EU4 - İmparatorluklarınız
@etzel muhteşem dörtlüsü dediğimiz idealar olan; Quality, Quantity, Economic, Religious 4lüsünü bitirdiğinde askeri kaliten üst seviye oluyor. Deneyebilirsin. Poliçelerden %10+5 moral ve 5 disiplin alabiliyorsun bu dörtlüden. Veya erken oyunda rahatlatması için defansif başlayadabilirsin. 15 moral erken dönemde iyi etki yapıyor. @Alduin
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Alduin, 100 saati gectikten sonra ironman acmani tavsiye ederim. Sahsen ben 200 saat Osmanliyla oyunu basitce ogrendikten sonra ironman`a gecmistim.

Bu arada temel kural Osmanli`ya erken bulasmaman tercihen 19.teknolojiden sonra.Cunku yil gectikce Osmanli askerleri niteliklerini kaybeder. Ayrica Polonya`nin national idealarini fullersen cok guclu bir ordu elde edersin.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-09-2018, 23:17)Sezar : @Alduin, 100 saati gectikten sonra ironman acmani tavsiye ederim. Sahsen ben 200 saat Osmanliyla oyunu basitce ogrendikten sonra ironman`a gecmistim.

Bu arada temel kural Osmanli`ya erken bulasmaman tercihen 19.teknolojiden sonra.Cunku yil gectikce Osmanli askerleri niteliklerini kaybeder. Ayrica Polonya`nin national idealarini fullersen cok guclu bir ordu elde edersin.

Hocam şuan maalesef iron man moduyla polonyaya tekrar başladım artık oynayacağım bu sefer ama bundan sonra farklı devletlerle oynarken tavsiyenize uyarım.
Erken saldırma konusuda mantıklı zaten çok güçlü oluyor osmanlı o zamanlar.

(12-09-2018, 23:10)Aytaç : @etzel muhteşem dörtlüsü dediğimiz idealar olan; Quality, Quantity, Economic, Religious 4lüsünü bitirdiğinde askeri kaliten üst seviye oluyor. Deneyebilirsin. Poliçelerden %10+5 moral ve 5 disiplin alabiliyorsun bu dörtlüden. Veya erken oyunda rahatlatması için defansif başlayadabilirsin. 15 moral erken dönemde iyi etki yapıyor. @Alduin
Hocam o idea 4'lüsünü oraya yazdınız ya süper oldu. Ben hep idealar konusunda kararsız birisiydim bu süper oldu işte.
Tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar çok yardımcı oldunuz.
Ara
Polonya için aristocratic idea daha iyi gider. Ve atlı sayın fazla olsun .
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Alduin Seni Tebrik Ediyorum Ben Bir Toprak Kaybettiğim Anda Sıkılıp Bırakıyorum Sen Baya Zayıflamışsın Ama Hala Oynuyorsun
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-09-2018, 23:44)Filsuk : @Alduin Seni Tebrik Ediyorum Ben Bir Toprak Kaybettiğim Anda Sıkılıp Bırakıyorum Sen Baya Zayıflamışsın Ama Hala Oynuyorsun

İlk baş 3-5 toprak kaybettiğimde bırakmadım commonwealthı kurdum sonra o kadar toprak kaybedince ne yazıkki bırakıp tekrardan başladım.

@Aeschyli
Genellikle polonyada askeri teknoloji konusunda baya sıkıntı yaşıyordum, cavaly costlar baya ekonomiyi kötü etkileyebiliyordu o yöndende mantıklı bir idea.
Yalnız atlara önem veririm lakin belirli bir sayıdan sonra eksi veriyor özellikle piyadeleri aştığında.
Ara
Sıkıcı harita boyamacalar vol. 23452;

Mavi benim

eu4_map_FRA_1803_11_16_1.png
[+] 3 üye Awake nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dharma gelmeden önce oyunun son hali. Papa ve naples yok edildi. Papa'da sadece Roma duruyordu. Balear adasını ve corsicayı da ele geçirmiştim, Gece geç bir vakitte görüntü aldığım için unuttum o tarafları göstermeyi.
3188incif3278613.png
[+] 3 üye KorkusuzTürk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tall polonya oynuyorum. Rusya ve Osmanlı ile savaşmadım. Ordu kalitesi stackliyorum. Şimdiden ordu sağlam olmaya başladı. Ekonomi de yerine oturdu iyice.

