Anno 1800 - Kısa Sorular ve Cevaplar
Erken aşamalar için sabun üretip sabuncu npc ye satmak baya kar sağlıyor.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun basi demir uretmek yerine npc den alirsaniz daha karli olabilir
[+] 1 üye SoulForged nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
epic store indirimleri ve kupon ile oyun 47 liraya geliyor(standart sürüm) , dlc ler olmadan oyun keyifli olur mu?
Ara
Olur.
Ara
(19-12-2021, 10:57)duxuur : epic store indirimleri ve kupon ile oyun 47 liraya geliyor(standart sürüm) , dlc ler olmadan oyun keyifli olur mu?
Similasyon sehir kurma oyunlari seviyorsan cok begenicegin bir yapim. Forumda multisini de yapiyoruz. Oyunda yaklasik 400 saat geçirdim cok baglayici. Oyun su an guzel indirimde tavsiyem standart yerine complete edition i alman. 3 sezon toplam 9 dlc dahil 180 lira civarina gelicek. 4. Sezon da yolda.
Ara
(19-12-2021, 12:12)SoulForged :
(19-12-2021, 10:57)duxuur : epic store indirimleri ve kupon ile oyun 47 liraya geliyor(standart sürüm) , dlc ler olmadan oyun keyifli olur mu?
Similasyon sehir kurma oyunlari seviyorsan cok begenicegin bir yapim. Forumda multisini de yapiyoruz. Oyunda yaklasik 400 saat geçirdim cok baglayici. Oyun su an guzel indirimde tavsiyem standart yerine complete edition i alman. 3 sezon toplam 9 dlc dahil 180 lira civarina gelicek. 4. Sezon da yolda.
anno 1404 oynadım 50 saat kadar ve çok hoşuma gitti o yüzden anno 1800 e yükseldim açıkcası, normal şartlarda düşünmeden alırdım complate editionu ama bütçeyi elden ring ve gow a gömdüğüm için buna sadece standartlık para kaldı  :smiling:
Ara
1404 u sevdiysen bu oyuna bayılırsın. Gerci ondan biraz farkli mesela kara savaslari yok ama o oyunun da eksikleri giderilmis. Multi oyunlara girmek istiyosan ek paket de alman gerek hostta ek paket olmasi yetmiyor herkesde olmasi gerek malasef. Season passin bir tanesi 90 lira civariydi 3 tanesi 270 ki ben de standary aldim senin gibi dusunup ama sonra tum dlc leri ayri ayri aldim pahaliya geldi. Ama hesap yap belki 60 liralik kuponlarla tek tek alip ucuza getirebilirsin ger sezon packi
[+] 1 üye SoulForged nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Olur da bu oyunu sevdikten sonra ücreti gözümüze görünmüyor, tüm paketleri alıyoruz :xd:
Ara
Böyle harika oyunun Türkçe yamasını çevirme zamanı gelmedi mi sizce? :smiling:

Dosyaları açıp baktım toplam 198.608 satır bulunuyor fakat bunların hepsi çevrileceği anlamına gelmiyor, her 4 satırdan 1'i çevrilmesi yeterli. Buna göre hesap yaparsak çevrilmesi gereken yaklaşık 50 bin satır çıkıyor bence fena değil. İngilizcem olsaydı inanın tek başıma aylar sürse de çevirmeye çalışırdım işte çaresizlikten Translate'den hallice yamayı kullanıyorum. Açılması ve paketlenmesi için Tool lazımsa paylaşabilirim.

İngilizcesi iyi olan arkadaşlardan rica ediyorum bizi kaliteli yamadan mahrum bırakmayın :smiling:
Ara
İngilizcem var. Ama pcye erişimim yok. Ayrıca pre sürümünü bulamadım. Bu sorunları çözersen denerim ama söz veremem.Pc işi ara tatilde hallolur. Uygun fiyatlı premium bulursan yamaya ara tatilin ortaları gibi başlarım
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Yarim yamalak ceviriyle oynamaktansa orjinal dilinde oynamanizi tavsiye ederim agir bir dili yok zaten
Ara
(30-03-2022, 16:20)korkusalan : İngilizcem var. Ama pcye erişimim yok. Ayrıca pre sürümünü bulamadım. Bu sorunları çözersen denerim ama söz veremem.Pc işi ara tatilde hallolur. Uygun fiyatlı premium bulursan yamaya ara tatilin ortaları gibi başlarım
Geçtiğimiz aylarda Epic Games'te büyük fırsat vardı 200 TL üzeri satın alımlar için 130 TL indirim kuponu veriyordu bir daha böyle fırsat gelir mi bilmem. Orada Premium yok ama 3. Sezon Kartı ile Deluxe Paket'i içeren Gold Sürüm var o daha iyi gibi. Epic'ten alınca Ubisoft üzerinden oynayabiliyoruz.

