[Forum Oyunu] Königsberg 1945 [Savaş Başlıyor]
(14-04-2017, 18:27)PashaZade : Yardım ediyormusunuz yoksa Hitlerle konusmaya berline mi gedeyim ?

tenor.gif

Bi de alman mareşali olacaksın.Sen emir verdin mi, Adamların hepsinin yardım etmesi lazım can korkusundan :)
Ara
Paşaya yardım ediyorum.Alın erzakları sonra israf edince ağlamak gücenmek yok ama :D
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
(14-04-2017, 18:31)menars : Paşaya yardım ediyorum.Alın erzakları sonra israf edince ağlamak gücenmek yok ama :D

Beton yada taş yemeye başlarsanız bilemem artık :D .
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Paşa mühimmat yok sen napıyon millet çürümüş patatesle talim yapıyo cephane üretsene iki fabrikaylada ah ah o yeme düşmücektin :D
Ara
(14-04-2017, 21:45)Feldmarschal : Paşa mühimmat yok sen napıyon millet çürümüş patatesle talim yapıyo cephane üretsene iki fabrikaylada ah ah o yeme düşmücektin :D

Nihahaha :D .@PashaZade Panzerfaust fabrikası sorunlarla seni bekliyor olacak kanka (en büyük sorun bir piyade üst seviye silah yapmayı nereden bilsin :D )
Ara
Paşhaya yardıma gidiyorum
Ara
Top ateşte seçtiğiniz şıklara göre rastgele zayiatlar eklendi.
Düşman Hava Saldırısı Gece Saati Başladı ama Uçaksavarların Uyarılması Saldırının İlk Anlarında Uçaksavarların Tepki Vermesinede Olanak Sağladı.

Probang
Şehire hava saldırılarıda başlamıştır.Düşman tahmini uçak sayısı şimdilik sadece 3binin üstündedir.Uçaksavarlar erken tepki versede yoğun bir şekilde ateş açmak mümkün olmayacaktır.

A)Sadece Bombardıman uçaklarına ateş aç
B)Tam ateşe devam ederken olabildiğince çok cephaneyi al(Menars bakmazken çal aradan :D uçaksavarın mermisi farklı diyebilirsiniz ama bu sefer öyle bakmıyorum kim neyi çok kullanıyorsa hepsi bitecek) 
C)Ateş kes(Asıl düşman saldırısı başlayana kadar) 

Cpt Macmillian
Uçaksavarları uyarman ilk dakikalarda düşmanın oluşturabileceği sorunun çok azda olsa önüne geçilmesini sağlamıştır.300 Uçaksavar o kadar uçağı durduracak değil elbette ama düşmana hayla karşılık verebilecek durumda olduğunuzu göstermenin etkisi büyüktür.Bazı askerlerin savaşın yakın olduğunu askerlerin tam gücünde savaşabilmek için olabildiğince çok yemesi gerektiğini söyler.

A)Onlara uy ve daha çok erzak al
B)Durumu tamamen reddet ve normalde aldığının yarısı erzak al
C)Bize erzaktan çok cephane lazım git ve cephane al

PashaZade 
Fabrikaları yardımına gelen kişi sayısı gerektiğinden fazla olsada tamiri çabucak bitirirsiniz.Bölgedeki eski fabrika çalışanlarından birisi cephane üretiminin nasıl yapıldığını bildiğini ve başa geçebileceğini söyleyerek olabildiğince hızlı şekilde emirler dağıtmaya başlar.Ancak işler diğer fabrikada öyle gitmiyordur.Panzerfaust ve Panzershrecklerin nasıl yapıldığını araştırmak için birliklerinizdeki birkaç tanesini parçalamaya çalışırsınız.Şansınıza HulkSpider03'ün birliklerinden birisi eski bir askeri mühendistir.Yavaş yavaş olsada üretime başlayabileceklerini ileride verimi arttıracaklarını söyler.Ancak elinde ordudan kalma eski model toplarında olduğunu bu fabrikada bu üretimin yapılabileceğinide belirtir.

