Oyun Sohbet
NMS 90 TRY olsaydı alabilirdim, 150 verilmez.
Ara
(07-03-2016, 23:30)GeneralTzschück :
(27-02-2016, 17:45)unonimus : Yaşanmaz, yaşanması için Amerikalı oyun şirketlerinin büyük olanlarının aynı gün patlaması filan lazım.
@unonimus İlla aynı gün patlaması gerekmez. Büyük değerlendirme siteleri baba firmaların her yapıma bok atarsa üç güne kalmaz oyun endüstrisi yerle bir olur demedi demeyin. Neden o kadar parayı basıyorlar sanıyorsunuz ? XD Küçük bir söylenti bile hisselerde büyük değişikler yapıyor.

Şöyle bir şey var, bugün bir şirket patlasa diğerleri mutlaka onun IP'lerini alır.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara

Oyunun grafiklerde büyük bir gelişme var ama oyunun asıl mekanikleri hala aynı. Bir lorda konuşma penceresi şehir penceresi aynı hep. AI çok geliştirdiklerini söylüyorlar inşallah öyledir. Okuduğuma göre oyun sandboxa doğru gidiyor, Lordlar yaşlanıp yenileri gelecekmiş, çocuk sahibi olma falan planları var. Multiplayeri güzel olur olursa satın alırım.
Ara
Bilgisayar parçaları ve oyunların sistem gereksimlerinden anlayanlar için bir sorum olacaktı :

Intel i5 4200U 1.60 ghz - 2.30 ghz (Turbo Boost Özelliği) Işlemci
4Gb Ram
Nvidia GT 840m 2GB Ekran Kartı
Windows 8 64 bit İşletim Sistemi

Bu sistem gereksimleri ile Tom Clany's The Division oynayabilir miyim?
Ara
@Redtay Hmm... Kış bittiği içün gerek yok.

Hoj.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Baktım ama bulamadım lazım bir konu. Konusu olmayan oyunların görselleri burada paylaşılabilir.

Ara
Konusu olmayan oyunların konularının açılması daha uygun olur.
https://twitter.com/PdxInteractive/statu...5253617664

Yeni bir oyun herhalde. Verdiği testi doldurunca Paradox ve Obsidian logosu çıkıyor. RPG olması muhtemel. 15 Mart'ta pasifik zamanıyla 17'de (Türkiye saati ile 16 Mart, saat 03.00'te) Paradox'un Twitch kanalında duyurulacakmış.
Ara
VR geliştirmeleri devam ederken bu overhyped "meme" üzerine bir de ben test yapayım dedim. Ki büyük bir ihtimalle sadece SLI/CrossFireX sistemler bu teknolojiden (dezavantajları ile birlikte) düzgünce yararlanabilecek.

4f11199f0cadc2b945aa845760359edf.png
v5jjo8.gif
Ara
Sizi ortaçağda köy yaşamına götürecek galerim:

Adım Philip. Svadya'nın Balanli köyünde yaşıyorum. Köy Kont Deglan tarafından yönetiliyor.
Görsel

Burası benim evim. Köyün biraz dışında kalan bu kulübede yalnız yaşıyorum. Annem ve babam vebadan öldü. Kardeşim haydutlar tarafından öldürüldü. Karın tokluğuna çalışıyorum. Şimdi gündelik işlerimi yapmam gerekiyor. 

Görsel

Önce odunları kesmeliyim. Arkamdaki fırından gelen ekmek kokusu karnımı acıktırdı. İşimi bitirdikten sonra biraz ekmek alıcam.

Görsel

Şimdi de harman yapmam lazım.

Görsel

Harman işi daha bitmedi. Çok susadım. Hemen kuyuya inip işimin başına geri dönmeliyim.

Görsel

İşim bitti. Bu yorucu günün ardından karnım kurt gibi aç. Yemeğimi almaya giderken köyün güzelini gördüm. Onunla eskiden konuşurdum ama aşkımı ona ilan ettiğimden beri benimle konuşmak istemiyor. Zaten ailesi de benim gibi birine kızını vermez.

Görsel

Yemeğimi aldım. Köyün bahçesinin yanında oturup yemeğimle keyfime bakıcam.

