EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Florence ile tuscany kurdum ama cumhuriyetten krallığa geçti ülke cumhuriyet daha iyiydi sanki tuscany kurmam kötü mü oldu sizce? zaten gerekli 2 toprağı alırsam İtalya kurmayı düşünüyorum tuscany idealarında mı kalayım İtalya idealarını mı seçeyim?
Ara
İtalya daha iyi, ideaları değiştir geç.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Saxony olarak oyun açtım ve Avusturya HRE imparatoru ile müttefiğim, ilişkimiz +176 da ancak işgal ettiğim HRE toprağını istiyor...Normalde istememesi gerekmiyor mu?

kMX9Y9.jpg
Ara
(06-08-2019, 05:51)Prussian Blue : Saxony olarak oyun açtım ve Avusturya HRE imparatoru ile müttefiğim, ilişkimiz +176 da ancak işgal ettiğim HRE toprağını istiyor...Normalde istememesi gerekmiyor mu?

kMX9Y9.jpg

Normalde istememesi gerek ama bazen olabiliyor böyle. Trust'ı kaç sana karşı?
Ara
@Mabella Trusta bakmadım ama fazla değidir sene 1453
Ara
(06-08-2019, 15:46)Prussian Blue : @Mabella Trusta bakmadım ama fazla değidir sene 1453

Trust (Güven) düşükse senin genişlemeni istemez. Yükseltmen gerekir.
Ara
Dlc olarak el dorado mu alayım mare nostrum mu?
Ara
more nostrum
Ara
Selamlar,

Ordu bir savaşta yenilince bir bölgeye kadar geri çekiliyor. Nereye çekiliyor neye belirleniyor o bölge?

(22-08-2019, 01:40)EnginDND : Selamlar,

Ordu bir savaşta yenilince bir bölgeye kadar geri çekiliyor. Nereye çekiliyor neye belirleniyor o bölge?

Cevap:
Manual'de buldum. Ordu yenilince bizim kontrolümüzde olan rastgele bir bölgeye geri çekiliyormuş. 
Ara

Cevap:
Manual'de buldum. Ordu yenilince bizim kontrolümüzde olan rastgele bir bölgeye geri çekiliyormuş. 

Eu4ün en muallak olan konularından birisidir. En pro oyuncular bile bazı durumlarda kesin olarak cevap veremezler. Ama genellikle en yakin kaleye dogru çekilirler. Bazen ise çekilemezler :/
Ara
Orduyu kontrol ederken haritaya bak bölgenin/fortun üzerinde bayrak oluyor oraya çekilirler.
Ara
sen savaşta kaybedicegini anlayıp yakin bolgeyede cekebilirsin eger mudahele etmezsen en uzak bolgeye çekilir
Ara
unknown.png

Yil 1644. Denizci sayilarina bakayim bir dedim o da ne ?! Tek toprakli the knightsin 23709 denizcisi varmis :) Benim bilmedigim bir sey mi var? Maritime ya da naval idea da almamis. Benim quantity ile birlikte 13000 sinirim var iken tek toprakli ulkenin 11 gemisi olup 23000 denizcisi olmasi nasil aciklanir?
Ara
Raiding ile muhtemelen.
Ben vassal yapmadan once deli gibi vassal atan, suan tek toprakli vassalim (Ingiltere) iliskimiz iyi olmasina ragmen niye koloni atmiyor? Aylik para yardimi yapmama ragmen?
Edit: Tamam miktarini artirdim biraz atmaya basladi :)
Ara
(23-08-2019, 04:01)mlhblkc : tek toprakli vassalim

:)

Yol+yemek+sigorta parasını verseydin kolonistin.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-08-2019, 14:53)altnkurt :

ssk mı kaldı? ayıp ediyorsun ver üç beş bir şeyler daha
Ara
(23-08-2019, 17:20)Leon :
(23-08-2019, 14:53)altnkurt :

ssk mı kaldı? ayıp ediyorsun ver üç beş bir şeyler daha

@altinkurt

6 ducat veriyordum koloni atmiyordu zaten o parayi ben versem ben aticam ingilizdir dedik atar dedik  :joy: Sonra 10 ducat atmaya basladim atmaya basladi birer birer 10 sene falan boyle devam etti sonra dayanamadim entegre ettim.
Ara
Parlemento mu nobility mi daha kıymetli?Birde parlementodan gelen disiplin sadece bir kez mi alınıyor?
Ara
4S0S :Parlemento mu nobility mi  daha kıymetli?Birde parlementodan gelen disiplin sadece bir kez mi alınıyor?

Parlementodan disiplin aldığına göre Osmanlı ile parlemento açmışsın. Toplam ordu limitinin %1 i ve fazlası yeniçeri olduğu sürece o gelen disiplin gelebilir. Ama %1 i aşağı düşmemen lazım.
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
Ara

Konuyu Okuyanlar: 6 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.