A)Mühendis'e güven ve Panzerfaust üret
B)Panzerfaust'ların üretimi tamamen zaman kaybı olacak silah üretelim.
C)Panzerfaust'ların üretimi tamamen zaman kaybı olacak cephane üretelim.
D)Mühendis'e güven ve eski model top üret

Sübaşı
Düşman top ateşi kesildiğini zannettiğiniz anda değişen tek şey merminin çeşididir.Bu sefer hava bombardımanı başlamıştır.Şehrin daha dışlarında kalan kısımlardaki birliklerin ise sovyetlerin bir şeye hazırlandığını belirtir.

A)Düşmanı incelemeye adam gönder
B)Gece nöbetçileri yakalamaya çalış
C)Düşman hareketini uzaktan gözlemlemeye çalış

Menars 
PashaZade'ye yardım edersin ama sen yokkenki erzak kaybı büyüktür.Bazı askerler ilerideki yiyecek korkusundan olsa gerek erzak alıp depolamaya çalışmıştır kimin nereye sakladığını bulabilmek mümkün olmayacak olsada birgünlük erzağın yok oluşu ileride çok baş ağrıtacaktır.

A)Erzak kullanımını hemen yarıya kes
B)Erzak kullanımını 4'te 1e indir
C)Donanmayla irtibata geç
D)Erzak Merzak Yok size deyip kendi tümeninden başkasına birşey verme 

Hulkspider03
Düşman saldırısı ihtimaline karşı tümenin nasıl savaşacağına karar vermen gerekiyordur.Düzenli bir tümen gibi pozisyonunu koruyup sürekli çatışmak için birliklerin yeterince dayanıklı değildir.Ama gerilla savaşındada düşman bir yerden sonra birliklerinin üstlerine ilermeyecek yada güvenli bir mesafeden ateş açarken şehre ilerleyeceklerdir.

A)Savaş zamanında düzenli bir tümen gibi savaş
B)Gerilla gibi düşmanı sürekli pusuya yada bizim istediğimiz yerlere çekerek savaşmalıyız 

Feldmarschall 
Tankları top ateşinden korumaya çalışırken düşman uçaklarıda başlamıştır.Ama bir yandan düşman hareketliliği haberleride vardır.Bu ikisi yetmezmiş gibi uzun zamandır çalışmayan tankların içindeki yakıt donmaya başlamaktadır.Askerlerde tanklarla beraber donma tehlikesi geçirmeye başlamıştır.Bazı tümenler siperlerin içinde birkaç derece daha sıcak hissetsede soğukta tankları korumaya çalışan tümenin için durum aynı değildir.

A)Düşman hareketliliğini gözetlemek için asker gönder
B)Tankları çalıştır
C)Askerlere kendilerini ısıtmak için ateş yakmalarını söyle 

Feldmarschall 3.Panzer Ordusu 19 Bin 860 Piyade 600 Tank 
HulkSpider03 2.Volksturm Division 39 940 Volksturm
Menars 17.Piyade Tümeni 19 870 Piyade 400 Pak 40 
Probang 21.Piyade Tümeni 15980 Piyade 300 Flak88
PashaZade 4.Ordular Birliği 45 Bin Piyade 700 Pak38+40 50 Ostwind (Mareşalliğim diyordun nerede diyordun al sana mareşallik)
Sübaşı 3.Volksturm Division 34910 Volksturm
Cpt Macmillian 7.Volksturm Division 36850 Volksturm

Kalan Cephane =1400(Bu sadece sayı değeridir bütün mermilerin toplamı gibi düşünebilirsiniz her kullandığınızda azalacak ama 1 fabrika her tur 200 üretecek)
Kalan Erzak   =2000(Buda azalan erzak sayınız)
Ara
C)Bize erzaktan çok cephane lazım git ve cephane al

askerlerin açlıktan ölmesi çokta umrumda değil açıkçası :D
Ara
Evet beyler erzak demiştim.Sovyet ya da İngiliz donanması var mıdır Baltık Denizinde ?
Edit:4.şık ekle kimseye erzak vermiyorum :D
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
A) Düşmanı incelemeye adam gönder .

