EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Wealth of Nations dlc sisine sahip misin?O olmadan kurulamıyordu.
Ara
(09-04-2018, 16:05)iberkay : Wealth of Nations dlc sisine sahip misin?O olmadan kurulamıyordu.

Evet sahibim.Önceki Portekiz oyunumda kurabilmiştim ama bu Portekizde kuramıyorum.
Ara
Başkentinle aynı kıtada kuramıyorsun şirket, Afrika'ya taşımış olabilir misin başkenti :D
Ben müttefiklerimin savaşlarına neden katılamıyorum? Boş boş durmaktansa çerezlik savaşlara katılmak güzel olurdu. Güvenle alakalı olduğunu düşünüyorum da onun için yıllarca beklemek gerekiyor.
Bir de uyardığım devletler birbirlerine savaş açıyor. Dikkat de ediyorum uyardığımın savaş açmasına. E neye uyarıyorum o zaman? Hadi uyardığımda "Madem uyarımı dikkate almadın. O zaman kamooon" diyip saldırsak neyse de.
Ara
(09-04-2018, 17:42)Yohaynes :
(09-04-2018, 16:05)iberkay : Wealth of Nations dlc sisine sahip misin?O olmadan kurulamıyordu.

Evet sahibim.Önceki Portekiz oyunumda kurabilmiştim ama bu Portekizde kuramıyorum.
 Hayır başkentim Lizbon.Ss alıp atayım buraya en iyisi

D7v6Jm.jpg
Ara
Oradaki ticaret bölgesine gelip oradan tüm bölgeleri şirkete verme tuşunu denedin mi?
Kuramaman için mantıklı bir sebep göremiyorum. Kurup geri çıkarttıysan 5 sene kadar kuramıyorsun geri. Bunun dışında yanlışlıkla dlc yi inaktif etmiş olmayasın.
Ara
(09-04-2018, 18:18)YasinSaka : Ben müttefiklerimin savaşlarına neden katılamıyorum? Boş boş durmaktansa çerezlik savaşlara katılmak güzel olurdu. Güvenle alakalı olduğunu düşünüyorum da onun için yıllarca beklemek gerekiyor.
Bir de uyardığım devletler birbirlerine savaş açıyor. Dikkat de ediyorum uyardığımın savaş açmasına. E neye uyarıyorum o zaman? Hadi uyardığımda "Madem uyarımı dikkate almadın. O zaman kamooon" diyip saldırsak neyse de.

Uyardığın devletler "senin sınırındaki bir devlete" savaş açarsa çağırılırsın, senin sınırında olmayan bir devlete saldırırlarsa senlik bir durum yok. Çerezlik savaş istiyorsan Enforce Peace yaparak genişlemesini istemediğin ülkelerin savaşlarına dahil olabilirsin.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(09-04-2018, 19:03)Duman : Oradaki ticaret bölgesine gelip oradan tüm bölgeleri şirkete verme tuşunu denedin mi?

Evet böyle yapınca oldu ama teker teker topraktan da olması gerekmiyor mu?Teşekkürler bu arada.
Ara
(09-04-2018, 19:05)Duman :
(09-04-2018, 18:18)YasinSaka : Ben müttefiklerimin savaşlarına neden katılamıyorum? Boş boş durmaktansa çerezlik savaşlara katılmak güzel olurdu. Güvenle alakalı olduğunu düşünüyorum da onun için yıllarca beklemek gerekiyor.

Uyardığın devletler "senin sınırındaki bir devlete" savaş açarsa çağırılırsın, senin sınırında olmayan bir devlete saldırırlarsa senlik bir durum yok. Çerezlik savaş istiyorsan Enforce Peace yaparak genişlemesini istemediğin ülkelerin savaşlarına dahil olabilirsin.

Aaaa. Onu biliyordum da savaşlara bu şekilde katılabileceğimi bilmiyordum. O zaman işler karışır eheheeh :D

Edit: Ya şimdi denedim de ilişkiyi artıracakmışım. Peeeh. Onu yapana kadar savaş biter :(
Ara
Venedik ile İtalya formlamalımıyım HRE içinde bir oyun izlemeyeceksem?
Ara
İtalya kurunca monarşiye geçiliyordu eskiden, hala öyle mi bilmiyorum tüccar cumhuriyetliğinde gözüm yok diyorsan ve İtalya idealarını daha faydalı görüyorsan geçmemen için bir sebep yok.
İtalyayı kurunca monarşiye geçilmiyor. Hangi yönetim biçimindeysen onda kalıyor. Eğer yayılma odaklı oynayacaksan İtalyanın fikirleri daha güzel.
Ara
timur ile çin imparatoru olabiliyor muyuz?
Ara
İlk haliyle olamazsın pagan dinlerine geçilemediği için hint veya doğu dinlerinden birine geçersen olabilirsin
Ara
Development ne işe yarar nasıl arttırabilirim ? Bir de Kastilya ile oynuyorum Fransa ve Portekizle müttefiğim, Rival seçmem gerekiyor biri boşta ve seçeneklerde Portekiz ve Fransa var seçmezsem sıkıntı olur mu ? Müttefikliğimi bozmak istemiyorum.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
(12-04-2018, 20:11)Gurt : Development ne işe yarar nasıl arttırabilirim ? Bir de Kastilya ile oynuyorum Fransa ve Portekizle müttefiğim, Rival seçmem gerekiyor biri boşta ve seçeneklerde Portekiz ve Fransa var seçmezsem sıkıntı olur mu ? Müttefikliğimi bozmak istemiyorum.

Development bir yerin gelismisligini gosterir. Admin dev.`i arttirirsan aldigin vergi , Dip dev`i arttirirsan production gelirini, mil dev.`nin arttirsan oradan aldigin manpoweri arttirirsin.

Development basmak icin oncelikle Common Sense dlc sine sahip olman lazim. Dlc yoksa basamazsin. Dlc varsa sehre tikladigin zaman sehrin dev degerlerinin yaninda yukari dogru oklar goreceksin,oraya basarak dev`i arttirabilirsin.

Rival secmemenin pek bir zarari yok. Tek zarari power projectionin "too few rivals" modifierindan dolayi daha hizli dusmesi olur. Birde rival secmenin faydalarindan yararlanamazsin.(ambargo koymak ,daha hizli spy network kasmak gibi)
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Royal marriage dışında, çocuk sahibi nasıl olurum ?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Royal marriage çocuk olma şansını arttırır.Onun dışında event ile varis gelme olasılığı var.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
(13-04-2018, 22:01)Gurt : Royal marriage dışında, çocuk sahibi nasıl olurum ?

add_heir yazarak
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 35 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.