Oyun: Mount and Blade Warband
[+] 4 üye SNAKEEYES433 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Rise of the Tomb Rider oynuyorum şu sıralar. Gerçi çok kısa oynadım sistemin performansını görmek için. O bile yetti, mükemmel bir oyun olmuş. Very High detaylarda sanat eseri gibi. Oyunun hikayesi de güzele benziyor. İleride uzun bir yazı yazarım buraya.

@Snykdel

VR teknolojisi için yeni nesil GPU'ları bekliyor herkes. Çok yüksek miktarda belleğe ihtiyaç olacak. Özellikle HBM II'nin getireleri ne seviyede olacak bekleyip göreceğiz.
Ara
The Division harikulade olmuş, en azından PVE kısmı, PVP kısmında bir kaç problem var, onlarda düzeltilince ve updateler geldikçe dahada güzelleşecek oyun. Beraber oynayacak arkadaşınız var ise acımadan alın.
Ara
Oyunu alacağım almasına da Ubisoft'un paracı politikası yüzünden vazgeçiyorum. O Season Pass fiyatı ne öyle!?
Ara
@SNAKEEYES433

Grandtürk klanındaki arkadaş mısın sen?
Ara
@Alcarin

World of Warcraft'ın her expansionı sabit fiyattan, tam olarak $49.99 dan satışa çıkarıyorlar, The Division'u MMO kategorisine koymak lazım, bir yıl içerisinde çıkaracakları 3 expansion için belirledikleri fiyat bence makul. Bunun haricinde bedava content updateleri de gelecek.
Ara
Bu oyun WoW kadar uzun ömürlü olmaz yalnız, seneye hadi bilemedim 2 seneye ölecekmiş gibi duruyor. WoW yıllardır aktif, Ubisoft gibi rezil DLCler yerine gayet güzel Expansionlar çıkarıyor Blizzard. Her ne kadar 3 Expansion çıkacak olsa da (ki bunların parasının hakkını veremeyeceğini düşünüyorum) Türkiye fiyatı çok yüksek.

Tabi asıl suçlu Ubisoft da değil ben niye onlara suç atıyorsam. İsmi lazım değil ülkemizde bir kutulu oyun satıcısı var, %50 yaptık deyip indirim yaptığı güncel ürünleri 70-80 liraya satan. Onda aramak lazım suçu. Steam TL politikasına geçtiğinde 89 liralık oyunu 179 liraya çektirtmesini çok iyi bilirler hatta.
Ara
@Alcarin

Ubisoft'un geçmişi pek parlak değil, bu konuda herkes hemfikir, ancak bu yeni oyunlarına ön yargı ile yaklaşılmasına sebep olmamalı, zira Ubisoft bu kötü ünvanı değiştirmek için elinden geleni yapıyor, Rainbow Six: Siege ve The Division bunun göstergesi ve bence Ubisoft'un Assassin's Creed II'den sonra çıkardığı en başarılı oyunlar. Siege'e bedava contentler yıl sonuna kadar gelmeye devam edecek, competetive yapısı sayesinde oynanmaya uzun süre devam edileceğini düşündüğüm bir oyun. The Division'a gelirsek, oyunun oynanışı o kadar eğlenceli ki, pvp kısmı düzeltildiği an, gelen updateler ile beraber oynanışı WoW kadar uzun süreli yapamasalar da bayağı bir uzun tutacaklar. Content geldiği sürece oyun canlı kalır, contentlerle beraber yeni PVP modları da gelecek ki benim asıl beklediklerim bunlar.

Aral Game konusunda haklısın. Bizde ne yapıyoruz, oyun almanın diğer yollarını kullanıp bu firmayı boykot ediyoruz.
Ara
(15-03-2016, 23:46)SatanistKesenKedi : @SNAKEEYES433

Grandtürk klanındaki arkadaş mısın sen?

Yok, ben tek tabanca takılıyorum  (G)
Ara
(09-03-2016, 22:30)GeneralTzschück :

Karşıdaki binaya bakınca nedense Inferno haritası aklıma geldi. T base'in oradaki balkonlu bina ;P
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.