EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
oyunun zorluk değerini yükseltirsek yapay zeka daha akıllı davranıyor mu? sadece yapay zekaya daha fazla bonus mu veriyor?
Ara
Hayır, sadece daha fazla bonus alıyor.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
başka bir ülkeye toprak verebiliyor muyuz
Ara
Satabilirsin, onun core'ysa geri verebilirsin, savaşta bilerek kaybedip verebilirsin, vasalınsa direkt verebilirsin.
Sic Parvis Magna
Ara
Oyunun zorluk derecesi yapay zekaya sadece bonus vermez.

* yapay zeka oyuncunun hareketini kısıtlayan hamleler yapar.
* Oyuncunun müttefik bulabilme olasılıgı düşer.
* Zor durumda kaldıgınızda kesin savaş açar ( teknolojide geri kalınca yada manpower yada yeterli ordu sayısında değilseniz )
* Yapay zeka oyuncuya karşı daha agresif yada akıllı hamleler yapıyor. ( örnegin mingi normal zorlukta oyun başında yenenler vardır zorlugu arttırdıgınızda bi iş imkansıza yakın oluyor )
* Advisor seçimi cok daha akıllı oluyor.

Bunlar benim gözlemlediklerimdi zamanında.
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
[+] 1 üye Türk Şad nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
march nedir
Ara
March'ı askerî odaklı bir vasal gibi düşünebilirsin. Ordusuna, donanmasına ve fortlarına bonuslar alıyor ama karşılığında süzerenine vergi vermiyor.
IbnE9P2.gif
Ara
Farklı bir vasal türü. Daha çok askeri bonuslara sahip, sana para ödemeyen, daha düşük liberty desire alan bir vasal. Ayrıca march halinde vasal-annex de yapılamıyor.
Sic Parvis Magna
Ara
Geforce nowda bir paradox oyunu açmaya çalıştığımda hata veriyor ve paradox launcher v2'yi tekrar indirmemi istiyor ama buna izin verilmiyor ve oyundan atıyor direk bir çözüm öneriniz varmı?
Ara
Nasıl 80 yaşındaki bir Kral Varis sahibi oluyor?(Güçlü hak iddiadı ile hemde) Diğer sorumda o adam 80 yaşına kadar nasıl yaşıyor, benim yöneticilerimden 50 yaşını geçen olmadı daha.
Ara
Tamamen şans. Oyun her geçen gün bir zar atıyor ve yaş arttıkça bu zarda hükümdarın ölme ihtimali artıyor. Aynı şey varis içinde geçerli, bildiğim kadarıyla belli bir yaşın üstüne çıkınca varis elde edememe gibi bir durum söz konusu değil.
WhaW8Am.gif
Ara
Oyunu "Hard" da oynuyorum (uzun süredir) ilk defa bir durumla karşılaştım:
Moskova ile oynuyorum 1470 civarı yıl. Savaşta değilim,isyanım yok,40k asker 40-45k manpower war,batıda agresifliğim yok. 
Olay şu ortada hiçbişi yokken Danimarka ve Polonya aynı gün bana savaş açtılar. Birbirleriyle Düşmanlar hiçbir ortak yönleri yok. Bunun mantıklı bir açıklaması var mıdır
Ara
Yapay zekanın oyuncuyu hedef alması anormal değil ama aynı anda savaş açmaları ilginç. Direkt bununla alakalı kod yazmışlar mı fikrim yok şahsen ama muhtemel durum Polonya-Litvanya senden güçlüydü ve savaş açtı. Bunu gören Danimarka yapay zekası da direkt savaş açtı.
WhaW8Am.gif
Ara
(05-02-2021, 13:32)PCOyun : Yapay zekanın oyuncuyu hedef alması anormal değil ama aynı anda savaş açmaları ilginç. Direkt bununla alakalı kod yazmışlar mı fikrim yok şahsen ama muhtemel durum Polonya-Litvanya senden güçlüydü ve savaş açtı. Bunu gören Danimarka yapay zekası da direkt savaş açtı.
Ben baya önceden levonian order ve töton'un kalan 2 toprağını almıştım.Poland onu isteyip girdi de danimarkatı bnde cözemedim 500+ saat oynadım ilk kez karşılatım bu durum ile
Ara
Better AI modunu (https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...2021624153) deneyen, tavsiye eden var mıdır? Daha iyi bir yapay zeka için oyun zorluk seviyesini arttırmak tek başına yeterli midir?
Ara
Zorluk seviyesini arttırmak yapay zekanın oynanışını etkilemiyor. Bu mod birkaç karar mekanizmasını değiştirip daha "akıllı" bir yapay zeka deneyimi sunuyor.
WhaW8Am.gif
Ara
Sürekli  girdiğim oyuna bugün giremiyorum. Girdiğim gibi atıyor oyundan hata vererek. Bir dosyanın uzantısıni hata olarak gösteriyor, jenerik müziği çalıyor aslında bir kaç görsel gösterdikten sonra atıyor oyundan. Dosyaları dogrulattim pcyi açıp kapadım düzelmedi. Sebebi nedir bilen varmı ?
Ara
Belgelerimdeki paradox klasörünün içindeki eu4 klasörünü silip tekrar açmayı denediniz mi?
WhaW8Am.gif
Ara
Şimdi denedim yine açmadı ama bu sefer farklı bir hata verdi
Ara
Verdiği hatanın ne olduğunu görsel ile paylaşabilir misiniz?
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: baywatch06, 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.