EU4 - İmparatorluklarınız
(09-01-2020, 21:26)duyamayanm :
(09-01-2020, 16:35)4S0S : AFPS and Shader boost
Teşekkür ederim

bahsi geçen mod yerli yapım, gayet otantik bir görüntü sunuyor sulu boya ile renklendirilmiş bir harita gibi, böylesi inanın bu oyun için çok daha iyi
[+] 1 üye 1Manascı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
VsyE5Y.md.jpg

VsyRD0.md.jpg

Ironman Rusya cidden kolaymış. İlk 50 yıl kendinizi Danimarka ve Polonya tehdidinden koruyabildikten sonra çok rahat ve hızlı büyüyorsunuz. Unresti azaltıp isyanları da yok ettim. Değmeyin keyfime  :smile:
[+] 1 üye FokluGeneral nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
gP3vX5.jpg
[+] 1 üye 4S0S nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Osmanlı'da 1m asker olması sonucu oyun son 50 yılda hayli kasma yaşadı. Avrupa'da ilk başta koalisyon yediğimden ancak 1800 de bitirebildim.
25Jy3d.jpg

TMAeby.jpg
[+] 5 üye Muhafız nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-01-2020, 18:24)Muhafız : Osmanlı'da 1m asker olması sonucu oyun son 50 yılda hayli kasma yaşadı. Avrupa'da ilk başta koalisyon yediğimden ancak 1800 de bitirebildim.
25Jy3d.jpg

TMAeby.jpg

:D yılan taktiği
Ara
Colonial range yetse öyle yapmayacaktım da yetmeyince öyle oldu.
Ara
5NWb7l.jpg
Ara
20200119204019_1.jpg?width=838&height=474

20200119203958_1.jpg

20200119204458_1.jpg

20200119204340_1.jpg
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
[+] 2 üye KARTAL nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İsyanlar yüzünden bıkkınlık geçirdiğim ragequit attığım Karakoyunlu-Safevi İmparatorluğu.
anVLAR.png
[+] 1 üye KorkusuzTürk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20200122000002_1.jpg20200122000007_1.jpg
giphy.gif
[+] 1 üye MSekmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
dL17M4.jpg

AO9yG0.jpg

yGBzjL.jpg

1000 küsür saat oynadım bu oyunu hiç Balkan devletleriyle oynamamıştım, gözümü karartıp oynayayım dedim İskender Bey'le. Zevki bir oyun oldu. Ayrıca başarım yapma niyetim yoktu ama 1772 de Fransa PU'ya düşünce iş başa düştü. Onu da aradan çıkarttık.
[+] 5 üye ragnarl7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20200125183141_1.jpg

20200125183126_1.jpg

Eflak güzel ülkeymiş.
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(25-01-2020, 18:33)Aeschyli : 20200125183141_1.jpg

20200125183126_1.jpg

Eflak güzel ülkeymiş.

Osmanlıyı nasıl yendiniz acaba ilk olarak hep bizansa saldırıyor bizansı alınca çok güçleniyo. Bizansla ally olsam yeniyor.
Ara
@KorkusuzTürk

Böyle sıkıntılı durumlarda başlayan balkan devletlerinin genel stratejisi Osmanlının Arnavutluğa saldırmasıdır. Osmanlı saldırdığında Arnavutluk'a ittifak atın. Arnavutluk genelde ya Macaristanla ittifak oluyor yada güçlü bir ticaret ligine katılıyor. Birde üstünde Venedik garantisi olunca dağlar üstünde savaşırsanız ilk savaşı kazanabilirsiniz. Sonra gerisi geliyor.
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
A8C6D4998D17693D13BB4D52AC8FEC273B6214A9

79914DC3BFDE33DCB4BA5BB05E3B5453F744AAB7
Ardabil > Persia. Transoxıana, Saud, Wallachia vassal.
[+] 2 üye Barbarossa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
DEVLET-İ ALİYYE 1821

