Windows 10 İşletim sistemi
İntel i5 650 3.20 GHz İşlemci
4 GB Ram
Direct X 11.2
ATI Radeon HD5450 1 GB Ekran kartı var ama benim oyun kasma yapıyor(arada birde çökme yapıyor) neden olabilir acaba ?
Windows 10 yüzünden olma ihtimali varmı ?
Ara
W10'dandır.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun 3 yıllık olmasına rağmen neden bu kadar eski sistem istiyor anlayamadım. Önerilen parçların bazıları neredeyse 8-10 yıllık.
Ara
oyun harita üzerinden oynanıyor.E haritayı TW gibi aşırı teferrruatlı yapmadıkları için eski sistemde açabiliyor.
[+] 1 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eski sistemin gücüyle paralel yeni ve düşük bütçeli donanımlar mevcut. Gerek yok yani bu kadar geriye gitmeye. ATi yazmışlar mesela önerilenlere, gülünç.
Ara
O bahsettiğin sistemi çok yüksek bulanlar var.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
[+] 1 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Giriş seviyesini yüksek bulan yoktur çünkü o giriş seviyesidir kaldı ki yukarıdaki listeye çok yüksek diyorsa en son bilgisayarını 10 yıl önce almış olmalı, senin söylediğinden yola çıkarsak.
Ara
İşte ondan daha kötü makineleri var, sorun orada. Hattâ "Neden Skyrim'in rahat çalışabildiği RAM miktarından daha fazlasını istiyor?" diyeni de duymuştum. Gerçi onu HoI III için diyordu o arkadaş :P .

Şöyle bir şey de var, EU III ilk çıktığında onun sistem istekleri de çok yüksek bulunmuştu. "Oblivion rahat çalışıyor bu oyun neden düzgün çalışmıyor?" diyen vardı.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
Yukarıdaki önerilen sistemden daha kötü bir bilgisayarı olan adam bilgisayarının yetersizliğinin artık farkında olmalı bence. Tabi evet yüksek gelebilir fakat teknoloji durmuyor. Hadi 5 yıl bilemedin 7-8 yıl fakat 10-12 yıllık bir bilgisayar zaten "öldürün beni" kıvamına gelmiştir.

X oyununda kasmıyor Y oyununda neden kasıyor gibi bir sorun olursa muhtemelen oyunun optimizasyonunun yeterli veya yeterli olmamasından kaynaklanıyor.
Ara
Selam, AMD 6610M ekran kartı ile oynayabilir miyim?
Ara
Evet oynayabilirsin, EU4 çoğunlukla CPU'ya yükleniyor.
G0kMNN.png
Ara
(16-04-2017, 02:52)GaulTurk : Evet oynayabilirsin, EU4 çoğunlukla CPU'ya yükleniyor.
pentium g4560 peki
Ara
Çekirdek sayısının az olup frekansının yüksek olması bir avantaj. Kesin bir şey söylemem ama idare eder.
G0kMNN.png
Ara
(12-06-2017, 11:49)GaulTurk : Çekirdek sayısının az olup frekansının yüksek olması bir avantaj. Kesin bir şey söylemem ama idare eder.
5x açar mı?
Ara
Açmaz.
G0kMNN.png
Ara
(12-06-2017, 12:11)GaulTurk : Açmaz.

Sen ne önerirsin?
Ara
6700K
G0kMNN.png
Ara
i3 7100
Ara
6700k mı öneriyosun @GaulTurk? Biz onu daha wishliste ekliyoz yav.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.