20180913183942_1.jpg

20180913191214_1.jpg

20180913153615_1.jpg
[+] 4 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[img=1148x1050]3zGm82.jpg[/img]Roma İmparatorluğu için yola çıktım. Administrative,İnfluence ve Quality fikirlerini aldım.Keşif fikirleri alıp almamak konusunda kararsızım.Oyunun başında Ak Koyunludan Suriyeyi çıkartıp, Memlüklerin 9 toprağını verdim.Kırım'ı march olarak alıp vasala çevirdim sonra da annexledim. Bu arada 86 yılda bu kadar genişleyen Timur ilk defa görüyorum.[img=1148x1050]j6b91W.jpg[/img]
[+] 3 üye Bot Alperen nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
çok şanslı bir başlangıç yaşıyorum macaristan ve bohemya pu ya düştü kastilya pu ya düştü düşecek tam macarı pu savaşında yendim ve aldım osmanlı ve müttefigi granada macaristana girmiş tabi savaş bana döndü benim bütün müttefiklerde girdi osmanlı birkaç savaştan yeni cıktıgı için askeri gücü zayıf düştü senaryo şuan cok güzel ilerliyor. osmanlıdanda baya bir toprak almayı düşünüyorum7DrbMr.pngb6d2Mn.pngyqrll7.png
[+] 1 üye CykeKebap nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
j6GV1n.jpg
Uzun bir süre cumhuriyet olarak devam ettim baktım olmayacak monarşiye geçip osmanlının işini bitirdim.Başarım için tekrar cumhuriyete geçmem uzun sürdü :/ Osmanlıyı bir savaş yendikten sonra kendileri Rev oldu :D
[+] 5 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oynamaktan çok sıkıldım. İlk başlarda orduları kontrol etmek kolay da fazlalaşınca tadı kaçıyor. Yönlendiremiyorsun doğru düzgün. Ai'de habire kaçıyor gelmiyor ki.
Sirhind-Delhi-Hindustan 
3125incic3770093.png
[+] 3 üye KorkusuzTürk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20180915190509_1.jpg
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(15-09-2018, 19:03)KorkusuzTürk : Oynamaktan çok sıkıldım. İlk başlarda orduları kontrol etmek kolay da fazlalaşınca tadı kaçıyor. Yönlendiremiyorsun doğru düzgün. Ai'de habire kaçıyor gelmiyor ki.
Sirhind-Delhi-Hindustan 
3125incic3770093.png

Khorosandan ajama gir osmanlıya dal hiç minglerle falan uğraşma mingin oralar felç coğrafya :D
İran taraflarında orduyu daha iyi kontrol edersin hem.
[+] 1 üye Alduin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
LA FRANCE 1545

İlk başlarda biraz hatta birazdan da fazla zorlandım. Üstelik bir kaç yıl önce, bir koalisyon yedim ki anlatması güç. Ama yendim ve üstüne İspanya'dan toprak bile aldım 3-5 tane. Son durum bu. Fazla ae almamak için fazla kasmadım. Fena değil bence.

AVRUPA
GDO8N7.jpg

AMERİKA

zM7PLD.jpg

AFRİKA

ODp1N5.jpg
[+] 2 üye hadjibaba nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben bu oyunu çok toprak almak üzerine veya dünya fethi gibi amaçlarla oynayınca sıkılıyorum. Ya tarihsel gidiyorum yada role play ağırlıklı oynuyorum.
[+] 1 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(18-09-2018, 10:03)Semavi7 : Ben bu oyunu çok toprak almak üzerine veya dünya fethi gibi amaçlarla oynayınca sıkılıyorum. Ya tarihsel gidiyorum yada role play ağırlıklı oynuyorum.

Bende aynı şekil oynuyorum.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Genelde ticarat odaklı gidip pis işlerimi koloni, vasal ve Marchlara yaptırıyorum parasal anlamda uçtuğum için gerisi çok kolay oluyor.
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
Ara
Screenshot_40.jpg
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.