Project Augustus - Stellaris
PDS'in ne olduğunu sır gibi sakladığı yeni oyunu, kod adıyla Project Augustus için Paradoxplaza'da bölüm açıldı.
Şimdilik bölümde herhangi bir konu açılamıyor, ancak bölüm açılması yakında bu yeni oyun hakkında haberler alacağımıza işaret.

Şuana kadar Project Augustus'a dair bilinenler :

- Herhangi bir oyun serisinin yeni oyunu değil.
Antik uzay oyunudur eminim ki.

jdz1STH.gif
v5jjo8.gif
Ara
Adı ustunde Augustus, Roma'nin ilk Imparatoru olur kendisi, Romayla ilgili olması muhtemel ama olmayadabilir. (ee strateji oyunu olacagini da biliyoruz PDS'den gelecek cunku)

-4x Strateji olmaz cunku zaten bu genre icin oyunlari var
-Majesty'e benzer bir oyun olabilir, Indirect kntrolu olan, su sıralar gayet moda bir genre (Stoneheart, Clockwork Empires vs.)
-RTS(starcraft vb. stilde), çok zor yani olma ihtimali var ama olacagini pek sanmam.
-Grand Strateji, bu digerlerinin arasında olma ihtimali en yuksek, haliyle PDS'den çıkacak oyun sonuçta, baska genrelara gecmeyi denediler ama istedikleri basariyi elde edemediler, yine risk ederler mi bilmem.

Edit: Galiba 4x Uzay oyunu olabilme ihtimali yüksekmis.
A leader is a dealer in hope

Ara
Önceden antik uzay oyunu ile ilgili domain alınmıştı Paradox Int. ismi ile. Ondandır her gizli oyun projesi için ilk fikrim antik uzay oyunudur gerçekten duyuruluncaya kadar.
v5jjo8.gif
Ara
Sengoku gibi belirli bir bölgeyi ele alan oyun olabilir bence.
Ara
(22-07-2015, 16:39)FokluGeneral : Sengoku gibi belirli bir bölgeyi ele alan oyun olabilir bence.

Sengoku PDS'nin fail oyunlarindan biri, tutulmadi ve çok satmadi. Bir daha aynı seyi yapcaklarını sanmıyorum. Ama kucuk de olsa bir ihtimal var evet.

Ara
Sengoku, MotE gibi bir deneme oyunudur.
v5jjo8.gif
Ara
Caesar Divi Filius Augustus'un Romasını oynayabileceğimiz bir oyun olabilir...
Ara
Rome II olsa çok güzel olurdu, dandik uzay oyunlarından gına geldi.
[+] 2 üye Moses nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Nogrod sayesinde kafamda bir fikir oluştu. Bence Total War oyunları ile kapışmasını istedikleri bir oyun olacak. Total War oyunlarına benzeyecek yani.
Ara
Sadece şehirlere odaklanabilirler. Tek bir ülke içinde geçen bir oyun...
AgEJOQ.jpg
[+] 1 üye House nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Rome 2 'yi gösteriyordu çoğu ipucu, nerde söylendi seri devamı olmayacağı?
Ara
Bayağı önce söylenmişti. İpucu dediğin Shams'ın ROME II t-shirt'ü ise o pure trolling.
Tunis delenda est ciddi olabilir ama.

WeissRaben, post: 19670552, member: 116475 :Augustus is not a sequel. This was said quite some time ago already. And it's probably something big - it has been in the works for a fair while, and some devs seem to be on a sugar rush about one certain project. I hope it's not a space GSG - I'd play it anyway, but I think filling up the holes in real history (hint hint: the Migration Era) should come before that.
EU:Rome'dan farklı bir adla sunulacak fakat benzer konsepte sahip bir oyun geleceğini tahmin ediyorum. Zaman aralığı çok geniş ama her yerde çıkan  "Carthago Delanda Est"  mottosuna bakılırsa bence  BC 149 (3.Pön Savaşı'nın Başlangıcı) ile AD 476 arasında geçecek. Çıkan dlc'ler ile bu aralık genişleyebilir. (Belki Cumhuriyet'in kuruluşu, Peloponez savaşı, Birinci ve İkinci Kartaca Savaşları, Pirus Savaşı, Büyük İskender'in başa geçmesi gibi Antik Çağı'ın önemli olayları senaryo olarak eklenebilir.)
[+] 2 üye Moses nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(22-07-2015, 22:11)Moses : EU:Rome'dan farklı bir adla sunulacak fakat benzer konsepte sahip bir oyun geleceğini tahmin ediyorum. Zaman aralığı çok geniş ama her yerde çıkan  "Carthago Delanda Est"  mottosuna bakılırsa bence  AD 149 (3.Pön Savaşı'nın Başlangıcı) ile BC 476 arasında geçecek. Çıkan dlc'ler ile bu aralık genişleyebilir. (Belki Cumhuriyet'in kuruluşu, Peloponez savaşı, Birinci ve İkinci Kartaca Savaşları, Pirus Savaşı, Büyük İskender'in başa geçmesi gibi Antik Çağı'ın önemli olayları senaryo olarak eklenebilir.)

Boyle birseyin olmasi acikcasi harika olurdu, ama sanmıyorum :S (Gerci tarihin DLC'ler ile genisletilmesine karsiyim, genisletmesinler su tarihleri hicbir oyunda..)

Ara
"Totally not Rome II Alpha" olayı ne olacak?
v5jjo8.gif
Ara
El Dorado DLCsinin kısa bir süre öncesine kadar Steam'e " Europa Universalis : Atlantis Rising " olarak kayıt ettirildiği gerçeği var :)
Nogrod, Runemaster dışında başka janrlara geçmeyi denemediler. Onu da yarıda bıraktılar zaten  :@  . Ha, tabii 2000'lerin başından kalma Airfix Dogfighter'ı filan saymazsak :P .

Ancient Space zaten var olan bir oyun.

Strateji oyunu olmayacak, buraya yazıyorum. Roma ile ilgili de olmayacak, onu da buraya yazıyorum. Proje isimlerinin oyunun geçtiği dönemle alakası bile yok zaten.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
Nasıl da tease atan bir kuzeyli. :heart: :heart: :heart:

Johan, https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind...15.872437/ :This will be our first new major IP released since the original Crusader Kings over 10 years ago.

Hints will come every weekday until announcement at Gamescom.
v5jjo8.gif
Ara
(23-07-2015, 18:04)unonimus : Strateji oyunu olmayacak, buraya yazıyorum. Roma ile ilgili de olmayacak, onu da buraya yazıyorum. Proje isimlerinin oyunun geçtiği dönemle alakası bile yok zaten.

Barbar atalarının dandik mitolojileri ile ilgili saçma bir oyun çıkarmazlar umarım.
[+] 1 üye Moses nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.