Bakalım ne haltlar karıştırıyorlar.
Ara
(14-04-2017, 23:15)menars : Evet beyler erzak demiştim.Sovyet ya da İngiliz donanması var mıdır Baltık Denizinde ?
Edit:4.şık ekle kimseye erzak vermiyorum :D

Onu düşündüm aslında ama seçmez heralde eklemiyeyim boşuna dedim madem aklına ekliyeyim o zaman :D .
Ara
"Hulkspider03
Düşman saldırısı ihtimaline karşı tümenin nasıl savaşacağına karar vermen gerekiyordur.Düzenli bir tümen gibi pozisyonunu koruyup sürekli çatışmak için birliklerin yeterince dayanıklı değildir.Ama gerilla savaşındada düşman bir yerden sonra birliklerinin üstlerine ilermeyecek yada güvenli bir mesafeden ateş açarken şehre ilerleyeceklerdir.

A)Savaş zamanında düzenli bir tümen gibi savaş
B)Gerilla gibi düşmanı sürekli pusuya yada bizim istediğimiz yerlere çekerek savaşmalıyız" pashaya yardım etmemle bunun alakası ne?

B şıkkı.
Ara
Bunlara cephane verende kabahat.Alıcaktım tüm cephaneyi.Şimdi 2 milyon Sovyet ordusunu kurşuna dizemeyeceğiz...
Victor Hugo
Ara
B)Tam ateşe devam ederken olabildiğince çok cephaneyi al(Menars bakmazken çal aradan :D uçaksavarın mermisi farklı diyebilirsiniz ama bu sefer öyle bakmıyorum kim neyi çok kullanıyorsa hepsi bitecek)
Ara
Ben gene insaflı davranıyım donanmayla irtibata geçiyim.
Victor Hugo
Ara
Sovyet ruhu taa Moskovadan Konigsberge kadar gelip yorulan askerlerle bitmistir.

Biz ingiltere de olumsuz bir ulusun ordusunu iki kere sayimiz ve materyalimiz az olmasina ragmen telef ettik.

Adamlarin baskomutani az daha basbakan oluyordu.

Elbette ki bu savasi kazanacagiz lakin dostlar bu sadece benim elimde olacak is degil. Ben fuhrer degilim ( bu arada fuhrerle akraba oluruz ) ve askerlerime her daim soz hakki saglayacagim. Bu hazirlik turlarinda istediginiz şıkkı secebilirsiniz.

Savas turlarinda ise yapmak istediginiz şıkkı belirtesiniz ki plan ona gore de sekillensin. Hatta firaat bulabiliyorsaniz steamdan planlari birlikte yapariz.

Ahmetin yuce alman ordusuyla dalga gecmesini buyuk bir esef ve hincla kiniyor, son olarak A diyorum xd.

(Top yapicaz dediysek de 1914ten kalan top yapicaz demedik.)
Ara
Ne yapsalar boş, göklerden gelen bir karar vardır.

image003(46).jpg
Ara
(15-04-2017, 01:18)PashaZade : Sovyet ruhu taa Moskovadan Konigsberge kadar gelip yorulan askerlerle bitmistir.

Biz ingiltere de olumsuz bir ulusun ordusunu iki kere sayimiz ve materyalimiz az olmasina ragmen telef ettik.

Adamlarin baskomutani az daha basbakan oluyordu.

Elbette ki bu savasi kazanacagiz lakin dostlar bu sadece benim elimde olacak is degil. Ben fuhrer degilim ( bu arada fuhrerle akraba oluruz ) ve askerlerime her daim soz hakki saglayacagim. Bu hazirlik turlarinda istediginiz şıkkı secebilirsiniz.

Savas turlarinda ise yapmak istediginiz şıkkı belirtesiniz ki plan ona gore de sekillensin. Hatta firaat bulabiliyorsaniz steamdan planlari birlikte yapariz.