Bu oyuna bir kaç ay önce başlamıştım. 1600lerde sıkılıp ara verdim. 3-4 gün önce tekrar başladım. Oyun asıl 1750den sonra Revolution yapınca açıldı. O zamana kadar diplo puan yetmezliğinden muzdariptim. Sırf bu yüzden gemi savaşı olayına giremiyordum. İngiltereye bin bir hile hurdayla asker çıkardım. Hatta ben çıkardıktan bir gün sonra yetişti İngiliz Armadası. Yani bir günle İngiltere elime geçti. İngiltere'nin ve Portekiz'in kolonileri oyun sonuna kadar isyan etmedi. Bu çok yorucu oldu hakikaten. İngiltereyi pataklamak hiç dert değil ama o devasa Amerikalarda adam kovalamak doğru düzgün bir yerde yakalayıp çarpışmak sonra da istila etmek falan beni bezdirdi. Hatta bu oyunda tek gına gelen yer orasıydı diyebilirm. Bir başka can sıkıcı noktaysa eski müttom Mewar'ın nasıl olduğunu anlamadan hayvanlaşmasıydı. Dolayısıyla budaya budaya ancak bu hale getirebildim. Çok uğraştırdı bu koloniyle Mewar. Üçüncü can sıkıcı nokta Avrupa'nın tamamını fethetmeye çalıştığım için Kazan'la sadece bir kere savaşabilmem ve Rusya'nın doğusunu alıp Sibirya kolonilerimle birleştirememem. Normalde önceki her oyunumda ilk bitirmeyi tasarladığım devlet Rusya olurdu. Bu sefer Polonya-Litvanya ikilisi üzerinden yürüdüm. Oyuna 1700ler civarında too many territories corruption ını kapatan mod ekledim yoksa olacak gibi değildi. Şu haritada 50 state 150 territory var aşaiğı yukarı. Yani nasıl üstesinden gelmemizi bekliyorlarsa... Neyse ki bu olay da 1.30da kalkacakmış. Oyunun sonlarına doğru adm yetiştiremediğimden bir sürü Client State ve vassal aldım. Listesi

-Kırım
-Bosna
-Katalunya
-Kiev
-Ulm Dükalık-ı Azamlığı
-Pale Dükalık-i Azamlığı
-İskoç Dükalık-ı Azamlığı
-Hindustan Azam Emirliği
-Şimali Firençe Dükalık-ı Azamlığı
-Khmer
-Lan Xang
-Malacca

Zevkli bir oyun oldu.

Büyük ihtimalle önümüzdeki bir sene boyunca oynayamayacağım bu oyunu veya herhangi bir oyunu. O yüzden size zevkli oyunlar diliyorum. İnşallah bir sene sonra oyun daha da iyi bir hal almış olur ve ben gene bir Osmanlı oynarım. Yorumlarınızı esirgemeyin. Karşınızda resimler;

Avrupa
YdnLZD.jpg
Ortadoğu
jq0Obg.jpg

Hindustan

odGW4q.jpg

Hindiçin ve AvustralyamXOyA2.jpg

Uzakdoğu

Z5vBoz.jpg

Kuzey Amerika

EOGd9D.jpg

Güney Amerika

DOzbgy.jpg

Asker

an9Qrd.jpg

Tableau

BOJQ7G.jpg
[+] 4 üye hadjibaba nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
b9AEmG.jpg
Ara
eu4_4.jpg
Türk imparatorluğu ile Roma sınırlarına ulaşmak için oynadığım bir oyundu fakat bazı sebeplerden ötürü save dosyası silindi bende yapabildiğim kadarını atıyım dedim.
Modun adı: Meiou and Taxes
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
güzel olmuş ellerine sağlık bu arada saveleri cloud save yüklerseniz saveler kolay kolay silinmez
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
nc7xMR.jpg

Osmanlı'nın kırımı vassalaması sonucu bir miktar estetik olmayan büyüme gerçekleştirdik
[+] 2 üye Muhafız nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.