(30-03-2022, 16:57)SoulForged : Yarim yamalak ceviriyle oynamaktansa orjinal dilinde oynamanizi tavsiye ederim agir bir dili yok zaten
Denedim hocam, öyle verimli oynanmıyor maalesef bir yerde takılıyorum. Bunu sadece kendim için istemedim zaten bu oyunu oynayan ve yamaya ihtiyaç duyan bir sürü kişi var. Kaliteli yamayı hak ediyor bu oyun.
Ara
Yani tabiki resmi sekilde turkce ciksa guzel olur da onun disinda cok cok fazla kitlesi yok forumda arada multisini çeviriyoruz katilim da cok olmuyor ama 4. Sezon heyecanlandirdi yeni dunya odaklı olacak ve yeni seneryolar gelicek yeni itemlar falan da olcaktir indirimde yakalayip complete set almanizi oneririm
Ara
Ubisoft'tan umudumu yitirdim artık, Türkçe videolar falan paylaşıyor ama oyuna Türkçe dilini ekleyelim demiyorlar tayvanca bile varken.

Oyunda görevlere yetişemiyorum bu yüzden multi kısmı beni korktuyor iyice kontrolden çıkacak diye  :smile:  

Yine de bir gün katılmak isterim denk gelebilirsem.
Ara
(30-03-2022, 14:27)Gılgamış : Buna göre hesap yaparsak çevrilmesi gereken yaklaşık 50 bin satır çıkıyor bence fena değil.

Gayet fena. Dolayısıyla yama beklentilerine girmemek lazım.
Ara
(30-03-2022, 23:40)elefsar :
(30-03-2022, 14:27)Gılgamış : Buna göre hesap yaparsak çevrilmesi gereken yaklaşık 50 bin satır çıkıyor bence fena değil.

Gayet fena. Dolayısıyla yama beklentilerine girmemek lazım.

1 kişiye göre öyle ama 2-3 kişi bölüşüp çevirirse fazla sürmez hocam. Strateji oyunları diğer türdeki oyunlara nispeten fazla satırlar içerdiğini düşünürsek 50 bin çok sayılmaz 200 bin satır da olabilirdi. Disco Elysium gibi ağır dili yok ama yine de iyi bir ingilizce gerektiriyor. 

Bu forumda yama çalışmaları görüyorum o yüzden bir umut yazayım demiştim.
Ara
(31-03-2022, 00:55)Gılgamış : 1 kişiye göre öyle ama 2-3 kişi bölüşüp çevirirse fazla sürmez hocam. Strateji oyunları diğer türdeki oyunlara nispeten fazla satırlar içerdiğini düşünürsek 50 bin çok sayılmaz 200 bin satır da olabilirdi.

Çeviri yapmamış biri olarak beylik laf ediyorsun gibime geliyor. Belki de bu yüzden yapılan çevirilerin kıymeti çok bilinmiyordur, küçük görüldüğü için..
Ara
(31-03-2022, 15:24)elefsar :
(31-03-2022, 00:55)Gılgamış : 1 kişiye göre öyle ama 2-3 kişi bölüşüp çevirirse fazla sürmez hocam. Strateji oyunları diğer türdeki oyunlara nispeten fazla satırlar içerdiğini düşünürsek 50 bin çok sayılmaz 200 bin satır da olabilirdi.

Çeviri yapmamış biri olarak beylik laf ediyorsun gibime geliyor. Belki de bu yüzden yapılan çevirilerin kıymeti çok bilinmiyordur, küçük görüldüğü için..
SnowRunner yamasını güncelledim, payıma düşen 6 bin satırı Translate olarak çevirdim. Ayrıca çevirmen arkadaşlarım var o yüzden bu işlere aşinayım biraz. Çevirmen arkadaşlarım Strateji türüne ilgi duymadıkları için Anno 1800 yamasına sıcak bakmadılar.
Ara
(31-03-2022, 19:36)Gılgamış : SnowRunner yamasını güncelledim, payıma düşen 6 bin satırı Translate olarak çevirdim.

:)
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(31-03-2022, 21:41)elefsar :
(31-03-2022, 19:36)Gılgamış : SnowRunner yamasını güncelledim, payıma düşen 6 bin satırı Translate olarak çevirdim.

:)
Translate çevirmek oluyor muydu yaa? Boşuna düzenlemişim desene onca novel çevirisini...
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.