EU4 - İmparatorluklarınız
Oda 1500

20190116045311_1.jpg
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oda ile 1500`de Japonya`yi birlestirmek zor bir is, guzel basarmissin. Herhangi bir tiyo var mi? Yoksa sadece non-stop savas mi?
Ara
Genel olarak durmadan savaşmak diyebilirim. Tabi mobil olarak sürekli ittifak değiştirmek gerekiyor.
Ara
20190116185820_1.jpg

20190116185823_1.jpg

20190116191126_1.jpg

Zor bir savaş olacak ama birşeyler yapmak zorundayız.
[+] 3 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20190116193535_1.jpg

Görev tamamlandı.
[+] 3 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20190117200328_1.jpg

Üzbek-Wu-Delhi vassallarım.
Ara
kıs sürede nasıl bu kadar büyüyorsunuz tek koalisyon yiyen ben değilim herhalde
Ara
Take Mandate of Heaven savaş sebebi ile çinden 250 oe ala ala büyüyünce sorun olmuyor. Bölgede Konfüçyüs dininden ve Çin kültüründen başka devlet olmadığından koalisyon sıkıntısıda olmadı. Ayrıca Oda idealarında -%10 province war score cost olması baya bir işlevli oluyor.
[+] 4 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu yıla kadar iyi oynayabilmiş miyim

YQDEra.jpg
[+] 2 üye qiyanax1 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20190119185307_1.jpg

Ww2 historical gitmeye çalıştığım Almanya oyunum. Bir ülkenin ideaları bu kadar güzel olamaz, Brandenburg-Prussia-Germany oynadığım en zevkli devlet olabilir. Yanlış anlaşılmazsa elindeki böyle potansiyelli bir milletle, Hitler'in nasıl çift cephe açmaya cüret edecek özgüveni bulduğunu bile anlayabiliyor insan. Bugüne kadar bu kadar güçlü bir orduyla oynamamıştım, kağıt gibi parçalıyorum her orduyu inanılmaz zevkli bir oyundu.
[+] 3 üye Anzavur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(14-01-2019, 18:20)RawWrath :
(14-01-2019, 15:57)burkia : Hollanda İmparatorluğu. İsveç ve Norveç vassallarım.

lq37nB.jpg

çok değişik oyun olmuş daha önce kara koyunlunun yıkılmadığı oyun görmedim veya rusyanın yıkıldığı bir oyun

Kara Koyunlu Osman ile ally olup önünü kesince olan gariban Rusya'ya oldu :(
Ara
qdW3aq.jpg
QL7J0g.jpg

3 arkadaş mpye başlamıştık. Diğer iki oyuncu Tötonlar ve Osmanlı'ydı. Töton olan gelişigüzel savaş açtığı için ilhak edildi. Osmanlı ise yeni oyuncu olduğu için savaşlarda başarısız oldu ve her komşusu tarafından gittikçe küçültüldü. İkisi çıktıktan sonra EU4'te ilk kez düzgünce büyük bir Avrupa ülkesi oynadım Fransa olarak. Deneme yanılma yöntemini bolca kullandım. Beni düzleyen Burgonya oyunu eski saveden açtıktan birkaç gün sonra bölündü. İngiltere ile ise toplam 4 kez savaştım. 
İlk ikisinde başarılı şekilde Anakaradan atıldılar. 3.sünde ise çıkarma yapmaya çalıştığım için ragequit attım. 4.defada ise kocaman bir donanma kurup askerleri müttefik İskoçya'ya konuşlandırıp İngiltere'yi işgale başladım. Bu sırada İskoçlar İngiliz ordusunun tamamını İrlanda'ya çekti ve araya donanma blokajı kurup rahatça İngiltere'yi işgal ettim. Savaşın hemen ardından sonuç bu. 4 müttefikim var: İskoçya,Kastilya, (PU almayı düşündüğüm) Provence ve Polonya Bu arada idealarım quality ve economic ideaları.

İlk kez Fransa hatta büyük Avrupa ülkesi oynayan biri olarak iyi gelişebilmiş miyim?
Ara
Bilgisayardaki aşırı kasmadan dolayı oyunu bitiremiyorum, bu yüzden save dosyasını bırakıyorum takılın kafanıza göre. Rusya PU'da.[img=1148x1080]JZl6vq.jpg[/img][img=1148x1080]r52Roz.jpg[/img]
[+] 1 üye Bot Alperen nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(21-01-2019, 18:26)Bot Alperen : Bilgisayardaki aşırı kasmadan dolayı oyunu bitiremiyorum, bu yüzden save dosyasını bırakıyorum takılın kafanıza göre. Rusya PU'da.

Save nerede?
Ara
(21-01-2019, 18:34)RawWrath :
(21-01-2019, 18:26)Bot Alperen : Bilgisayardaki aşırı kasmadan dolayı oyunu bitiremiyorum, bu yüzden save dosyasını bırakıyorum takılın kafanıza göre. Rusya PU'da.

Save nerede?

atmıştım,  https://www.dosyaupload.com/ep1p

ama link gelmemiş kusruma kalmayın.
[+] 1 üye Bot Alperen nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Trade Company kurduysan oyunu kastırıyordur.
Ara
gadgsh.png

Roma topraklarını alıp, 5000 developmentlı ülkeyi convert etmenin zorluğunu öngöremediğim Osmanlı oyunum. Bu saatten sonra Roma'yı kurabilmem için önerebileceğiniz bir yol varsa minnettar olurum. %31 Sünni oranı var, Sünni toprakları bir vassala versem, başkenti reformed bir coğrafyaya taşıyıp isyanlarla convert etsem acaba nasıl olur? Eski saveler de mevcut, gerekirse onlardan biriyle de deneyebilirim.

Adsydg.png
[+] 2 üye Anzavur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bu sefer güzel oldu galiba yorumlarınızı bekliyorum
mMJo6P.jpg

6ayN1l.jpg
Ara
(30-12-2018, 18:08)Enesdvc :
(30-12-2018, 17:41)altnkurt : Kankagaming mi yapıcaksınız normal mi oynıcaksınız ona göre değişir.

kankagaming yapcaz

(25-01-2019, 21:48)kurtulus : bu sefer güzel oldu galiba yorumlarınızı bekliyorum
mMJo6P.jpg

6ayN1l.jpg

1450 yılında 29K ordu gezdirmek hiç iyi birşey değil. O orduyu derhal 15k'ya indirmelisin. O zamanda o kadar büyük bir orduyu İstanbul hariç hiçbir yer tartmayabilir.
Ara
20190126032352_1.jpg

20190126032411_1.jpg

Kalan 23 yılda asya sınırımı düzeltirim diyordum ama sıkıntı bastığından bıraktım. Charter company çok ağır saçma işliyor. Olmaması gereken her devlet kolonicilikle uğraşıyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.