Ahmetin yuce alman ordusuyla dalga gecmesini buyuk bir esef ve hincla kiniyor, son olarak A diyorum xd.

(Top yapicaz dediysek de 1914ten kalan top yapicaz demedik.)

Not:Eski model toplarında patlayıcı mermiyle etkisi zaten büyük ama taşınması kolay değildi ve hareketli toplar wespe gibi hareketli savaşta daha çok variz görüyordu sadece yani eski diye vurmuyor değil :D .
Ara
B)Tankları çalıştır
Ara
Cpt Macmillian 
Cephane stoklarını talan ederken bir yandan yanlış mı yaptım acaba diye düşünürsün.Ama olan olmuştur artık.Sovyet hareketliliği haberleri askerleri huzursuz etsede birliklerini düşman saldırısının gelebileceği bir yöne yerleştirmeyi planlarsın

A)Doğuya Git
B)Batıya Git
C)Güneye Git 

PashaZade
Cephane fabrikası sorunsuz çalışırken mühendis'te panzerfaust'lar için üretime başlamıştır.İlk günki üretim çok az denilecek seviyede olsada ileride yavaş yavaş hızlanacağı ortadadır.Sende buradaki işlerin bittiğine göre şehrin bir kısmına birliklerini yerleştirmek için hazırlanırsın.

A)Doğuya git
B)Batıya Git
C)Güneye Git
D)Merkezde savunma yapmak için hazırlık yap (diğer birlikler savunmayı kaybederse düşman buraya gelecek) 
E)Limanı ve bölgedeki fabrikaları savunmak için hazırlık yap 

Probang
Başka bir kişinin daha erzakları talan ettiğini görsende kalan son cephaneye kadar el koyarsın.Diğer Tümenler ne yapacağını kendileri düşünsün artık

A)Doğuya Git
B)Batıya Git
C)Güneye Git
D)Şehire dağıttığın flakları koruyacak şekilde birlikleri dağıt.

Sübaşı
(Normalde b şıkkını seçseydin vereceğim ipucunu veriyorum bu seferlik kıyağım olsun)Yakaladığınız 3 Sovyet askerini saatlerce konuşturmaya çalışırsınız.Er olarak hiçbirşey bilmeselerde içlerinden birisi subaylardan birinin habercisidir.Tahmini 300 Bin sovyet Doğudan 300 Bin batıdan saldırırken 1.4 Milyon askerin güneyden şehire gireceğini söylerler.6 Bin Adet Tank'ta her yere paylaştırılacaktır.

A)Doğuya Git
B)Batıya Git
C)Güneye Git 

Menars 
(Burdada tarihi olmayan bir olay olacak doğru seçeneği seçtin açlıktan yada cephanesizlikten ölmezsen tabi :D )Alman Deniz Kuvvetleri son bir görev için Tirpitz'i ve kalan bütün kruvazörleri yeniden denize salmaya karar verir.Norveç'ten Danimarkaya getirilmiş olan Tirpitz'in diğer gemilerle beraber bölgeye varması en az 2 gün sürecektir(3 Tur olacak bu sefer 2 gün savaş yakın olduğu için tur zamanı kısa ) 

A)Doğuya Git
B)Batıya Git
C)Güneye Git

Hulkspider03
Şehirdeki savaş stratejini belirlesende koruyacağın bölgeyi yeni düşünmeye başlarsın

A)Doğuya Git
B)Batıya Git
C)Güneye Git

Feldmarschall
Tankların yakıtının donup hareket edememesinden kurtarsanda piyadelerin çoğu soğuktan hastalanmış ve elleri şişmiştir(Tetiği çekemeyecek kadar değil en azından şimdilik) 

A)Doğuya Git
B)Batıya Git
C)Güneye Git

Not:Şıklar herkese aynı ama dikkat edin sonra değiştirme hakkınız yok...

Kalan Cephane =0(Fabrika üretmedi mi derseniz onada el koyuldu :D )

Kalan Erzak   =1640(Buda azalan erzak sayınız)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.